Partnerství Gebrüder Weiss a paraplegiků pokračuje

Praha, 11. května 2022 – Gebrüder Weiss se stejně jako v minulých letech zapojil do celosvětového charitativního běhu Wings for Life, jehož sloganem je „Run for those who can’t“ („Běžím za ty, kteří nemohou“). Cílem aktivity je shromáždit co nejvyšší finanční obnos, který bude věnován na výzkum léčby pacientů s poraněním míchy. Letošní charitativní běh si užili také členové České asociace paraplegiků CZEPA, kteří přijali pozvání Gebrüder Weiss ČR a ve společném týmu absolvovali trasu na vozících. 

Podobně jako při loňském ročníku se běžci Wings for Life World Run mohli do aktivity zapojit virtuálně, zástupci české pobočky Gebrüder Weiss ale využili příležitost ke společnému osobnímu setkání s třemi desítkami členů CZEPA na pražské Ladronce.

„S asociací paraplegiků spolupracujeme léta a kilometry pro letošní ročník Wings for Life jsme absolvovali společně. Je velmi inspirující, že i ti, kterým osud ztížil možnosti vlastního pohybu, se nehodlají vzdát a dále pomáhají ostatním. Je skvělé, že právě takoví lidé jsou v rámci Wings for Life společně s námi součástí celosvětového týmu Gebrüder Weiss,“ uvádí Jan Kodada.

Wings for Life World Run přilákal letos celkem 161 892 aktivních lidí. Za tým Gebrüder Weiss transport and logistics se připojilo 67 zaměstnanců z 10 zemí, kteří v „oranžových dresech“ absolvovali celkem 710 kilometrů. Vedle účastníků z České republiky se do běhu zapojili také kolegové z poboček Gebrüder Weiss v Rakousku, Německu, Slovinsku, Chorvatsku, Hong Kongu, Singapuru nebo ze Slovenska, Ukrajiny a Vietnamu.  Tým běžel virtuálně společně ve stejný čas. Celý výtěžek z globální akce, který letos přesáhl 4,7 milionů EUR, bude věnován na výzkum léčby pacientů s poraněním míchy.

Členové České asociace paraplegiků přijali pozvání Gebrüder Weiss k účasti v charitativním běhu Wings for Life (zdroj: Gebrüder Weiss)

Nejrychlejší žena týmu Gebrüder Weiss, Blanka Votrubová (Česká republika)
(zdroj: Gebrüder Weiss)

Členové „oranžového týmu“ se do Wings for LIfe zapojili v mnoha destinacích – na fotografii zaměstnanci pobočky Gebrüder Weiss v Hong Kongu (zdroj: Gebrüder Weiss)

Dlouhodobé partnerství České asociace paraplegiků a Gebrüder Weiss podtrhuje firemní slogan „GWmoves“ (zdroj: Gebrüder Weiss)

O společnosti

Společnost Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu je globálním poskytovatelem komplexních logistických služeb s přibližně 8 000 zaměstnanci a 180 vlastními pobočkami. Naposledy společnost dosáhla ročního obratu 2,5 miliardy eur (2021). Její portfolio zahrnuje dopravní a logistická řešení, digitální služby a řízení dodavatelského řetězce. Kombinace digitálních a fyzických odborných znalostí umožňuje společnosti rychle a pružně reagovat na potřeby zákazníků. Rodinná společnost, jejíž historie v dopravním odvětví sahá více než 500 let do minulosti, je dnes díky široké škále ekologických, ekonomických a sociálních opatření považována za průkopníka i v oblasti udržitelného hospodaření. 

V České republice působí společnost Gebrüder Weiss spol. s r.o. od roku 1992, dnes zaměstnává 378 zaměstnanců v 9 pobočkách. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.