Do čela právního oddělení Sberbank byl jmenován Michal Földeš

Praha 31. 1. 2022 Na pozici ředitele právního oddělení Sberbank CZ byl jmenován Michal Földeš, Head of Legal. Jedná se o zkušeného právníka, který ve Sberbank působí od roku 2019. Oddělení legal poskytuje odbornou právní podporu k fungování a činnosti banky.

Na nové pozici se zaměřím na zefektivnění interních procesů banky, racionalizaci struktury právního oddělení a sladění činností právního oddělení s cíli banky. V rámci vedení právního oddělení bude mou prioritou transparentnost a sdílení informací v týmu a inkluze členů týmu do provozních a rozhodovacích procesů“, uvádí Michal Földeš, Head of Legal.

Michal pracuje ve Sberbank od roku 2019, kdy zastával pozici interního právníka a týmového koordinátora. Před nástupem do Sberbank pracoval na pozici Head of Leasing Legal Team ve společnosti CTP Invest, s.r.o. Předchozích 10 let Michal působil na různých právních pozicích ve veřejném i soukromém sektoru. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Ve volném čase se věnuje horské turistice, běhu a plavání. 

Sberbank CZ, a.s. 

Sberbank CZ se svými finančními produkty a službami zaměřuje na retailové klienty, malé a střední firmy a velké společnosti. Její základní hodnotou je co nejvyšší spokojenost klientů. Zakládá si na férovém přístupu a vstřícných službách. V rámci firemního bankovnictví má Sberbank CZ vedle nabídky běžných bankovních produktů silnou pozici v oblasti devizových operací, strukturovaného a exportního financování. Na českém trhu působí Sberbank CZ od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost. Jejím majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG se sídlem ve Vídni.