ZNOVUZROZENÉ: PUMA PŘEDSTAVUJE KOLEKCI FIRST MILE, KOPAČKY VYROBENÉ Z RECYKLOVANÉHO PLASTU

Herzogenaurach, Německo, 21. února 2022 – Globální sportovní značka PUMA zvýšila udržitelnost svých úspěšných kopaček ULTRA 1.3 a FUTURE 1.2 použitím recyklovaných materiálů díky spolupráci s iniciativou First Mile.

Výrobky z kolekce First Mile jsou vyrobeny z recyklované příze získané z plastových lahví. Iniciativa First Mile má ale i další zásluhy. Posiluje například mikroekonomiku v Hondurasu, na Haiti i na Tchaj-wanu. Sběrem odpadů zabraňuje zamoření světových oceánů, snižuje ekologický dopad a v neposlední řadě vytváří nové pracovní příležitosti, což má za následek i pozitivní vliv na celou komunitu. Se značkou PUMA spolupracuje od roku 2019, revoluční je však výroba kopaček.

„First Mile si velice váží toho, že může spolupracovat se značkou PUMA na zlepšení životního prostředí a podmínek našich sběračů na Tchaj-wanu,“ říká Jeff Wang, manažer inicitativy First Mile Tchaj-wan. „Jsme nadšeni, že se nám podařilo proměnit odpadky ve vysoce výkonnou kopačku, s kterou se bude hrát na té nejvyšší úrovni. Těší nás i skutečnost, že naši sběrači jsou hrdí na to, že svojí prací mění svět i fotbal,“ dodává Jeff Wang.

Model ULTRA 1.3 obsahuje 21 % recyklovaného materiálu vyrobeného z plastů. Lehká technologie MATRYXEVO zachovává všechny výkonnostní výhody modelu ULTRA 1.3 a obsahuje i recyklované příze Chamatex a First Mile. Svršek SPEEDCAGE je navržen tak, aby při minimální váze pevně svíral nohu
a poskytoval jak vynikající kontrolu míče, tak i oporu pro rychlý start a únik soupeři.

Model ULTRA je vybaven jedinečnou podrážkou PEBA SpeedUnit pro maximální rychlost. Poskytuje vynikající stabilitu, odolnost a záběr. Díky dokonalé DNA kolíků PUMA, je ULTRA údernější než kdykoli předtím. First Mile ULTRA 1.3 představí poprvé na hřišti superstar Manchesteru United Raphaël Varane, který je velkým zastáncem udržitelných produktů.

Svršek FUTURE Z 1.2 je ze 42 % tvořen recyklovanými materiály. Inovativní kompresní materiál FUTURE FUZIONFIT+ dokonale, ale zároveň pohodlně obepíná nohu. Další novinkou je recyklovaná podrážka Dynamic Motion System, speciálně vytvořená pro maximální hbitost a výbušnost. FUTURE Z 1.2 First Mile, vyznačující se jako nejudržitelnější kopačky v historii značky PUMA, bude nosit hvězda Manchesteru City Vicky Losada.

„S touto kolekcí poprvé zavádíme recyklovanou přízi First Mile do našich kopaček,“ konstatuje Dominique Gathier, senior brand manažer Teamsport Footwear. „Jedná se o první krok, kterým se posouváme směrem k udržitelnějším produktům obuvi, aniž by to mělo vliv na vysokou výkonnost našich hráčů. Prioritou pro nás je i nadále využívat více recyklovaných a udržitelných materiálů,“ uzavírá.

Kolekce First Mile obsahuje recyklované edice kopaček ULTRA 1.3 a FUTURE 1.2 a je k dostání v prodejnách Sportfotbal a 11Teamsports a na www.puma.com

PUMA

PUMA je jednou z předních světových sportovních značek, která navrhuje, vyvíjí, prodává a propaguje obuv, oděvy a doplňky. Před více než 70 lety společnost PUMA započala historii tvorby produktů pro nejrychlejší sportovce na planetě. PUMA nabízí funkční a sportem inspirované produkty v kategoriích jako fotbal, běh a trénink, golf a motoristický sport. Zapojuje se do spolupráce s renomovanými značkami designu a přináší inovativní návrhy do sportovního světa. Skupina PUMA vlastní značky PUMA, Cobra Golf a Dobotex. Společnost distribuuje své produkty ve více než 120 zemích, zaměstnává více než 12 000 lidí po celém světě a má sídlo v Herzogenaurachu v Německu. Další informace naleznete na adrese https://about.puma.com/