Společnost BAUHAUS ukončuje prodej ruských výrobků

Praha, 15. 3. 2022 – Společnost BAUHAUS se přidává k dalším západním značkám a ukončuje ve svých odborných centrech prodej všech produktů, které byly vyrobeny v Rusku a Bělorusku. „Klíčovou myšlenkou naší společnosti je dlouhodobě motiv ekologické a sociální udržitelnosti. Tato filozofie se zrcadlí jak v produktech, které zákazníkům nabízíme, tak také například při výstavbě nových odborných center. Snažíme se implementovat udržitelné strategie všude, kde je to možné, a tím i přispívat k budoucnosti, ve které stojí za to žít – jak pro nás, tak pro naše potomky. Současné dramatické válečné události na Ukrajině jdou však zcela proti těmto hodnotám,“ vysvětluje rozhodnutí Petr Kočí, jednatel společnosti BAUHAUS. 

Značka BAUHAUS vždy dbala nejen na ekologický, ale také etický původ nabízených produktů. Vedle udržitelnosti životního prostředí do této oblasti jednoznačně spadá také humánní prostředí a ochrana lidských práv. „Vpád ruské armády na Ukrajinu způsobilo nepředstavitelné utrpení místním občanům. Naše společnost tak považuje toto rozhodnutí za nevyhnutelné a přistupuje k němu s okamžitou platností,“ doplňuje jednatel společnosti s tím, že se rozhodnutí vztahuje na dodávky do všech 19 evropských států, ve kterých společnost BAUHAUS působí. 

Kromě ukončení prodeje výrobků původem z Ruska a Běloruska se společnost rozhodla také pro zapojení do humanitární pomoci. Vedle finanční pomoci v podobě příspěvku na benefiční Koncert dětem Ukrajiny, na kterém se vybralo přes 16 milionů Kč, společnost také jedná o podpoře uprchlických center nebo neziskových organizací. „Aktuálně hledáme takové řešení, které by co nejefektivněji dokázalo pomoci tam, kde je právě potřeba,“ uzavírá Petr Kočí ze společnosti BAUHAUS.

O společnosti

První odborné centrum BAUHAUS bylo otevřeno na jaře roku 1960 v německém Mannheimu. Od té doby se stal BAUHAUS tradičním místem pro nákup všeho potřebného pro dílnu, dům i zahradu. Miliony zákazníků najdou pod jednou střechou 15 oddělení a díky tomu šetří nejen čas, ale i peníze a starosti spojené se sháněním všech nezbytností. 

V České republice je BAUHAUS otevřen zákazníkům již od roku 1993 a aktuálně najdete jeho prodejny v 5 městech po celé České republice.  Společnost se mimo jiné angažuje v mnohých CSR aktivitách, dlouhodobě svou pomoc směřuje k dětským domovům a nadačním fondům pro děti a hendikepované, ale i nemocnicím. BAUHAUS stále více dbá na životní prostředí, a proto spolupracuje na vývoji udržitelných alternativ nabízených produktů. www.bauhaus.cz