Plast z oceánů a moří využije Hello bank! na výrobu karet

Praha (21. února 2022) – Jako jediná na české trhu začala v únoru Hello bank! svým klientům vydávat kartu, která je vyrobena z plastového odpadu sesbíraného na pobře BNP Paribas ží oceánů. Ten buď vlny z moře vyplavily, nebo by ho do něj brzy spláchly.

Klientům, kteří nyní získají novou kartu HelloPay nebo jim končí platnost té původní, banka zašle již ekologicky šetrnou kartu se zcela novým designem. Na její výrobu se spotřebovala přibližně jedna plastová lahev sebraná na pobřeží oceánu. Kromě recyklovaného materiálu a mořského designu je karta unikátní i tím, že veškeré osobní údaje jsou nově uvedeny na zadní straně.

Hello bank! stejně jako její mateřská skupina BNP Paribas se snaží dlouhodobě přispívat k udržitelnému rozvoji naší planety. Přechod na karty vyrobené z  recyklovaného materiálu je tak dalším krokem při naplňování této strategie udržitelného financování. Dlouhodobým cílem banky je samozřejmě digitalizace všech služeb i produktů, bez využití jakýchkoli plastů. Ve středně dobém horizontu je však potřeba brát ohledy nejen na zvyklosti a očekávání klientů, ale i na technologické a finanční možnosti banky a trhu. Přibližně do dvou let by tak 80 % karet vydaných Hello bank! mělo být vyrobeno z recyklovaného plastu.

 „Udržitelnost je pro nás důležité téma – ne k teoretické diskusi, ale k reálným činům. A tohle je jeden z nich. Výrobní náklady na kartu jsou samozřejmě vyšší, klientům ji dáváme zdarma a děláme to rádi. To je naše pojetí odpovědnosti. Máme to tak třeba i u EKO půjčky, kterou stále nabízíme všem za 3,5 % ročně, i když úroky na trhu stále rostou. Věříme, že dobré činy plodí další a že, když člověk drží v ruce plast, který plaval v moři, něco to s ním udělá. Příště se třeba sehne pro lahev, která leží vedle koše – a vůbec to nemusí být na pláži,“ říká Gabriela Pithartová, ředitelka Marketing & Engagement v Hello bank!

Hello bank! vydává kartu ve spolupráci se společností Thales, která se mimo jiné specializuje na výrobu karet z různých recyklovaných materiálů. Hello bank! se tímto krokem rozhodla podpořit zpracování plastového odpadu z oceánů, jelikož jeho množství je skutečně alarmující. Každý rok v nich skončí asi 8 milionů tun plastového odpadu, což odpovídá váze 480 tisíc dvoupatrových autobusů. Jeho celkové množství se pak odhaduje na 150 milionů tun.* 

* údaje čerpané z: https://dis-blog.thalesgroup.com/financial-services/2020/07/21/turning-ocean-plastic-waste-into-eco-friendly-bank-cards/

O BNP Paribas Personal Finance

Přední poskytovatel osobních půjček ve Francii a v Evropě BNP Paribas Personal Finance je stoprocentní dceřinou společností skupiny BNP Paribas, která působí ve třiceti zemích a zaměstnává téměř 20 tisíc lidí. 

Prostřednictvím svých obchodních značek, jako je Hello bank!, Cetelem, Findomestic v Itálii nebo AlphaCredit v Belgii, nabízí kompletní škálu osobních půjček v prodejních místech včetně prodejců automobilů nebo přímo ve svých centrech vztahů se zákazníky či na internetu. V Bulharsku, Francii, Německu a Itálii tuto nabídku ještě doplňují pojišťovací a spořicí produkty. Díky svým zkušenostem s prodejem úvěrových produktů a integrovaných služeb přizpůsobených obchodním a komerčním cílům partnerů BNP Paribas Personal Finance vyvinula strategii aktivního partnerství s obchodníky, výrobci a prodejci automobilů, on-line obchodníky a finančními institucemi (banky a pojišťovny) a je rovněž předním specialistou v oblasti zvyšování finanční gramotnosti a šíření osvěty ohledně bezpečných úvěrů.

www.bnpparibas-pf.com

O skupině BNP Paribas

Skupina BNP Paribas patří mezi přední evropské banky s celosvětovým dosahem. Působí v 75 zemích světa a zaměstnává více než 190 tisíc lidí, z toho přibližně 146 tisíc v Evropě. Skupina se zaměřuje především na domácí trhy a mezinárodní finanční služby (sítě retailového bankovnictví a finanční služby zastřešuje divize retailového bankovnictví a služeb) a na korporátní a institucionální bankovnictví, které slouží klientům z řad velkých korporací a také institucionálním investorům. Skupina pomáhá svým klientům (jednotlivci, sdružení, podnikatelé, malé firmy, korporátní a institucionální klienti) realizovat projekty s využitím řešení od financování přes investování či úspory až po pojištění. V Evropě skupina působí na čtyřech domácích trzích (Belgie, Francie, Itálie a Lucembursko) a BNP Paribas Personal Finance je jedničkou ve spotřebitelských úvěrech. Svůj model integrovaného retailového bankovnictví skupina rozvíjí ve Středomoří, Turecku, východní Evropě a prostřednictvím rozsáhlé sítě také na západě USA. V oblasti korporátního a institucionálního bankovnictví a mezinárodních finančních služeb zaujímá čelní místo v Evropě, má silné zastoupení v Jižní a Severní Americe a prožívá rychlý růst v Asii a Tichomoří.