Láska na den sv. Valentýna prochází žaludkem psích i kočičích mazlíčků

Praha, 7. února 2022 – 14. únor je již tradičně svátkem zamilovaných. Na Valentýna se milenci obdarovávají nejrůznějšími dárky a dokazují si svou lásku o trochu víc než během všedních dní. Ukažte i svému chlupatému mazlíčkovi, že je vaším milovaným členem domácnosti
a nezapomeňte, že i psí a kočičí láska prochází žaludkem. Fitmin pro vás připravil speciální valentýnské dobroty pro mazlíčky. 

Postava svatého Valentýna je opředena nejednou legendou a o vzniku svátku, který letos slaví miliony lidí po celém světě, se dodnes přou i historici. Tento každoroční svátek zamilovaných se zřejmě odvozuje od starorománského festivalu, kdy lidé společně s příchodem jara oslavovali i boha plodnosti a zemědělství. Do zhruba 14. století se ale 14. únor se svátkem lásky nespojoval. 

V posledních letech je Valentýn spojován především s drobnými dárky a zamilovanými kartičkami, které svým milovaným dáváme. Mezi nejoblíbenější dárky se řadí čokoláda a květiny. „Všichni zodpovědní chovatelé psích a kočičích mazlíčků ale vědí, že čokoláda do jejich žaludků rozhodně nepatří. Proto zvolte raději pamlsky se sníženým obsahem cukru a lepku,“ radí veterinářka a ambasadorka značky Fitmin Kateřina Franková a dodává, že i s těmito pamlsky byste ale měli šetřit. „Důležité je pejska zbytečně pamlsky nepřekrmovat a zajistit mu vždy dostatečný příjem čisté vody,“ říká Franková.

Valentýnské dobroty pro psy i kočky

Chutnají vašemu pejskovi piškoty? Nebojte se, není to ojedinělé! Abyste ale pejskovi mohli tu a tam piškot za odměnu dát, pořiďte si ty, které mu budou nejen chutnat, ale nebudou ani zatěžovat jeho zažívání. Fitmin For Life piškoty pro psy mají totiž snížený obsah cukru a lepku, a proto nebudou pro organismus vašeho pejska představovat takovou zátěž jako třeba piškoty určené pro lidi. Pořiďte svému pejskovi valentýnský dárek v podobě piškotového multipacku, ve kterém naleznete 6x 200 gramů zdravějších piškotů. 

Mlsné kočičí jazýčky určitě ocení křupavé mlsání. Dopřejte své kočce lososové polštářky s kuřetem, které obsahují krevety, lososa, kuřecí maso, granátové jablko i brusinky. Díky svému složení jsou tyto pamlsky lehce stravitelné, a navíc i bez přidané soli. 

Více informací o značce Fitmin naleznete na stránkách www.fitmin.cz.

O značce Fitmin

Fitmin je tradiční česká značka sídlící v podhůří Orlických hor, kde s respektem k přírodě a láskou ke zvířatům vyrábí krmiva, výživové doplňky a naturální pochoutky pro psykočky a koně. Od vzniku značky Fitmin uplynulo už více než 24 let a za tu dobu se mnohé změnilo, avšak základní hodnota rodinného byznysu – poctivý přístup k práci – zůstala zachována. Celou společností i nadále prostupuje duch původních zakladatelů společnosti, rodiny Štěpánkových. Jejich chovatelská a zemědělská tradice měla v Helvíkovicích vždy hluboké kořeny. Jako první u nás Fitmin v roce 2010 přišel s unikátní technologií přidávání čerstvého masa do procesu výroby krmiv, díky které si produkty zachovávají skvělou chutnost. Živiny zůstávají ve špičkové kvalitě a nejsou zničeny vysokými teplotami jako v případě, že je maso nejdříve zpracováno v moučku a teprve potom do granulí. Navíc to není maso ledajaké – jedná se o maso vysoké kvality, které je srovnatelné s kvalitou masa, které se používá v potravinářství.