Letecká společnost KLM představila novou kabinovou třídu: Premium Comfort

Praha, 1. června 2022 – Během dnů Dutch Open 2022 představila společnost KLM Royal Dutch Airlines novou kabinovou třídu Premium Comfort. Kabina nabízí více prostoru, luxusu, služeb, pohodlí i soukromí. Nová třída Premium Comfort Class umožňuje společnosti KLM lépe vyhovět potřebám a přáním cestujících, kteří se vydali například na dovolenou či obchodní jednání. 

Třída Premium Comfort je zcela nová palubní třída s vlastní kabinou, která nabízí nový typ

sedadel a také osobitý koncept služeb a stravování. V závislosti na letadle se bude kapacita třídy Premium Comfort pohybovat od 21 do 28 míst, která budou k dispozici v závislosti na typu letadla. Širší, než standardní sedadla nabízí více místa pro nohy, větší obrazovku a opěrku pro nohy. Sedadla třídy Premium Comfort lze také sklopit více než sedadla ekonomické třídy. Rekonfiguraci kabiny letadla provedou specialisté společnosti KLM Engineering & Economy na amsterdamském letišti Schiphol.

„Od nové třídy Premium Comfort máme velká očekávání, která vycházejí z rozsáhlého průzkumu trhu. Nová třída splní přání obchodních cestujících i cestujících ve volném čase,

a posílí pozici společnosti KLM jako globálního síťového dopravce, který nabízí atraktivní a rozmanité služby: World Business Class, Premium Comfort a Economy Class. Upevňujeme tím také naši partnerství se společnostmi Delta Air Lines, Air France a Virgin Atlantic na trasách v severním Atlantiku, kde cestující nyní mohou kombinovat všechny produkty na všech trasách,“ uvedl Boet Kreiken, výkonný viceprezident KLM pro zákaznickou zkušenost.

Catering

Premium Comfort se vyznačuje také osobitým konceptem stravování. Na mezikontinentálních linkách bude podáváno jedno nebo dvě teplá jídla v závislosti na délce letu. K dispozici bude vždy na výběr z masových, rybích nebo vegetariánských jídel. Po jídle bude cestujícím nabídnuta káva, čaj, likér
a zmrzlina. K dispozici bude také různé občerstvení a koktejly. 

Lehké a opakovaně použitelné

Nová sedadla ve třídě Premium Comfort navrhla společnost Collins Aerospace společně se specialisty ze společnosti KLM Customer Experience. Kromě jejich elegantního designu a

komfortních prvků jsou sedadla také lehčí než předchozí konstrukce. Podobná péče byla věnována výběru stravovacích materiálů pro Premium Comfort. Jsou buď opakovaně použitelné (speciální příbory, misky a talíře z lehkého polypropylenu) a ty, které nejsou opakovaně použitelné, jsou vyrobeny z recyklovaného PEF. Všechny materiály byly pečlivě posouzeny z hlediska kruhovitosti a hmotnosti, aniž by došlo ke snížení estetických vlastností.

Servis

Zážitek z letu ve třídě Premium Comfort bude začínat na letišti, kde bude mít cestující

flexibilnější zavazadlový režim a výhody SkyPriority, včetně přednostního odbavení 

a nástup do letadla.

Rezervace

První letadla vybavená třídou Premium Comfort budou létat na linkách do severní Ameriky. Předpokládá se, že do širšího počtu destinací si cestující budou moci rezervovat třídu Premium Comfort od konce července 2022.

*  *  *  *  *

O společnosti Air France-KLM

Skupina Air France-KLM je globálním hráčem se silnou evropskou základnou, její hlavní oblasti podnikání jsou: osobní doprava, nákladní doprava a letecká údržba. Air France-KLM je vedoucí leteckou skupinou z hlediska mezinárodní dopravy při odletu z Evropy. Její stránky nabízí svým zákazníkům přístup k celosvětové síti, která díky společnosti Air France pokrývá více než 300 destinací, KLM Royal Dutch Airlines a Transavia, a to především z dopravních uzlů na letištích Paříž-Charles de Gaulle a Amsterdam-Schiphol.

Věrnostní program Flying Blue je s více než 17 miliony členů jedním z předních v Evropě.

Společně se svými partnery Delta Air Lines a Virgin Atlantic provozuje Air France-KLM největší leteckou společnost na světě. Tento transatlantický společný podnik v roce 2019 uskutečnil více než 340 letů denně.

Společnost Air France-KLM je rovněž členem aliance SkyTeam, jejímž cílem je poskytovat cestujícím

bezproblémové cestování na každém kroku jejich cesty. Alicanci SkyTeam tvoří 19 členských leteckých společností, které spolupracují v rozsáhlé globální síti.

Skupina Air France-KLM, která je již 17 let uznávána jako lídr v oblasti udržitelného rozvoje, je

odhodlána urychlit přechod na udržitelnější leteckou dopravu. Od roku 2003 se Air France-KLM Group členem iniciativy United Nations Global Compact. Jejím cílem je významně přispět přispět k udržitelnému rozvoji.