Galaxy A53 5G a Galaxy A33 5G: Úžasné mobilní zážitky pro každého

Nové modely nejpopulárnější telefonní řady Galaxy A přinášejí špičkové mobilní inovace širokým vrstvám zákazníků 

Praha 17. března 2022 – Společnost Samsung Electronics dnes představila nové chytré telefony Galaxy A53 5G a Galaxy A33 5G – sofistikované modely plné nejlepších funkcí a parametrů s výtečným poměrem ceny a výkonu. Mezi jejich hlavní přednosti patří zbrusu nový procesor, vynikající fotoaparát s umělou inteligencí, velký a kvalitní displej, dvoudenní výdrž baterie a odolnost dle certifikace IP67. Za pozornost stojí i podpora 5G, špičkový systém zabezpečení, stylové, tenké, a přitom ekologické provedení a bohaté možnosti konektivity. Oba dva modely navíc do budoucna podporují aktualizace uživatelského rozhraní One UI i operačního systému Android OS, takže nezestárnou ani po letech. 

Dostupnost a ceny

Samsung Galaxy A33 5G bude v České republice dostupný od 22. dubna 2022 ve variantě 6+128 GB, doporučená maloobchodní cena činí 8 999 Kč. K dispozici je v černé, bílé, modré a oranžové barvě.

Model Galaxy A53 5G bude dostupný od 1. dubna 2022 a doporučená maloobchodní cena je stanovena na 11 499 Kč ve verzi 6+128 GB a v konfiguraci 8+256 GB na 12 999 Kč. K dispozici je v černé, bílé, modré a oranžové barvě. Pokud si zákazník objedná Galaxy A53 5G do 17. dubna 2022 nebo do vyprodání zásob získá navíc bílá bezdrátová sluchátka Galaxy Buds Live v hodnotě 4 499 korun jako bonus.

„Výhody mobilní technologie v každodenním životě jsou nesmírné a my jsme přesvědčeni, že si je zaslouží každý,“ říká TM Roh, prezident a ředitel mobilní divize Samsung Electronics. „Nejnovější modely řady Galaxy A tyto výhody přinášejí širokým vrstvám zákazníků – nabízejí výtečné inovativní mobilní zážitky se skvělým poměrem ceny a výkonu.“ 

Úžasné fotografie v každé situaci 

Rádi fotografujete či natáčíte a pak své výtvory sdílíte s přáteli? Oba nové telefony řady Galaxy A disponují špičkovými fotoaparáty nové generace se spoustou funkcí, které se představily teprve nedávno v nejvyšší kategorii Galaxy S. Galaxy A53 5G se pyšní čtveřicí fotoaparátů s hlavním snímačem s rozlišením 64 megapixelů, optickým stabilizátorem a technologií VDIS, takže se uživatelé můžou těšit na ostré a jasné snímky, kdykoli stisknou spoušť. I přední fotoaparát má vysoké rozlišení 32 MPix, což nepochybně potěší milovníky selfies. 

Na kvalitě fotografií a videozáznamů se významně podílí umělá inteligence s dostatečným výkonem, za nímž stojí mj. zbrusu nový 5nm procesor. Každý snímek vypadá skvěle, dokonce i ve slabém světle. Vylepšený noční režim automaticky skládá fotografie až ze 12 zdrojových záběrů, takže jsou dostatečně jasné a netrpí přehnaným šumem. Při natáčení v šeru či v potemnělém interiéru si zase fotoaparát automaticky upraví záznamovou frekvenci, aby byl výsledek co nejkvalitnější. 

Ve vylepšením portrétním režimu mají záběry díky umělé inteligenci a využití několika fotoaparátů nevídanou prostorovou hloubku a hlavní motivy vynikají ostrými konturami. Do výbavy patří i řada kreativních efektů a filtrů v režimu Fun mode, který je nově k dispozici s širokoúhlým fotoaparátem. Funkce Photo Remaster slouží k oživení starších fotografií s horší kvalitou a rozlišením, díky nástroji Object eraser lze ze záběru odstranit rušivé prvky. 

Skvělý obraz i v přímém slunci 

V minulosti nestál obraz na telefonních displejích za slunečných dnů často za nic. Jenže nové modely řady Galaxy A využívají inteligentní algoritmy a obraz je skvělý v interiéru i venku. Displej Galaxy A53 5G má úhlopříčku 6,5 palce (16,5 cm), stojí na technologii Super AMOLED a pyšní se skvělou obnovovací frekvencí 120 Hz, Galaxy A33 5G má displej s úhlopříčkou 6,4“ (16,3 cm), rovněž technologii Super AMOLED a obnovovací frekvenci 90 Hz. Za zmínku jistě stojí i dvoudenní výdrž baterie a rychlé dobíjení 25 W Super Fast Charging, takže se můžete těšit na delší fotografování, streamování a leccos dalšího.  

Elegantní a trvanlivé provedení

Nové telefony řady Galaxy A jsou elegantní, funkční a zároveň šetrné k životnímu prostředí. Díky tenkému rámečku kolem displeje působí přístroj dostatečně stylově, v designovém pojetí Ambient Edge prakticky nepoznáte přechod mezi tělem telefonu a fotoaparátem. Oba nové modely jsou vybaveny pevným ochranným sklem Corning® Gorilla® Glass 5 a odolností třídy IP67 proti vlhkosti a prachu. 

V Samsungu se ovšem nezabýváme jen technologií, ale také zodpovědným využíváním přírodních zdrojů. V srpnu 2021 jsme představili svou vizi udržitelnosti pod názvem Galaxy for the Planet – realistický plán na splnění důležitých ekologických cílů do roku 2025. Z těchto důvodů v balení nových modelů řady Galaxy A chybí síťová dobíječka. Balení je celkově menší a je vyrobené z papíru z udržitelných zdrojů, samotné telefony v sobě mají komponenty z recyklovaných materiálů PCM (konkrétně postranní tlačítka a držáky na SIM karty). 

O dlouhou životnost obou telefonů se ovšem nestarají jen materiály. U obou přístrojů garantujeme aktualizace uživatelského rozhraní One UI a operačního systému Android OS po čtyři příští generace a bezpečnostní aktualizace po dobu pěti let. 

Konektivita a spolehlivé zabezpečení

O spolehlivé zabezpečení dat se u nových modelů Galaxy A stará špičkový systém Samsung Knox. K ukládání soukromých fotografií, poznámek a aplikací slouží bezpečná složka Secure Folder – digitální sejf chráněný moderní šifrovací technologií. K jeho obsahu se nedostane nikdo jiný než majitel telefonu. Díky funkci Private Share můžou uživatelé rozhodnout, kdo a na jak dlouho bude mít k jejich datům přístup 

Galaxy A53 5G i A33 5G jsou rovněž součástí stále rozsáhlejšího ekosystému Galaxy, do něhož patří i jiné přístroje než telefony – například sluchátka Galaxy Buds. Modely řady Galaxy Buds Pro jsou vybaveny technologií 360 Audio, která je zárukou špičkového 3D zvuku na všech zařízeních Galaxy A. Stejná technologie bude zanedlouho k dispozici i u sluchátek Galaxy Buds2 a Buds Live. Při práci nebo při studiu se nepochybně hodí i aplikace Link to Windows, díky níž lze telefon Galaxy A připojit bezdrátově k počítači s Windows a následně kopírovat soubory a v počítači psát SMS nebo dokonce i vyřizovat hovory.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení, digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Samsung je podle žebříčku Interbrands z roku 2021 pátou nejhodnotnější značkou světa s hodnotou 74,6 miliard dolarů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.