DNA ERA uzavírá loňský rok s obratem přes 17 000 000 Kč, nyní míří k mnoha milionové investici

Slovenský startup DNA ERA, expert a lídr na poli analýzy DNA a rekreačního genetického testování, zaznamenal nadstandardně úspěšný rok 2021. Podruhé navazuje spolupráci s Crowdberry a stanovuje si ambiciózní cíle.

  • Společnost hlásí meziroční nárůst tržeb o více než 700 % a obrat téměř 20 milionů Kč
  • Oznamuje rozšíření své zákaznické základny v řádu tisíců
  • Získat chce částku ve výši přes 25 milionů Kč, v rámci investiční platformy Crowdberry DNA ERA cílí na malé a střední investory v Čechách i na Slovensku
  • Startup plánuje expanzi na další trhy a inovace týkající se svých služeb i interních procesů
  • Spouští službu Porovnávač – stávajícím i novým zákazníkům nově nabídne i možnost porovnat své sportovní predispozice s vrcholovými sportovci

DNA ERA zakončila rok 2021 v zisku. Úspěšné výsledky představují další validaci produktu a způsobu, kterým DNA ERA své služby nabízí, a to díky své ojedinělosti právě u firem, jež se nachází v dané fázi růstu. Pozitivní vývoj společnost dále podpořila expanzí na český trh, od konce září 2021 tak mohou Češi poznat své genetické predispozice i v českém jazyce.

„Úspěšný rok 2021 a zejména velké množství pozitivních reakcí od zákazníků, jsou ukázkou toho, že o genetické analýzy je velký zájem. Jsem přesvědčena, že naše výsledky budou pro investory na platformě Crowdberry jednoznačným ukazatelem toho, že biotechnologie a personalizovaná medicína jsou budoucností,” říká Michaela Šišková, CEO DNA ERA. “Neustále se posouváme kupředu a pro další období máme velké plány. Chceme se stát dominantním partnerem v oblasti poskytování personalizovaných služeb,” dodává. 

Expanze i nové produkty díky českým a slovenským investorům

V návaznosti na úspěšný předešlý rok tak letos plánuje dále strategicky růst, rozšiřovat své služby i expandovat na další trhy. Svých cílů chce dosáhnout pomocí opětovné kooperace s Crowdberry. Společnosti tak navážou na svou první spolupráci z prosince 2020, kdy DNA ERA pomocí investičního fondu spravovaného společností CB Investment Management získala financování ve výši přesahující 6 milionů Kč. Tentokrát však k financování dojde za pomoci investiční platformy Crowdberry, jež umožňuje soukromým investorům poskytnout kapitál konkrétním společnostem a nemovitostem.

„Společnost DNA ERA si již získala důvěru profesionálního investičního fondu, který jí poskytl počáteční investici. V současné době se uchází o další růstový kapitál, tentokrát od soukromých investorů, a to na naší investiční platformě. Díky nové investici tak bude moct pokračovat v expanzi a rozšiřování portfolia produktů a služeb. Pro investory je to příležitost přidat se k firmě s kvalitním zakladatelským týmem v rané fázi růstu, což jim může přinést vyšší zhodnocení v případě možného exitu,“ zakončuje Jakub Bachratý, investiční manažer Crowdberry.


DNA ERA plánuje tentokrát v rámci spolupráce dosáhnout na cílovou částku přes 25 milionů Kč, ze které jí bude umožněno financovat svůj růst na stávajících trzích (v České republice a na Slovensku) i plánovanou expanzi na další trhy. Podíl částky bude také investován do rozšíření webové aplikace i v rámci produktového portfolia či na vývoj tržiště pro individuální nabídku produktů a služeb. Mezi ně spadají například další druhy DNA testů i nová produktová řada, konzultace s odborníky a další. 


Pro českou a slovenskou veřejnost je možnost zúčastnit se financování již otevřena od března 2022 a trvat bude do poloviny tohoto roku. Minimální výška investice bude začínat na částce okolo 125 000 Kč (5 000 eur). 

O DNA ERA:

Biotechnologická společnost DNA ERA byla založena v roce 2018 na Slovensku v reakci na stále více oblíbený trend získávání informací z testů DNA v USA. Michaela Šišková, CEO DNA ERA, společně se svým týmem vytvořila 3 varianty DNA testu. “Lifestyle” varianta se zaměřuje na stravu, prevenci zranění nebo identifikaci sportovních predispozic. Verze “Health” poté zkoumá zdravotní rizika, reakce na léčiva nebo status přenašeče v rámci plánovaného rodičovství. V produktovém portfoliu lze najít také možnost “Complex”, která oba směry kombinuje. Hlavním cílem testu od DNA ERA je poznání vlastních predispozic, prevence a možnost pozitivně ovlivnit vlastní zdraví na základě informací a doporučení, jež zákazník získá. Více informací najdete na www.dnaera.sk/cs