Proficio akceleruje firemní růst – reaguje na něj posilováním svého týmu

Marketingová a poradenská skupina Proficio, jedna z nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední Evropě, posílila svůj tým o několik nových, klíčových tváří napříč celou společností. Jmenovitě se jedná o Alici Klusákovou, Michala Kubiše a Petra Němečka. V rámci firmy pak došlo i ke změně pozic u Lucie Mifkové a Lukáše Cikánka. Tým Proficia se v průběhu let neustále dynamicky rozrůstá, jen v loňském roce se rozšířil hned o desítky nových členů a nyní čítá více než 120 lidí. V letošním roce společnost navázala spolupráci jmenovitě s firmami – Tatry Mountain Resorts & GOPASS, Campiri, Saloos, Batist Medical holding, Ataccama či COMPO. Letos v květnu pak firma představila svou novou dceřinou společnost Databy, jež propojuje svět financí, dat a IT.

Skupina Proficio i nadále posiluje svoji roli strategicko-konzultačního partnera firem. Skládá se z firmy Proficio a společností Porta Design a Databy. Seskupení tak komplexně zastřešuje oblasti Brand & Creative, Performance & Media, Web & UX a BI & Data. 

Souborně tak skupina zaznamenala meziroční růst o více než 30 % a výrazné posílení napříč všemi svými klíčovými činnostmi. Tento pozitivní vývoj pak společnost podporuje i růstem personálním. Firma má aktuálně kanceláře v Praze, Brně, Ostravě v Českých Budějovicích i Plzni a již přes 120 lidí, přičemž k dnešnímu dni Proficio ohlašuje několik nových pozic.

„Skupina Proficio je jen tak silná, jako její tým a reputace. Proto mi tento rok zatím největší radost dělá, kolik skvělých, zkušených lidí se k nám připojilo a kolik oblastí a projektů už posunuli vpřed. Mám velice dobrý pocit z toho, jak máme nyní pod kontrolou finance a zlepšujeme operations s procesy. A navíc jsme posílili i  strategický, account, Business Intelligence a kampaňový tým,“ říká Petr Halík, zakladatel a CEO společnosti Proficio.

Alice Klusáková, Chief finance manager

V roce 2014 Alice ukončila Manažersko-ekonomický obor na Mendelově univerzitě v Brně. Po škole nastoupila do brněnského startupu Aktin. Během tří let se vypracovala z pozice fakturantky na pozici Finanční manažerky a postupně pomáhala budovat již skoro půlmiliardovou společnost. Od března letošního roku nově zastává post Finanční manažerky ve skupině Proficio.

Michal Kubiš, Chief operating officer

Michal má za sebou studium na brněnské Masarykově univerzitě, obor Business, management, marketing a související doprovodné služby. Po jeho ukončení nastoupil v červnu 2015 do společnosti Zebra Technologies, kde strávil přes 6 let. Během těch se vypracoval od plánování řešení eskalovaných problémů zákazníků až k vedení projektů zacílených na procesní optimalizaci a automatizaci sdílených finančních center v regionech EMEA a APAC.

Petr Němeček, Key account manager

Před nástupem do Proficia působil 5 let jako obchodní ředitel ve společnosti Antee s.r.o. V letech 2018 až 2019 byl ambasadorem Business Animals – největší komunity obchodníků v ČR. Je jedním ze zakládajících členů networkingové skupiny Mastermindklub.cz. Zúčastnil se také jako host několika podcastů a je velmi aktivní v oblasti obchodu, inovací a digitálního marketingu. 

V rámci týmu společnosti Proficio se kromě náboru nových posil také změnily role některých stávajících zaměstnanců. Lucie Mifková povýšila na pozici Digital Advertising Director a vede nyní 5 kampaňových týmů s více než 30 specialisty. Lukáš Cikánek se posunul z role Digital Strategy Director na místo Communication Strategy Director a mimo jiné se nově zaměří i na rozvoj accountů.

O Proficiu:

Proficio vzniklo v roce 2013, jeho zakladatelem a CEO je Petr Halík. Tato marketingová a poradenská společnost patří mezi 16 klíčových agentur Googlu. Skupinu Proficio pak tvoří dvě dceřiné společnosti, a to webové studio Porta Design a nově také společnost Databy, zaměřená na oblasti business intelligence a data science. Skrze toto propojení Proficio pro klienty zajišťuje full service v rámci marketingové komunikace napříč všemi mediatypy, poskytuje služby v oblasti tvorby webů a UX a propojuje expertízu z oblastí IT, financí a dat. Mezi klienty konzultační společnosti se řadí například Unicef, Bauhaus, Deichmann, Velux, Student Agency, Sanitino, Direct pojišťovna, Ytong či OKAYa další.Více informací na: www.proficio.cz