LASVIT vytváří skleněné trofeje pro tenisový svátek Miami Open

Praha/Miami, 10. března 2022 – LASVIT, globální lídr v oblasti vytváření odvážných a jedinečných prostorových a světelných zážitků vyrábí skleněné trofeje pro vítěze a finalisty jednoho z největších turnajů na světě Miami Open. LASVIT se zároveň stává novým partnerem tohoto tenisového svátku, na který ve dnech 21. března až 3. dubna dorazí elita ženského a mužského světového tenisu. Pro 37. ročník turnaje LASVIT představí originální brus a pro příští rok plánuje zcela nový design trofeje.

„Tenisový turnaj Miami Open je jeden z nejslavnějších a největších na světě, který už přes deset let každoročně navštíví přes 300 tisíc fanoušků světového tenisu. I proto jsem hrdý, že jsme se stali jedním z partnerů tohoto turnaje. Pro ženské a mužské vítěze a finalisty Miami Open vytváříme celkem 12 originálních skleněných trofejí. Brus použitý na trofeji symbolizuje náročnou cestu pavoukem turnaje k této trofeji. LASVIT skrze tenisový svátek Miami Open propojuje svět designu a sportu,“ říká Pavel Koudelka, Partner a Managing Director zodpovědný za region severní Ameriky ve společnosti LASVIT a dodává: „Designéři už nyní pracují na nových designech pro příští ročník Miami Open.“ 

Oblíbený tenisový turnaj mezi fanoušky a hráči Miami Open se uskuteční od 21. března do 3. dubna. Miami Open je jeden ze tří událostí sezóny, vyjma grandslamu, jež trvají déle než osm dní. Miami hostí 96 ženských i mužských singlistů a 32 párů v soutěžích čtyřher. 

Elegantní trofeje jsou vyrobené z jednoho kusu ručně foukaného a následně broušeného křišťálového skla. Každý kus je originál. Vítězné trofeje váží téměř 4 kilogramy a je vysoká téměř 50 centimetrů, trofeje pro finalisty jsou pak vysoké téměř 40 cm a váží přes 2 kilogramy. Vyfoukání a precizní ruční vybroušení cen zabralo sklářům více než dva týdny práce. Každý kus je tvořený ostře řezanými precizními brusy. Kromě výroby 12 trofejí, připravuje LASVIT trofeje také pro dobrovolníky. 

LASVIT dokončil v Miami již mnoho projektů mezi nimi jsou například hotely SLS LUX Brickell nebo lobby restaurace hotelu Conrad. Kromě toho LASVIT vytvářel a dodával své umělecká díla do mnoha privátních rezidencí. 

Sklářská a designérská společnost LASVIT se proslavila unikátními skleněnými plastikami a svítidly, které dodává do celého světa. Bohaté zkušenosti má i s výrobou unikátních trofejí, sošek a cen. 

Trofej od LASVITu kromě vítězů nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France v minulosti získala i řada světových tenisových špiček jako například Rafael Nadal nebo Andy Murray, vítězové prestižního tenisového turnaje Mubadala World Tennis Championship v Abú Zabí nebo tenistky na WTA Livesport Prague Open 2021 či mezinárodním tenisovém turnaji WTA J&T Banka Ostrava Open 2021.  

O společnosti LASVIT

LASVIT je globálním lídrem v oblasti vytváření odvážných a jedinečných prostorových a světelných zážitků, které jsou navrženy tak, aby doslova povznesly pocity a estetiku všech. Společnost LASVIT, kterou založil Leon Jakimič, je lídrem světového designérského průmyslu. Vedle osobitého stylu a vytříbeného vkusu LASVIT vyniká svým nekonečným optimismem a touhou propojit design s uměním za využití tradičních i moderních metod a technologií.

LASVIT je moderním a progresivním tvůrcem nových prostorových konceptů. Svébytně rozvíjí dlouholetou tradici českého sklářství, kdy pod jednou střechou propojuje mimořádné designérské, umělecké a řemeslné talenty. Stává se tak centrem kreativního umění světového významu. Výsledkem jsou dechberoucí instalace vytvořené na míru po celém světě, stejně jako nepřehlédnutelné kolekce svítidel, nápojového a dekorativního skla. 

Neformální a neotřelý přístup společnosti LASVIT zaujal i světový designový průmysl. LASVIT získal řadu ocenění, mezi nejprestižnějšími je tzv. „Oscar designu“ na světové výstavě Salone del Mobile. 

V průběhu let LASVIT přilákal renomované designéry a umělce, kteří si přáli spolupracovat s odvážnou, nekonvenční českou společností. Ve spojení s tak významnými osobnostmi, jako jsou The Campana Brothers, Kengo Kuma, Yabu Pushelberg, Nendo nebo Ross Lovegrove LASVIT zrealizoval ty nejnezapomenutelnější skleněné kolekce, které vznikly na základě uměleckých kvalit jednotlivých designérů v kombinaci s precizním řemeslným uměním českých sklářů.

Společnost LASVIT má jedinou misi a cíl: doslova povznést každého vytvářením dechberoucích a úchvatných prostorových zážitků, které pohladí duši každého člověka, který se v prostoru ocitne. 

LASVIT. Lift Everyone. 

#LasvitDesign