Výhody vzdálené správy LTE

1. 6. 2022 – Ať už slouží k záložnímu nebo hlavnímu připojení, 5G/LTE routery představují vynikající volbu pro uživatele, kteří se nacházejí v odlehlých oblastech se špatnou konektivitou nebo kteří potřebují být mobilní. 

Ruku v ruce s rozmachem hybridních pracovních modelů dále vzrostla naše závislost na připojení k internetu. A totéž platí také o očekávání uživatelů, protože každý z nás dnes předpokládá, že se bude moct k internetu připojit odkudkoliv a kdykoliv.

Tyto dva faktory jsou důvodem mimořádné popularity našich 5G/LTE routerů. V nabídce značky Zyxel najdete mobilní routery pro interiérové a venkovní použití, které se dokonale hodí nejen jako záložní řešení v případě výpadku hlavního kabelového připojení k internetu, ale také jako hlavní připojení v místech s pomalým nebo vůbec žádným širokopásmovým připojením a tam, kde je vyžadováno rychlé řešení pro mobilní připojení.

Díky neustále se zlepšujícímu pokrytí 5G sítí stále více zákazníků 5G/LTE technologii používá jako své hlavní připojení. 5G/LTE routery ocení mimo jiné majitelé kaváren, barů a dalších provozoven, které se nacházejí částečně nebo převážně venku, a také všichni, kdo potřebují fungovat prakticky odkudkoli, jako např. stavební společnosti, instalační firmy nebo třeba integrátoři IT.

Bezproblémová konektivita

Dalším důvodem mimořádné popularity 5G/LTE produktů od společnosti Zyxel je možnost jejich vzdáleného monitoringu a správy pomocí naší cloudové platformy Nebula. Tato zařízení jsou na platformě Nebula podporována od začátku letošního roku, přičemž v poslední době jsme představili několik aktualizací pro ještě lepší vzdálenou správu LTE.

Jedná se o důležitý krok vpřed, protože zákazníci dnes svá 5G/LTE zařízení chtějí prakticky vždy spravovat na dálku. Menší organizace budou správu svých sítí stále častěji svěřovat specializovaným poskytovatelům řízených služeb. Totéž bude platit o organizacích, které 5G/LTE používají jako své hlavní připojení nebo které potřebují pro své mobilní pracovníky zajistit rychlé a snadné připojení. A pokud už správu sítí nebude mít na starosti poskytovatel řízených služeb, pravděpodobně za ni ponese odpovědnost administrátor pracující v centrálním IT oddělení nebo z domova.

Vzdálená správa jednoduše dává smysl, protože nevyžaduje návštěvu na místě instalace z důvodu diagnostiky a řešení problémů a protože je rychlejší a v neposlední řadě pro všechny také levnější. 5G/LTE routery navíc často bývají instalovány na těžko přístupných místech, jako např. vysoko na stěně nebo na speciálním stožáru. A v takových případech je vzdálený přístup k nim lepší, i když se nacházíte přímo na místě jejich instalace. 

Bezproblémová konektivita a správa 

Poslední aktualizace platformy Nebula a firmwaru našich 5G/LTE zařízení jsou zárukou ještě rychlejší, plynulejší a efektivnější konektivity a vzdálené správy. 

Pokud se vám představa na dálku řízeného 5G/LTE řešení líbí, v portfoliu společnosti Zyxel určitě najdete vhodný produkt. Zvolit můžete cenově dostupný interiérový 4G router Nebula LTE3301, který je vynikající volbou jak pro záložní, tak pro hlavní připojení. V případě vysokých nároků na rychlost připojení vám můžeme nabídnout interiérový 5G router Nebula NR5101 a venkovní 5G router Nebula NR7101.

V případě zájmu o bližší informace prosím kontaktujte lokální zastoupení nebo partnera společnosti Zyxel.

O společnosti Zyxel Networks

Společnost Zyxel připojuje organizace i domácnosti k internetu již více než 30 let, a to vždy s důrazem na inovace a služby zákazníkům. V roce 1989 jsme začínali analogovými modemy. Dnes využíváme umělou inteligenci a cloud, abychom firemním i domácím uživatelům přinášeli rychlá, spolehlivá a bezpečná síťová řešení.

O vůdčí globální pozici společnosti Zyxel na komunikačním trhu svědčí mimo jiné:

–   působnost ve 150 zemích celého světa,

–   milion organizací, které díky našim řešením fungují chytřeji,

–   100 milionů zařízení propojujících svět.

Vytváříme sítě budoucnosti a pomáháme využívat potenciál a plnit potřeby moderních pracovišť. Pomáháme lidem v práci i při hraní.

Zyxel, Your Networking Ally.