Společnost Salesforce oznamuje silné výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2023

Praha 6. června 2022 – Společnost Salesforce, světový lídr v oblasti CRM, oznámila výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2023, které skončilo 30. dubna 2022.

„Máme za sebou další skvělé čtvrtletí, kdy jsme dosáhli tržeb ve výši 7,4 miliardy dolarů, což je meziroční nárůst o 24 %,“ uvedl Marc Benioff, spoluředitel společnosti Salesforce. „Neexistuje lepší měřítko naší odolnosti a dynamiky našeho podnikání než 42 miliard dolarů, které nám zbývají do splnění závazku, což představuje veškeré budoucí příjmy podle smlouvy. Zatímco dosahujeme neuvěřitelného růstu ve velkém měřítku, jsme odhodláni důsledně rozšiřovat marže a zvyšovat peněžní toky jako součást našeho dlouhodobého plánu na zvýšení výkonnosti.“

„Naše finanční výsledky opět dokazují sílu a odolnost našeho obchodního modelu, protože i nadále zaznamenáváme silnou poptávku ze strany zákazníků v celém portfoliu Customer 360,“ řekl Bret Taylor, výkonný ředitel společnosti Salesforce. „Salesforce se stala pro naše zákazníky ještě strategičtějším a důležitějším partnerem, protože jim poskytujeme agilitu a odolnost, které potřebují k růstu a efektivitě v této nejisté ekonomické době.“

„Naše portfolio produktů má i nadále dobrou pozici, aby mohlo sloužit širokému okruhu zákazníků,“ řekla Amy Weaverová, prezidentka a finanční ředitelka společnosti Salesforce. „Podařilo se nám dosáhnout silného růstu a zároveň jsme se řídili disciplinovaným rozhodováním, což nám umožnilo rozšířit náš výhled provozní marže na celý rok.“

Společnost Salesforce dosáhla v prvním fiskálním čtvrtletí následujících výsledků:

Příjmy: Celkové tržby za první čtvrtletí dosáhly 7,41 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 24 %. Příjmy z předplatného a podpory za čtvrtletí činily 6,86 miliardy USD, což představuje meziroční nárůst též o 24 %. Příjmy z profesionálních služeb a ostatních služeb za čtvrtletí činily 0,56 miliardy USD, což představuje meziroční nárůst o 30 %.

Provozní marže: Provozní marže podle GAAP za první čtvrtletí činila 0,3 %. Provozní marže mimo GAAP za první čtvrtletí činila 17,6 %.

Zisk na akciích: Zisk na akciích podle GAAP za první čtvrtletí činil 0,03 USD a zisk na akciích podle non-GAAP činil 0,98 USD. Účtování strategických investic společnosti podle tržní hodnoty (mark-to-market accounting) přineslo prospěch zisku na akciích podle GAAP o 0,01 USD na základě daňové sazby v USA ve výši 25 % a zisku na akciích podle non-GAAP o 0,01 USD na základě daňové sazby mimo GAAP ve výši 22 %.

Cash: Peněžní prostředky získané z provozní činnosti za první čtvrtletí činily 3,68 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 14 %. Celková hotovost, peněžní ekvivalenty a obchodovatelné cenné papíry skončily v prvním čtvrtletí ve výši 13,50 miliardy USD.

Zbývající závazek k plnění: Zbývající závazek k plnění skončil v prvním čtvrtletí ve výši přibližně 42,0 miliard USD, což představuje meziroční nárůst o 20 %. Současný zbývající závazek k plnění skončil v prvním čtvrtletí ve výši přibližně 21,5 miliardy USD, což představuje meziroční nárůst o 21 %, v přepočtu na konstantní měnu o 24 %.

O společnosti Salesforce:

Salesforce, světový lídr v oblasti CRM, umožňuje společnostem spojit se se svými zákazníky zcela novým způsobem. Nezveřejněné služby nebo funkce uvedené v této nebo jiných tiskových zprávách a veřejných prohlášeních nemusí být aktuálně k dispozici a nemusí být nabídnuty včas, popřípadě vůbec. Zákazníci, kteří si zakoupí aplikace Salesforce, se musí o svém nákupu rozhodovat na základě funkcí, které jsou aktuálně k dispozici. Hlavní sídlo společnosti se nachází v San Franciscu, své pobočky má ale také v Evropě a Asii. Na newyorské burze společnost obchoduje pod symbolem „CRM“ (NYSE: CRM). Více informací naleznete na: www.salesforce.com.

Novinky o Salesforce můžete sledovat také na twitterovém účtu a blogu:

EU Blog: https://www.salesforce.com/eu/blog

Twitter (the global account): https://twitter.com/salesforce

Článek vychází z originálu:

Salesforce Announces Strong First Quarter Fiscal 2023 Results – Salesforce News