Parfumerie el nino investuje půl miliardy korun do robotizovaného skladu. Technologii dodá Element Logic

Praha, 3. května Element Logic bude pro el nino zavádět řešení automatizovaných skladů založených na systému AutoStore. Zcela nový sklad společnosti el nino se již nyní začíná stavět v průmyslové zóně v Nové Pace, kde se nachází i původní sídlo společnosti. Do skladu investuje el nino téměř půl miliardy korun a jeho celková výměra, 8 000 m2, pojme zboží ze všech tří stávajících skladů. Nová technologie zvýší efektivitu vychystávání zboží až o 50 % a zajistí hladší průběh při vyřizování objednávek v průběhu dne. 

Nová skladovací hala el nina v Nové Pace je již nyní ve výstavbě. Systém AutoStore, který poskytne společnost Element Logic, se začne zavádět v druhé polovině letošního roku, dokončení je pak plánováno na konec roku 2022. „Naším cílem bylo najít řešení, které pomůže zefektivnit stávající možnosti el nina. Po důkladné analýze jsme jako nejlepší možnost navrhli přesun celého skladovacího systému ze tří hal do jedné robotizované a automatizované haly,“ uvádí CEO Element Logic Jindřich Kadeřávek. 

Celý systém bude založen na kubickém skladovacím systému, který pojme v první fázi 40 000 binů a bude obsluhován 58 roboty. Součástí bude rovněž devět carousel portů pro zaskladňování a vychystávání. „Od instalace AutoStore si slibujeme především hladší průběh expedice jednotlivých objednávek a také jednodušší plánování lidských zdrojů při předpokládaných sezónních nárůstech. V době velice nízké nezaměstnanosti tyto špičky pokryjeme efektivně a za minimální náklady,“ uvádí COO el nina Zdeněk Augusta. Díky nasazení automatizovaného skladovacího systému se tak zvýší počet vychystaných objednávek. Budoucí navýšení kapacity a výkonu je v případě systému AutoStore velmi jednoduché, modulární a bez omezení provozu.

Společnost elnino parfum, s.r.o. se specializuje na prodej stovek značek parfémů a kosmetiky, které dodává do celé Evropy. „Denně el nino expeduje desítky tisíc kusů zboží, které k zákazníkům doručujeme v co nejkratším možném termínu. Vzhledem k nárustu objednávek i nadále budeme moci poskytovat velmi vysoký standard, na který jsou naši zákazníci zvyklí,“ uzavírá Augusta. 

O Element Logic

Element Logic je norská společnost, která se za posledních třicet let stala přední technologickou a intralogistickou společností. Navrhuje, implementuje a dodává širokou škálu automatizovaných a statických skladových řešení pro společnosti/firmy různých velikostí a různých odvětví v Evropě. Chytrá řešení zrychlují expediční proces. Robotická řešení a softwarová řešení pomáhají optimalizovat intralogistické procesy a současně velmi efektivně snižují náklady, čímž pomáhají společnostem dosáhnout vyšší ziskovost. Optimalizace skladů je možná pro všechny velikosti ve všech odvětvích – od elektronických součástek, spotřební elektroniku, přes farmaceutika, po oděvy a sportovní vybavení.


O el nino

Společnost el nino byla založena roku 2003 v Nové Pace a dnes se svými téměř 350 zaměstnanci patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele na Novopacku. Je provozovatelem internetových parfumerií v mnoha evropských zemích a vlastní také kamenné prodejny v České republice a na Slovensku, el nino drží certifikace APEK i prestižní známku Ecommerce Europe Trustmark a pravidelně se umisťuje na předních příčkách v různých kategoriích ankety ShopRoku.