Skupina VELUX pozastavuje veškerý provoz v Rusku, Bělorusku a na Ukrajině

Praha, 3. března 2022 – Ke dni 28. února skupina VELUX pozastavila veškerý svůj provoz v Rusku a Bělorusku. Tento krok přišel čtyři dny poté, co byly aktivity skupiny pozastaveny na Ukrajině.

Veškerý provoz v Rusku a Bělorusku je až do odvolání pozastaven. Jedná se o přerušení všech procesů přijímání, doručování a servisování objednávek. IT systémy jsou nyní uvedeny mimo provoz, veškeré finanční transakce mezi skupinou VELUX a jmenovanými zeměmi byly pozastaveny a zaměstnanci zůstávají mimo pracovní proces.  

„Rozhodli jsme se, že nejlepším postupem skupiny je pozastavení veškerých našich operací v Rusku a Bělorusku, a to až do odvolání. Domníváme se, že vzhledem k současné situaci zde nemůžeme a ani bychom neměli pokračovat v provozu. Mrzí nás, že toto rozhodnutí bude mít obrovský dopad na naše loajální zaměstnance na obou dvou trzích,“ řekl David Briggs, výkonný ředitel skupiny VELUX.

Pozastavení aktivit na Ukrajině

S ohledem na vážnost situace na Ukrajině skupina VELUX od 24. února pozastavila veškeré své aktivity na území tohoto státu, všichni zaměstnanci tak zůstávají mimo pracovní proces. 

„Je to skutečně smutná a nešťastná situace, máme vážné obavy o naše kolegy i obchodní partnery na Ukrajině,“ říká David Briggs. „S kolegy jsme v neustálém kontaktu a uděláme vše pro to, abychom je v této nelehké situaci podpořili.“

Fakta:

VELUX Rusko
– zastoupení na trhu od roku 1991
– 66 zaměstnanců


VELUX Bělorusko
– zastoupení na trhu od roku 2002

– 6 zaměstnanců

VELUX Ukrajina

– zastoupení na trhu od roku 2001

– 23 zaměstnanců

Skupina VELUX je vlastněna VKR Holding A/S. VKR Holding A/S současně vlastní společnost DOVISTA, která ale ve třech uvedených zemích nevyvíjí žádné aktivity. Pro více informací o skupině VELUX navštivte velux.com.