Chytré boxy od Blocks vyrostly o 1500 procent.

Český technologický startup Blocks, který za vás převezme balík, uloží zboží nebo předá klíče kolegovi, atakoval za loňský rok tržby 15 milionů korun. 

„Loňský rok byl pro nás výjimečný v mnoha ohledech. Růst tržeb, řada nových partnerů, bezprecedentní počet instalací i vývoj nových funkcí a služeb. To vše nám dává velkou energii do budoucna,” říká Bartoloměj Holubář, spoluzakladatel a ředitel Blocks. 

Nikdo dnes nechce čekat na kurýra. Blocks je tak ideální parťák pro lidi i firmy, kteří si váží svého času. Převezme za vás zásilku z jakéhokoliv e-shopu ale třeba i klíče od kolegy. Vyzvednutí pak probíhá bezkontaktně přímo v pohodlí kanceláře či domova. 

Zakladatelé platformy Blocks Bartoloměj Holubář a Alex Studnička začínali ve svých 21 letech s výrobou kompletních výdejních boxů. Dnes ale roste poptávka hlavně po jejich unikátní software platformě. Ta už obsluhuje tisíce schránek a automatizuje úmorné logistické procesy uvnitř kanceláří, rezidenčního bydlení nebo v kamenných prodejnách. 

Mezi mnohé významné zákazníky Blocks patří například Deloitte, Skanska, Pilulka.cz, Kiwi.com, Univerzita Karlova, CPI, Penta, Passerinvest nebo třeba O2. 

Blocks jsou kompatibilní se všemi dopravci i eshopy a nabízí řešení formou interiérového i exteriérového provedení. Vedle prémiového designu je u Blocks hlavní předností software, který umí obsluhovat i výdejní boxy třetích stran díky snadnému napojení na další informační systémy a platformy.

„Díky flexibilitě a API jsme schopni dynamicky reflektovat různé požadavky klientů a integrovat se tak do informačních systémů, jako je například Slack, Microsoft Azure nebo Asana. Vlivem růstu e-commerce a digitalizace budov nám roste poptávka v nejrůznějších odvětvích, zejména v prostředí budov, kde máme díky řadě instalací velké zkušenosti a tím i zvyšující se poptávku,” dodává Alex Studnička, spoluzakladatel a CTO Blocks. 

Startup Blocks očekává významný růst i v letošním roce a rozšíření se do nových zemí. Plánuje se dále zaměřovat primárně na software inovace ale i osvětu v oblasti designu výdejních boxů. Ty dnes ve velkém zaplavují naše ulice a připomínají spíše výdejní billboardy.