Distillery Kleiner má košer certifikaci na tři ultraprémiové ovocné pálenky

Prostějov 9. června 2022 – Značka Distillery Kleiner je nyní držitelem košer certifikátu hned pro tři pálenky. Takto označené výrobky jsou během sklizně, zakládání kvasu a stáčení pod kontrolou rabína. Certifikaci získaly třešňová Sour Cherry, švestková Kleiner Silver Plum a netradiční špendlíková Kleiner Wild Pin.  

Distillery Kleiner se stále více zaměřuje na export do zahraničí. Certifikát je pro nás důležitý nejen v souvislosti s českými zákazníky, ale také při oslovování těch nových po celém světě,“ vysvětluje Boris Rajdl, brand manažer Distillery Kleiner v Palírně U Zeleného stromu. Potvrdilo se to na veletrhu Prowein v německém Düsserdorfu, kterého se palírna zúčastnila letos v květnu. „O značku Kleiner byl ze strany potenciálních odběratelů a zákazníků velký zájem. A na jejich rozhodování o uzavření spolupráce u některých z nich měl pozitivní vliv právě košer certifikát,“ doplňuje Rajdl.

Pojmem košer se v gastronomii označují potraviny a nápoje, které splňují soubor židovských předpisů. Nejpřísnější pravidla se týkají především zpracování a konzumace masa a mléka. Tyto potraviny nesmějí být připravovány ve stejné části kuchyně ani být součástí jednoho pokrmu. U výroby lihovin jsou pravidla mírnější. Důležitý je především formální dozor rabína. Části, kterými při výrobě prochází lihovina, se nesmějí dostat do styku s mlékem, aby bylo možné zapíjet lihovinou pokrmy z masa. V České republice uděluje košer certifikaci pouze rabinát Židovské obce v Praze.

Všechny tři certifikované pálenky jsou destilovány z odrůdového ovoce, které je sklízeno ručně všemi zaměstnanci Distillery Kleiner. Silver Plum osloví čistou ovocnou vůní s nádechem švestek, chuťové pohárky mohou zaznamenat také mandlovou chuť. Sametová Sour Cherry s příjemným akcentem peckovin překvapí nečekaným prvkem zázvoru. Cítit je nezaměnitelná vůně čerstvých višní. Největší chloubou je špendlíková Wild Pin, již tvoří svěží směs plodů špendlíků, mirabelek a klementinek. 

Značka Distillery Kleiner se palírenství věnuje od roku 2002. V roce 2017 se stala součástí Palírny U Zeleného stromu, která zakladatelům umožnila plně se soustředit na výrobu a vývoj nových produktů. 

Distillery Kleiner

Místní palírnu se zaměřením na ultraprémiové pálenky založili Jan a Růžena Kleinerovi v roce 2002 v hanáckém Žešově. Od roku 2017 je součástí Palírny U Zeleného stromu, která jí poskytuje lepší zázemí pro výrobu a vývoj nových produktů. V Distillery Kleiner začali ovocné destiláty ukládat do sudů po jiném ušlechtilém alkoholu, jako je whisky, koňak, brandy nebo Cabernet Sauvignon, a to na dobu nejméně tří let. Sudy dávají pálenkám jedinečný a neopakovatelný charakter a jantarově medovou barvu. I čiré destiláty si poleží až několik let v kameninových nádobách do doby, než harmonizují svou chuť. K dokonalosti je třeba dospět.

Pečlivě vybírané a ručně sklízené ovoce z Moravy, trpělivost a preciznost při každém kroku výrobního procesu a posedlost dokonalostí. To vše spolu s osobním zapálením manželů Kleinerových posouvá pálenky Kleiner mezi světovou elitu. To dokládají i ocenění z prestižních celosvětových soutěží. 

Palírna U Zeleného stromu a.s.

Palírna U Zeleného stromu a.s. má ojedinělou historii, která začala již v roce 1518 udělením práva vařit pivo a pálit pálenku domu U Zeleného stromu v Prostějově. Jde o unikát nejen v Česku, ale i v rámci celé Evropy, kde neexistuje palírna s delší historií. Palírna U Zeleného stromu a.s. (též známá podle jednoho ze svých výrobků jako Starorežná Prostějov) je ryze česká firma, která je i bez cizího kapitálu druhým největším výrobcem lihovin v České republice. Mezi nejznámější značky patří Starorežná, Blend 42 Vodka, Heffron či Hanácká vodka a zejména výjimečná česká žitná whisky „Stará žitná myslivecká“. Výrobky firmy jsou oceňovány pro svou chuťovou kvalitu medailemi na významných světových soutěžích a díky tomu firma své značky úspěšně vyváží. S produkty Palírny U Zeleného stromu a.s. se zákazníci mohou setkat v dalších dvaceti zemích pěti kontinentů. Na domácím trhu pak s firmou spolupracují při distribuci svých výrobků značky s nejvyššími společenskými ambicemi, jako jsou Koval, Dictador, NAUD, Pushkin, Berentzen a další.