Česká automobilka ZEBRA GROUP otevírá nové trhy s motory Caterpillar

Praha / Pardubice, 19. května 2022 – Nejmladší česká automobilka ZEBRA GROUP, která vyrábí užitková vozidla, představila významný obchodní i technický krok. Ve spolupráci se společností Zeppelin CZ bude do svých vozidel montovat motory amerického výrobce Caterpillar. Otevírá si tak nejen nové zahraniční trhy, ale i zcela nové segmenty trhu, jako například stavebnictví nebo facility management. Výrazně posílí i oblasti zákaznické péče a garance. 

Užitkové vozy ZEBRA budou nově poháněny motory světoznámé značky Caterpillar. Na projektu spolupracuje ZEBRA GROUP s mezinárodní společnosti Zeppelin CZ, výhradním dealerem motorů Cat v České republice. Vozidla ZEBRA tímto krokem získala výhodu celosvětové technické podpory a dostupnosti náhradních dílů. Společnost si tak otevírá i další zahraniční trhy a zcela nové segmenty trhu, jako stavebnictví nebo facility management. Již nyní je vozidlo v rámci předprodeje nabízeno na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku.

Jednatel společnosti ZEBRA GROUP Petr Řihák k nové spolupráci říká: “Vozidla CAT ZEBRA nyní díky motorům Caterpillar splňují požadované emisní limity a zároveň jsou kvůli své charakteristice skvěle uzpůsobeny pro provoz na komunálních, užitkových a údržbových vozidlech. Stáváme se tak jediným výrobcem užitkových vozidel v regionu CEE s motory Caterpillar a chceme maximálně využít i potenciál pro rozvoj systému půjčování vozidel a strojů.” 

Automobil ZEBRA představuje pro značku i zcela nová pole působnosti. Vozidlo se díky univerzální konstrukci uplatní například ve stavebnictví. Díky pohonu všech kol, uzávěrce diferenciálu a redukci je vůz vhodný pro práci v náročných podmínkách a to i mimo zpevněné cesty. Tříokruhová hydraulika zajistí kompatibilitu s širokou škálou příslušenství. ZEBRA GROUP k vozidlu nabízí více než 45 různých typů nástaveb, jako jsou třístranný sklápěč, cisterna, kontejnerové vozidlo a další. K dispozici bude i hydraulická ruka, středotlaké a vysokotlaké vodní čistící lišty, radlice, sypače, ale i bagrové ruky nebo štěpkovače.

Společnost ZEBRA GROUP od podzimu 2021 spolupracuje s investorským klubem Venture Club Invest. Touto spoluprací chce podpořit svůj další rozvoj a expanzi na evropské trhy. Cílová investice Venture Club míří ke 30 milionům korun a je dosud podpořena podílem ve výši 12% ve společnosti ZEBRA GROUP. 

Vozidla ZEBRA budou pohánět vznětové motory Cat s emisní normou Stage V. On-line systém Cat Product Link sleduje a vyhodnocuje parametry motoru Cat tak, aby byl zaručen ideální výkon a včasná servisní péče. Součástí výbavy vozů bude také vzduchové odpružení a řízení BOSCH, které podstatně vylepšuje jízdní a funkční parametry vozidla. Zebra Group nabídne garanci na 10 000 motohodin bez omezení nájezdu na minimálně čtyři roky. Spojení společností Zebra Group a Zeppelin CZ přinese maximální efektivitu a spolehlivost vozidel ZEBRA, celosvětovou servisní podporu a dostupnost náhradních dílů. 

Tomáš Jedlička, ředitel divize Energetické systémy společnosti Zeppelin CZ, ke spolupráci říká: “Vážíme si spolupráce s automobilkou ZEBRA GROUP, která si vybrala motory Cat pro svá užitková vozidla. Motory výrobce Caterpillar jsou moderní vznětové motory, které oproti konkurenci nabízejí vyšší točivý moment, což ocení zejména zákazníci ve stavebnictví.” 

Nový vůz ZEBRA ve výrobním programu společnosti od června 2022 plně nahradí stávající úspěšnou řadu ZEBRA využívající motor VM Motori. Téměř 100 vozidel této řady je dnes v provozu ve flotilách komunálních služeb v České republice a na Slovensku. Jako alternativa k novince je již nyní v přípravě i čistě elektrické provedení vozu.

O společnosti ZEBRA GROUP:

Společnost ZEBRA GROUP vznikla v roce 2014, aby obnovila výrobu malých užitkových vozů v České republice. Navazuje na výrobu “českých multikár MAGMA” ze začátku 90. let ale vyrábí na základě vlastních konstrukčních podkladů. Užitkový vůz ZEBRA může nést více než 45 druhů výměnných nástaveb. Víceúčelová vozidla jsou vybavena tříokruhovou hydraulikou, která umožňuje nést nástavby vpředu, vzadu i na korbě. Mohou mít vzduchový podvozek, dělené nápravy, nebo pohon 4×4. Vozy existují v krátké i prodloužené verzi.

ZEBRA GROUP je členem Sdružení automobilového průmyslu Autosap (Škoda, Tatra, Jawa, SOR Libchavy), Hospodářské komory České republiky, Spolku veřejně prospěšných služeb a jako jediný český výrobce je také členem evropské organizace VAK se sídlem Berlíně. Od roku 2015 je sériová výroba vozidel ZEBRA schválená Ministerstvem dopravy České republiky