Začíná hlavní fáze VALORANT ligy VRL East: Surge

Soutěž bude vysílat v pěti jazycích. Přímé přenosy začínají 16. února od 16:40.

Praha, 8. února 2022 – Všechny účastníky hlavní fáze ligy VRL East: Surge již známe. Z otevřené kvalifikace postoupily týmy Anonymo Mentos, l3wandowski a Team Finest. Společně s pěti přímo pozvanými týmy z vybraných zemí regionu budou hrát o finanční odměny ve výši 20 000 eur a možnost postoupit do vyšší úrovně soutěže. Hlavní fáze začíná 16. února v 16:40 a vysílání bude dostupné v pěti jazycích, včetně češtiny.

Z vítězství v otevřených kvalifikacích a postupu mezi 8 nejlepších celků regionu se nakonec radovali polští Anonymo Esports a l3wandowski. Izrael bude reprezentovat Team Finest. Své želízko v ohni bude mít i český fanoušek. Přímou pozvánku obdržel tým Straight Outta Retirement, na jehož soupisce figurují hráči Petr „Pjotr“ Janiš, Daniel „Rousik“ Rous, Michal „SH0UTy“ Glacner, Radim „Nemám vlasy“ Haša a Martin „marteen“ Pátek. Pozvánku dostaly také organizace Awaria (Polsko), Anorthosis (Řecko), KTRL (Rumunsko) a need more DM (Maďarsko).

 „O tom, že se regionální VALORANT scéně daří, svědčí fakt, že se otevřené kvalifikace do VRL East: Surge zúčastnilo 85 týmů z 20 zemí. Jsme rádi, že spolu s našimi partnery z Maďarska, České republiky, Rumunska a Řecka můžeme být součástí projektu, který dává mladým hráčům šanci dostat se do profesionálních soutěží pod patronací herního vývojáře Riot Games,“ popisuje Marcin Kilar, generální ředitel FRENZY.

VRL East: Surge tak vstupuje do hlavní fáze, která potrvá od 16. února do 10. března. V lize se týmy utkají o možnost postoupit do turnaje VALORANT Champions Tour, který je v tomto esportu ekvivalentem fotbalové Ligy mistrů. Ve druhém splitu pak vítěz postoupí do turnaje VRL EMEA Finals, kde se utkají šampioni osmi regionálních lig. 

Jako formát pro první sezónu základní části byl zvolen Round Robin Bo3: každý proti každému s maximálně dvěma výhrami. Vyřazovací fáze se odehraje formátem Bo3 dvojité eliminace. Pro vítězství ve velkém finále musí tým získat 3 mapy.

Administrativní a provozní organizaci her, stejně jako polské vysílání a propagaci akce, má na starosti společnost FRENZY. V Česku bude zápasy vysílat společnost Hitpoint. 

O Riot Games

Společnost Riot Games byla založena v roce 2006 s cílem vyvíjet, publikovat a podporovat hry, které budou nejúspěšnější na světě v zaměření se na hráče. V roce 2009 vydal Riot svůj debutový titul League of Legends, kterému se dostalo světového ohlasu. Hra se stala nejhranější PC hrou na světě a klíčovým motorem pro explozivní růst esportů 

Jak League of Legends vstoupila do své druhé dekády, pokračuje Riot v jejím vývoji a přináší hráčům nové zážitky v podobě titulů Teamfight Tactics, Legends of Runeterra, VALORANT, League of Legends: Wild Rift a několika dalšími, na kterých pracuje. Riot také buduje svět Runeterra prostřednictvím multimediálních projektů, které zahrnují hudbu, komiksy, deskové hry a připravovanou animovanou sérií Arcane.

Společnost Riot, kterou založili Brandon Beck a Marc Merrill, vede generální ředitel Nicol Laurent, má ústředí v Los Angeles v Kalifornii a má více než 3000 Rioterů ve více než 20 pobočkách po celém světě.

O Frenzy

Frenzy, dceřiná společnost ESE Entertainment Inc., je společnost zabývající se mediální a produkční infrastrukturou se sídlem v Polsku, která se zaměřuje na průmysl videoher. Společnost vytváří a provozuje esporty a herní události, vysílání a mediální obsah. Frenzy také provozuje profesionální mobilní, automatizované televizní zařízení, které jí umožňuje produkovat reality show ze všech částí světa.