Zásilkovna spustila v ČR spolupráci s Vinted, mezinárodní online platformou zaměřenou na prodej secondhandového oblečení

Tisková zpráva (9. února 2022) – Zásilkovna, přední česká logisticko-technologická firma, zahájila spolupráci s Vinted, největší evropskou online peer to peer platformou pro prodej secondhandové módy.  Zákazníci v České republice mohou nyní posílat a vyzvedávat zboží koupené na Vinted na jakémkoliv výdejním místě Zásilkovny, kterých má v ČR téměř 7 200. 

„Vinted je další významný klient s mezinárodní působností, který si nás vybral jako partnera. Mám z toho velkou radost a blahopřeji našim kolegům z obchodního oddělení, kterým se ho podařilo získat. Velmi se nám líbí zaměření Vinted na cirkulární ekonomiku. I pro nás je to důležité téma a snažíme se naše podnikání postupně měnit a modernizovat tak, abychom co nejméně zatěžovali životní prostředí,“ říká Simona Kijonková, zakladatelka Zásilkovny a CEO skupiny Packeta.

Spolupráce mezi Vinted a Zásilkovnou funguje velmi jednoduše: v momentu, kdy si kupující zboží objedná doručení zásilky přes Zásilkovnu, prodejce získá kód pro odeslání zásilky a může prodávané zboží odnést na jakékoliv výdejní místo Zásilkovny v České republice. Zásilka poté putuje klasickým způsobem a kupující se může těšit na své zboží, které v 98 % získá do druhého dne. 

Zásilkovna je ryze český franšízový logisticko-technologický projekt Simony Kijonkové, který vznikl v roce 2010. Od té doby se vypracoval mezi nejúspěšnější společnosti v Česku, které poskytují komplexní logistické služby pro internetové obchody. Zásilkovna je součástí 14 společností holdingu Packeta, který působí v 8 zemích, do 33 zemí doručuje. Holding řídí Simona Kijonková. Zásilkovna provozuje také úspěšnou službu Mezi námi pro doručování zásilek mezi fyzickými osobami. Packeta má aktuálně více než 10 000 vlastních výdejních míst (v ČR je to téměř než 7 200 VM), téměř 92 000 partnerských výdejních míst a spolupracuje s více než 32 000 e-shopy. Obrat skupiny byl v roce 2021 4,9 miliardy korun, počet přepravených zásilek 73,2 milionů kusů. Více na www.zasilkovna.cz / www.packeta.com    

VintedVinted je největší online mezinárodní C2C tržiště v Evropě věnované secondhandové módě s rostoucí členskou základnou čítající více než 50 milionů členů na 15 trzích v Evropě a Severní Americe: Francie, Německo, Belgie, Španělsko, Itálie, Nizozemsko, Portugalsko, Rakousko, Polsko, Česká republika, Litva, Lucembursko, Velká Británie a také USA a Kanada. Společnost založili v roce 2008 v Litvě Milda Mitkute ​​a Justas Janauskas a v roce 2011 se k ní připojil první investor a COO Mantas Mikuckas. Společnost je nyní vedena generálním ředitelem Thomasem Plantengou a podporována šesti předními společnostmi rizikového kapitálu: Accel, Burda Principal Investments, EQT Growth, Insight Venture Partners, Lightspeed Venture Partners a Sprints Capital. V rámci mise, aby se second-hand stal první volbou po celém světě, Vinted pomáhá členům prodávat si a nakupovat oblečení a doplňky z druhé ruky mezi sebou, díky čemuž se nakupování stává mobilním a společenským zážitkem prostřednictvím interakcí jednoho člena ve své komunitě. Evropský start-up sídlí ve Vilniusu, kanceláře má také v Amsterdamu, Berlíně, Utrechtu a Praze a má 1000 zaměstnanců.