Kolo pro život se již potřetí pojede i virtuálně s ROUVY

Praha, 21. února 2022 – Již třetí ročník série virtuálních cyklistických závodů na platformě ROUVY ve spojení s tradičním projektem Kolo pro život startuje za 3 dny. Během února a března se pojedou tři hlavní závody, speciální challenge i exhibiční akce. První závod startuje 24. února na trati v Ralsku.

Ověřené spojení oblíbené aplikace ROUVY s největším cyklistickým MTB seriálem v Evropě pro veřejnost Kolo pro život přináší zábavu pro špičkové jezdce i amatérské nadšence nejen z Česka. Zájemci se již brzy budou moci zapojit do tří samostatných hlavních závodů jejichž průběh bude k dispozici i prostřednictvím komentovaného online streamu ze studia v Praze. 

Zveme všechny příznivce cyklistiky k napínavému závodu i podívané. Té se zúčastní i manažer týmu Bike for Life Jan Bartůněk a jedna z pravidelných účastnic Kamila Maříková. Všichni účastníci navíc budou bojovat o odměnu (prize money), kterou si mezi sebe rozdělí tři nejlepší muži a tři nejlepší ženy,” komentuje akci za Kolo pro život Kryštof Kocánek.

V předešlém ročníku jsme zaznamenali přes dva tisíce účastníků, nejoblíbenější byla trať byla KPŽ Znojmo by Kooperativa. Velice nás těší rostoucí množství cyklistických nadšenců, kteří se neváhají zapojit nejen ze všech možných koutů České republiky, ale i z celého světa,“ doplňuje Petr Samek, CEO ROUVY.Virtual Kolo pro život challenge poběží od 28. února do 3. dubna. Každý, kdo se v aplikaci ROUVY této výzvy zúčastní a objede všech pět tras: Ralsko (KPŽ Ralsko by WeLoveCycling.cz), překrásné Znojmo (KPŽ Znojmo by Kooperativa),  Šumavský MTB maraton (KPŽ Šumavský MTB Maraton by Kooperativa), Orlík (KPŽ Orlík Tour by WeLoveCycling.cz), Vysočina Arena (KPŽ TV NOVA Vysočina Arena Tour), se dostane automaticky do slosování o tři permanentky KPŽ LIFE (třikrát startovné na libovolné závody KPŽ 2022) a o dvoje startovné na jedinečný závod  L’Etape Czech Republic by Tour de France.

Vyvrcholení virtuální sezony proběhne 31. března v Radotíně, kde se uskuteční exhibiční akce. Fanoušci se mohou těšit nejen na napínavý závod plný cyklistických es, ale i autogramiádu a možnost vyzkoušet si trenažér na vlastní kůži.

Registrace na virtualni zavody:
24. února – KPŽ Ralsko by WeLoveCycling.cz
17. března –  KPŽ Znojmo by Kooperativa
31. března – KPŽ Šumavský MTB Maraton by Kooperativa                     
Více na Kolo pro život

Kolo pro život se od roku 2000 stalo největším a nejpopulárnějším seriálem bikerů v České republice.. Je akcí pro všechny věkové a výkonnostní kategorie, včetně malých dětí a starších ročníků, a dokonce i pro ty, kteří se rozhodnou dělat cyklistům jen doprovod. Každý rok vyrazí na jejich trasy cca 16 000 cyklistů, z toho cca 6 000 dětí. Závody „pro život“ si užijí i úplně normální jezdci v rámci příjemné vyjížďky po boku přátel a celých rodin.


ROUVY, které se v srpnu 2021 stalo součástí investorské skupiny Pale Fire Capital, aspiruje na světovou jedničku v žebříčku cyklo aplikací a stalo se jasnou volbou pro nejrealističtější indoor trénink. Díky síle rozšířené reality a 3D avatarům kol přináší světové cyklotrasy přímo až do pohodlí domova. Stovky cyklotras v rozšířené realitě, včetně skvostů jako Mont Ventoux, Stelvio a Cap de Formentor nebo téměř 10 000 skutečných tras pomůže sportovním nadšencům udržet svou fit kondici, motivaci i příležitost jezdit v týmu s přáteli v jakékoli době a jakémkoliv počasí