Nadace Ad-din v Bangladéši zakoupila první dva vrtulníky Bell 505

Changi Exhibition Centre, Singapur (17. února 2022) – Bell Textron Inc., dceřiná firma Textron Inc. (NYSE: TXT), oznámila, že soukromé neziskové organizaci Ad-din Foundation, která pomáhá znevýhodněným lidem v Bangladéši, prodala dva vrtulníky Bell 505. Jedná se o prodej vůbec prvních strojů do této země.

Stroje Bell 505 se budou primárně používat k převozu pacientů mezi osmi nemocnicemi, které nadace Ad-din provozuje po celé zemi, k lékařským evakuacím, a i k firemní přepravě.

„Prodej prvních dvou vrtulníků Bell 505 do Bangladéši jasně ukazuje, že nejrůznější organizace po celém světě, včetně těch neziskových, vnímají výhody, které jim 505 může nabídnout“, řekl Lane Evans, ředitel prodeje vrtulníků Bell 505 a pokračoval: „Velmi nás těší, že si nadace Ad-din vybrala pro svoje lékařské mise právě naše vrtulníky. Budeme s ní úzce spolupracovat, abychom jim poskytli veškerou podporu, kterou potřebují k zahájení leteckých zdravotnických operací.“

Bell 505 je ideální stroj pro soukromé charterové lety, korporátní klientelu, leteckou lékařskou záchranou službu, evakuační mise, veřejnou bezpečnost, výcvik pilotů a další. Tento lehký jednomotorový vrtulník nabízí výjimečnou kombinaci robustního výkonu, nízké spotřeby a nízkých pořizovacích a provozních nákladů.

Zároveň se jedná nejmodernější vrtulník ve své třídě. Při jeho konstrukci se řešil každý detail, včetně velké, přizpůsobitelné kabiny a mnoha high-tech prvků. Plně integrovaná sada avioniky Garmin G1000H NXi a dvoukanálový motor řízený systémem FADEC poskytují pilotům maximální přehled o situaci a snižují jejich pracovní zátěž. Stroj rovněž nabízí vynikající viditelnost a panoramatický výhled díky prosklenému kokpitu a pohodlným sedadlům.

První vrtulník Bell 505 byl dodán v roce 2017 a dnes jich je v provozu více než 360 na šesti kontinentech; dohromady nalétaly přes 100 000 globálních letových hodin.

###

O společnosti Bell 

Myslíme nad rámec toho, co děláme. Již více než 85 let měníme zážitek z létání a toho, kam až se můžeme dostat. Byli jsme prvními, kdo prolomil hranici zvuku a kdo získal certifikaci pro komerční vrtulník. Byli jsme na palubě první lunární mise NASA a uvedli jsme na trh pokročilý systém s překlopnými rotory. Dnes definujeme pokročilou leteckou mobilitu a nastavujeme její standardy. Kromě centrály ve Fort Worth v americkém Texasu působíme jako dceřiná společnost Textron Inc. v dalších strategických lokalitách po celém světě. Díky tomu, že více než čtvrtina našich kolegů sloužila v armádě, je naší vášní pomáhat právě armádě plnit její mise. Naše průlomové inovace přinášejí zákazníkům výjimečné zážitky. Efektivně, spolehlivě a v první řadě bezpečně.

O společnosti Textron

Textron Inc. je multioborová společnost, která využívá svou globální síť leteckých, obranných, průmyslových a finančních podniků k tomu, aby zákazníkům poskytovala inovativní řešení a služby. Textron je známý po celém světě díky svým silným značkám, jako jsou Bell, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Arctic Cat, Textron Systems a TRU Simulation + Training. Další informace naleznete na adrese: www.textron.com.

Některá prohlášení v této tiskové zprávě jsou plánovaná prohlášení, které mohou obsahovat výnosy a tržby nebo popisovat strategie, cíle, výhledy apod. Toto prohlášení se vztahuje pouze k datu, kdy bylo vydáno, a naší povinností není jej v budoucnosti aktualizovat či revidovat. Tato tvrzení podléhají známým a neznámým rizikům, nejistotám a dalším faktorům, které mohou způsobit, že se naše skutečné výsledky budou významně lišit od těch, které jsou v těchto výhledových prohlášeních uvedeny, včetně mimo jiné efektivnosti investic do výzkumu a vývoje nových produktů, případně neočekávaných výdajů nebo zpoždění v souvislosti se uváděním významných nových produktů nebo programů. Dále mezi tyto okolnosti patří změna priorit nebo snížení výdajů na obranu vlády USA, včetně těch, které se týkají vojenských operací v zahraničí; změny celosvětových ekonomických nebo politických podmínek, které ovlivňují poptávku po našich produktech, úrokové sazby nebo směnné kurzy; naše schopnost fungovat podle očekávání a kontrolovat náklady na základě smluv s vládou USA; kompetence vlády USA jednostranně upravovat nebo ukončovat své smlouvy s námi podle potřeb vlády USA nebo pro naše neplnění, měnit platné zásady zadávání veřejných zakázek a účetnictví nebo za určitých okolností zadržovat platby nebo nás pozastavit nebo vyloučit jako dodavatele způsobilého k získání budoucích zakázek; změny v prioritách financování zahraničního vojenského sektoru nebo rozpočtová omezení a rozhodnutí anebo změny vládních nařízení nebo politik týkajících se vývozu a dovozu vojenských a komerčních produktů; a problémy s výkonem u klíčových dodavatelů, subdodavatelů nebo obchodních partnerů.