VMware spolupracuje s německými univerzitami na vizi „automatizace života“ a vývoji 6G

Společnost VMware oznamuje výzkumné granty pro projekty 6G-life a CeTI na Technické univerzitě v Drážďanech a Telecommunication Networks Group (TKN) na Technické univerzitě v Berlíně 

BARCELONA – 3. března 2022 — SVĚTOVÝ MOBILNÍ KONGRES 2022 — Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW), přední inovátor v oblasti podnikového softwaru, odhalila svou vizi „automatizace života“ – Automating Life. Vize je založená na spojení cloudových, síťových a AI technologií a systému hodnot jako rovnoprávnost, udržitelnost a důvěra. Úspěšné směřování k 6G vyžaduje, aby vývoj těchto základních technologií byl v souladu s vývojovým cyklem lidského chování, společnosti a techniky, protože se navzájem ovlivňují a tvoří evoluční kontinuum. 

„Toto evoluční kontinuum – tedy to, jak se lidé mění, technologie vyvíjejí a společnost reaguje – je způsob, jakým VMware směřuje k 6G – podporou technologií zaměřených na lidské potřeby, které například zkvalitňují a zachraňují životy, ale co je důležitější, umožňují lidem růst s technologiemi a s jejich pomocí tak, jak si přejí – nikoli tak, jak jim to technologie diktují,“ říká Kaniz Mahdi, viceprezident společnosti VMware pro distribuované edge technologie. „Těší nás, že můžeme podpořit profesora Fitzeka a profesora Falka v jejich úsilí utvářet budoucnost bezdrátové komunikace pomocí technologií zaměřených na člověka.“   

Pod vedením profesora Franka Fitzeka z Technické univerzity v Drážďanech pracuje Centrum pro hmatový internet s lidskou interakcí (CeTI) a centrum 6G-life na tom, aby lidé mohli v kvazi reálném čase vstupovat do interakce s kyberneticko-fyzickými systémy ve fyzickém nebo digitálním světě prostřednictvím inteligentních komunikačních sítí (5G a pokročilejších). Umožnění tohoto typu interakce podpoří spravedlivý přístup do vzdálených prostředí pro lidi různého pohlaví, věku, původu nebo fyzických omezení. Má také potenciál demokratizovat přístup k dovednostem a odborným znalostem, stejně jako k výsledkům špičkového výzkumu v oblasti udržitelnosti, bezpečnosti, odolnosti a latence. 

„Jsme nadšeni, že můžeme s VMware spolupracovat na dalším výzkumu a inovacích, které hrají významnou roli na cestě k 6G,“ říká Frank Fitzek, profesor a vedoucí katedry komunikačních sítí Deutsche Telekom na Technické univerzitě v Drážďanech. „Zahájili jsme projekt 6G-life, abychom nabídli nové přístupy k udržitelnosti, bezpečnosti, odolnosti a latenci. Tato spolupráce nám pomůže pokročit ve výzkumu a vývoji ve specifických oblastech, jako je hmatový internet, na kterém pracuje výzkumné centrum CeTI, komunikační sítě 5G, kvantová komunikace a využití umělé inteligence.“

Spojení cloudu, sítí a umělé inteligence hraje u 6G klíčovou roli. Zásadní význam proto mají nové koncepty distribuovaných systémů, správy dat a výpočetních prostředků. Katedra telekomunikačních sítí na Technické univerzitě v Berlíně pod vedením profesora Falka Dresslera se svými dlouholetými zkušenostmi a odbornými znalostmi vyvíjí nová řešení pro budoucí virtuální edge computing, strojové učení a sítě a distribuovanou správu dat v éře 6G. 

„Jsme velice rádi, že můžeme zahájit spolupráci s VMware,“ řekl profesor Falko Dressler, vedoucí katedry telekomunikačních sítí na Technické univerzitě v Berlíně. „Virtualizace na více vrstvách mobilního edge systému přináší flexibilitu, avšak potenciálně za cenu zvýšení složitosti. Strojové učení pomáhá překonat tuto složitost vyplývající z extrémní virtualizace v kontinuu od jádra sítě přes edge po koncové zařízení a otevírá nové možnosti pro špičkový výzkum na cestě k 6G.“

Mezinárodní výzkumný ekosystém pro automatizaci života 

Tyto akademické granty usnadní výzkum v rámci projektu automatizace života ve shodě s iniciativou Digital Equity Grid Innovation (TETRA), kterou společnost VMware iniciovala ve spolupráci s mezinárodní organizací IEEE FNI a kanadskou Mitacs. VMware podobnými granty a partnerstvími neustále rozšiřuje své výzkumné a inovační aktivity po celém světě.

Další zdroje (v angličtině)

VMware na Světovém mobilním kongresu

Multicloudová řešení VMware jsou k vidění na stánku firmy na Světovém mobilním kongresu v hale č. 3, stánek 3M11. Navštivte online soubor tiskových materiálů, kde naleznete všechna oznámení společnosti VMware z kongresu, ukázky na vyžádání, reference zákazníků, novinky partnerů a další.

O společnosti VMware

VMware je přední poskytovatel multicloudových služeb pro veškeré aplikace, který podnikům usnadňuje zavádět digitální inovace při zachování kontroly nad IT. Software společnosti VMware slouží jako důvěryhodný základ pro urychlení inovací a poskytuje podnikům flexibilitu a možnosti volby, které potřebují k dalšímu rozvoji. Společnost VMware sídlí v Palo Alto v Kalifornii a jejím dlouhodobým cílem je budovat lepší budoucnost na základě své Agendy 2030. Další informace naleznete na stránkách www.vmware.com/company.