Startup Korkuma plánuje ve spolupráci s Heurekou představit nový formát online nakupování, první akce živého videoprodeje proběhla v dubnu

Startup Korkuma, který jako první v Česku umožňuje e-shopům prodávat zboží prostřednictvím živě vysílaných videí přímo na webu, navázal spolupráci s platformou Heureka. V dubnu uspořádali první live e-commerce akci, jejíž cílem bylo představení nového formátu online prodeje a vylepšení procesu interakce se zákazníky. Akci v přímém přenosu sledovalo více než pět set lidí a záznam události prohlédlo téměř čtyři tisíce zákazníků. Během tohoto roku obě společnosti plánují spolupráci rozšířit a nástroj Korkumy využít i v rámci budoucích akcí a streamů.

Startup Korkuma e-shopům nabízí technologie pro vytvoření a spuštění prodejního videa, pro větší firmy připravuje kompletní live e-commerce projekty na míru. Od minulého roku je jejich doplněk dostupný na platformě Shoptet na českém a slovenském trhu a Shopware pro státy Západní Evropy. Korkuma při spolupráci a organizaci události poskytla svůj nástroj Heurece, ta zajistila celý proces integrace živého vysílání na svůj web a pokryla technickou část akce. Moderátorky v přímém přenosu názorně prezentovaly produkty dceřiné značky firmy MattelFisher-Price. Zákazníci s nimi mohli živě chatovat a dozvědět se tak vše, co je o produktech zajímalo. Jednalo se o pilotní projekt svého druhu, na kterém poprvé spolupracovaly tři značky – Korkuma, Mattel a Heureka. 

Podobné akce již dlouho úspěšně fungují v Asii, zhruba polovina se odehrává oblasti módy a kosmetiky, na třetím místě je spotřební elektronika. Pro evropské firmy je prodej prostřednictvím živých videí zcela novým způsobem, jak svůj produkt představit online, zkrátit celý rozhodovací proces zákazníka a také zvýšit pravděpodobnost, že zboží zakoupí.

Tato pilotní live shoppingová akce, kterou jsme ve spolupráci s Heurekou připravili pro Mattel, respektive značku Fisher-Price, je naším nejzásadnějším projektem v Česku v poslední době. Počty prodeje a prokliků prezentovaných produktů se hned po akci zvýšily, proto můžeme říct, že nastavená KPI jsme překonali. Lví podíl na tom má Heureka a její kvalitně připravený media plán. Na základě této zkušenosti jsme ve spolupráci s Heurekou prohloubili a společně pro české e-shopy připravili live shoppingový produkt, který v těchto dnech vypouštíme do světa,” říká Róbert Tarabčák, zakladatel a CEO Korkumy.

Firma Heureka je největší nákupní rádce a cenový srovnávač na českém a slovenském internetu, pod hlavičkou Heureka Group působí v dalších sedmi zemích střední a východní Evropy. Nabízí široké spektrum funkcí od porovnávání cen obchodů a srovnávání parametrů vybraných produktů přes ověřené recenze a poradnu až po nakupování bez nutnosti opustit web, a to vše v obrovském množství kategorií.

Jedním z našich dlouhodobých cílů jako nákupního rádce je umět zákazníkům pomoci s výběrem správného produktu a samozřejmě ideálně s jeho okamžitým nákupem. Formát live e-commerce se nám velmi zamlouvá, protože kombinace live chatu, live streamingu a zároveň live shoppingu nám umožňuje být se zákazníkem v přímém kontaktu a ihned reagovat na to, co v danou chvíli potřebuje,říká Karolína Šanderová, Business Development Manager Heureka Group a pokračuje: „Po prvním vysílání ve spolupráci s Mattelem a Korkumou jsme dostali hned několik pozitivních zpráv od různých značek, kterým se ta akce líbila a live e-commerce je oslovil. Zákazníci se tak mají do konce roku na co těšit.

Pro zákazníky a sledovatele celá akce proběhla na stejné platformě, a to od registrace přes živý přenos prezentace produktů značky Mattel a po následné nakupování. Záznam události byl poté zveřejněn na stejném odkazu a měl čtyřikrát větší počet sledujících, kteří si videoprezentaci spustili po skončení živého přenosu. Heureka tak v rámci spolupráce poskytla svou platformu pro organizaci a provedení akce, a celý proces technicky kompletně zastřešila. 

„Důležitým prvkem při rozhodování o výběru partnera pro spolupráci byla jednoduchá implementace, při které nebylo potřeba interních vývojových kapacit, vše jsme mohli jednoduše řešit přímo s Korkumou a stream nasadit téměř okamžitě,“ říká Karolína Šanderová z Heureky  a dodává: „Věříme, že prodej prostřednictvím živých videí bude znamenat pro budoucí vývoj celé české e-commerce výrazný skok kupředu, jelikož se jedná o nový způsob real-time interakce potenciálního zákazníka s produktem nebo značkou, který zvyšuje zájem o koupi. Plánujeme tento typ spolupráce vyzkoušet i v dalších zemích Heureka Group jako je například Slovensko a Maďarsko.“

Startup Korkuma v tomto roce plánuje nejen rozšíření portfolia klientů na českém trhu, ale i expanzi na nové trhy, a to Jihoamerických států, Skandinávie a regionů Německa, Rakouska a Švýcarska. Nově startup svým klientům nabízí funkci Restream, která umožňuje přenos živého vysílání v reálném čase nejen na web klienta ale i na jeho facebookovou stránku. Tato funkce bude součástí nového live e-commerce produktu, který Korkuma ve spolupráci s Heurekou představí v následujících měsících. 

O Korkumě:

Startup Korkuma byl založen v roce 2021, v době kdy do Evropy a USA začal pronikat trend živého videoprodeje. V čele s CEO Róbertem Tarabčákem vznikl jako reakce na absenci nástrojů, které by umožnily spuštění živého vysílání i středním a menším e-shopům. V roce 2021 Korkuma navázala spolupráci jak s platformou Shoptet na českém a slovenském trhu, tak s platformou Shopware pro Západní Evropu. Pro velké e-shopy pak Korkuma připravuje projekty na míru a je připravena jejich live e-commerce kompletně zastřešit. 

Prostřednictvím stejnojmenné aplikace mají tak online obchody možnost skrze video prezentovat své zboží, komunikovat v reálném čase se zákazníkem a výrazně snížit počet vratek.

Více informací naleznete na: www.korkuma.com

O Heurece:

Heureka.cz je největší nákupní rádce a cenový srovnávač na českém a slovenském internetu. Měsíčně Heureku navštíví více než 4,5 milionu reálných uživatelů (NetMonitor) a patří tak stabilně mezi 10 nejnavštěvovanějších webů v Česku. Zákazníci na Heurece vybírají a srovnávají nabídky produktů z více než 38 000 internetových obchodů. Heureka pomáhá lidem nakupovat jednoduše, bezpečně a s přehledem. Heureka je součástí Heureka Group, skupiny srovnávačů a nákupních rádců působících v devíti zemích střední a

východní Evropy.