Eurosport před startem Beijingu 2022 uvede dokument One Last Push. Zmapuje v něm podivuhodný kariérní obrat Grega Rutherforda

Původní dokumentární film Eurosportu mapuje snahu hrdiny britského týmu Grega Rutherforda zapsat se do olympijské historie.

Hodinový film sleduje Rutherforda a jeho tým při pokusu kvalifikovat se do bobové soutěže na olympijských hrách v Beijingu 2022.

Spolu s dalšími pořady, jako je například A Brilliant Curling Story, zprostředkuje Eurosport inspirativní příběhy, které se s olympijskými hrami pojí.


Cesta do Pekingu se blíží, a tak Eurosport, domov olympijských her v Evropě, oslaví poslední odpočítávání do zimních olympijských her* sérií poutavých dokumentů a inspirativních pořadů, které divákům discovery+ a Eurosportu přiblíží příběhy účastníků her.

One Last Push

Dokument zachycuje snahu olympijského vítěze ve skoku do dálky Grega Rutherforda z týmu Velké Británie z olympijských her v Londýně 2012, který se pokouší o návrat ze „sportovního důchodu“ změnou disciplíny. Díky tomu by se mohl stát teprve druhým mužem v historii, který kdy získal zlato na letních i zimních olympijských hrách.

One Last Push, originální film Eurosportu, je exkluzivním dokumentárním filmem, který zachycuje vzestupy a pády v emotivním závodě s časem, v němž se Rutherford a jeho čtyřčlenný bobový tým pokoušejí kvalifikovat do Beijingu 2022.

V hodinovém dokumentu vystupují Rutherfordovi kolegové Lamin Deen, Joel Fearon, Ben Simons a Toby Olub, Ryan Letts, Sam Blanchet a Luke Dawes. Premiéru má na Eurosportu v celé Evropě (kromě Velké Británie) v úterý 1. února v 19:00 hodin.

A Brilliant Curling Story
Dokumentární film Olympic Channelu z produkce Franka Marshalla a Mandalay Sports Media („The Last Dance“) vypráví napínavý příběh pěti žen ze Skotska, které se spojily, aby společně usilovaly o olympijskou slávu v curlingu. 

Snímek A Brilliant Curling Story podrobně zachycuje příběh pěti curlerek – Rhony Martinové, Deborah Knoxové, Fiony MacDonaldové, Janice Rankinové a Margaret Mortonové – které si v roce 2002 získaly srdce celé Velké Británie. Příběh také vypráví o tom, jak se popasovaly se spojením svých osobních životů se snem zúčastnit se zimních olympijských her v Salt Lake City 2002 a o výzvách, kterým musely čelit z pohledu týmové dynamiky.

„Moment, kdy tato legendární skupina skotských žen získala zlato v curlingu, je skutečně jedním z nejpamátnějších olympijských okamžiků. U příležitosti 20. výročí jsme se k jejich silnému příběhu chtěli vrátit, aby si ti, kdo u toho byli, mohli znovu prožít všechno to drama a emoce. Také jsme však chtěli tento příběh – příběh víry, přátelství a sounáležitosti – představit i další generaci olympijských fanoušků, aby i oni mohli zažít kouzlo okamžiku, který sjednotil lidi na celém světě, a zajistili tak, že jejich odkaz i bude žít dál,“ komentuje producent snímku Frank Marshall.

A Brilliant Curling Story je k dispozici ke shlédnutí na discovery+ ve Spojeném království, Norsku, Švédsku, Dánsku, Finsku a Itálii a bude poprvé vysílán na platformách Eurosportu v pondělí 31. ledna. 

Discovery zajistí v období před Beijingem 2022 a v jeho průběhu kompletní olympijské vysílání, které bude zahrnovat:

  • 855 hodin živých přenosů na digitálních platformách a 365 hodin živých přenosů na lineárních platformách;
  • specializovanou sekci Beijing 2022 – každý závod v živém vysílání s reprízami ve více jazycích;
  • nejzajímavější momenty a klipy na stránkách Eurosport.com a v Eurosport Playeru;
  • zvýšený důraz na komentáře a analýzy;
  • každodenní digitální pořad Beijing Today***, sponzorovaný společností Bridgestone, který fanouškům přinese kromě přímých přenosů na platformách discovery+ a Eurosport také nejnovější reakce a analýzy z každého dne her;
  • oživení her na všech platformách – jak lokální denní pořady na Snapu ve Velké Británii a Francii, tak obsah na Facebooku, Twitteru, YouTube a TikToku;
  • Athletes to Watch, koprodukce s Olympic Channel (10 epizod), umožňující fanouškům zblízka poznat některé ze sportovních nadějí pro Beijing;
  • Olympic Explainers – 15 krátkometrážních informativních spotů o zimních sportech;
  • týdenní videopořady včetně pořadů Winter Pass, Chalet Club a Poligono360;
  • olympijské podcasty včetně španělského Olympic Planet a francouzského Championes Du Monde.

Diváci mohou od 2. února sledovat všechny olympijské hry pouze na streamovací platformě discovery+**, stanicích Eurosportu a v aplikaci Eurosport Player.

-KONEC-


*Discovery představí Beijing 2022 v celé Evropě kromě Ruska.

**Beijing 2022 bude možné sledovat na discovery+ v Dánsku, Finsku, Itálii, Nizozemsku, Norsku, Švédsku a Velké Británii. Na všech ostatních evropských trzích s výjimkou Ruska budou Zimní olympijské hry Beijing 2022 dostupné v digitálních službách Eurosportu. Televizní přenosy Eurosportu jsou k dispozici ve všech teritoriích. 

***Denní digitální pořad Beijing Today bude k dispozici ke sledování na digitálních platformách společnosti Discovery ve Francii, Německu, Itálii, Polsku, Španělsku a Spojeném království.

O společnosti Discovery

Discovery, Inc. (Nasdaq: DISCA, DISCB, DISCK) je globální lídr v zábavě inspirované reálným životem, který poskytuje služby zájmově orientovaným divákům po celém světě a nabízí jim obsah, který inspiruje, informuje a baví. Discovery dodává každý rok více než 8 000 hodin originálního programu a vede v kategorii velice oblíbených obsahových žánrů ve světě. Discovery je dostupný ve 220 zemích a teritoriích a téměř v 50 jazycích, je inovátorem platforem a k divákům se dostává na všech typech obrazovek, včetně produktů TV Everywhere, jako je např. portfolio aplikací GO; direct-to-consumer streamovací služby, např. discovery+, Food Network Kitchen a MotorTrend OnDemand; digital-first a společenský obsah od Group Nine Media a strategická aliance s PGA TOUR pro vytvoření mezinárodního domova pro golf. Portfolio prémiových značek společnosti Discovery zahrnuje Discovery Channel, HGTV, Food Network, TLC, Investigation Discovery, Travel Channel, MotorTrend, Animal Planet a Science Channel a patří k nim i OWN: Oprah Winfrey Network v USA, Discovery Kids v Latinské Americe a Eurosport, přední poskytovatel kvalitních, lokálně oblíbených sportů a Home of the Olympic Games across Europe.