PROFICIO propojilo svět businessu a marketingu. Představuje svou dceřinou společnost Databy

Česká republika, 17. 5. 2022 – Marketingová a poradenská společnost PROFICIO, jedna z nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední Evropě, založila novou firmu Databy. Ta se soustředí na Business Intelligence a Data Science. Oproti standardním BI řešením se bude Databy zabývat rentabilitou produktů, zákaznickou analytikou, vyhodnocováním marketingových investic i predikcí tržeb a vývoje trhu.

Tým má na starosti duo Lukáš Vožda a Jakub Kaláb. Po webovém studiu Porta Design je Databy druhou firmou, kterou pod skupinu PROFICIO zapojil jeho CEO Petr Halík. V nové společnosti pak bude působit jako její jednatel. 

Databy už nyní úspěšně spolupracuje například s Direct pojišťovnou, Klimatexem nebo se společnostmi Pneuboss, SPP, BazaroveRegaly, SportObchod nebo SledovaniTV. Ve společnosti se propojuje expertíza spadající hned do tří oblastí – financí, dat a IT. Díky dlouhodobým zkušenostem s digitálním marketingem a širokému zázemí umí Databy získaná data mnohostranně vytěžit. V rámci marketingových investic jde například o automatizované napojení dat do reklamních kampaní. Když data propojí s ERP/CRM a dalšími systémy, získají klienti reálnější obraz o fungování jejich společnosti. Snáze odhalí slabá místa ve svém produktovém portfoliu a také identifikují výdělečné a prodělečné produkty.

“Chtěli jsme ještě více a hlavně lépe propojit investice do marketingové komunikace s výsledky a úspěšností našich klientů. Pokud vidíme do financí, obchodu, skladu a máme přesnější data o nákupním chování zákazníků, můžeme lépe řídit marketingovou strategii a plánovat komunikaci,” říká Petr Halík, CEO a spoluvlastník PROFICIA. 

Tým o 12 lidech vzešel z původního analytického týmu PROFICIA, který řídil Lukáš Vožda. Jakub Kaláb, který se k vedení týmu připojil před několika měsíci, přinesl bohaté zkušenosti ze světa BI a korporátních financí. V čele Databy tak stojí oba dva. Lukáš Vožda se zaměřuje na otázky IT a dat, přičemž Jakub Kaláb se špičkově orientuje ve financích a datech. Jejich rozdílné odborné zaměření zabezpečuje potřebnou expertízu zasahující jak do oblastí businessu, tak marketingu. Orientují se především na oblast e-commerce a Software as a service (SaaS) projekty. SaaS je model použití aplikace, přičemž je hostována provozovatelem služby a uživatelé se k ní připojují skrze webový prohlížeč online.

Databy svým klientům nabídne komplexní servis i podporu s automatizací procesů při tvorbě, zpracování a správě dat. Výsledkem je nejen ušetřený čas, ale také reliabilita výsledků reportingu. Aktivně vstupuje také do oblasti financí, účetnictví, controllingu nebo plánování a dokáže nabídnout pohled na to, jak po datové i procesní stránce řešit věci efektivněji.

„Oproti standardním Business Intelligence firmám máme výhodu v tom, že výborně rozumíme datům z marketingu. Máme zkušenosti s různými typy businessu, a právě to nám umožňuje spolupracovat s pojišťovnami, korporáty, poskytovateli služeb SaaS, ale také velkými či menšími e-shopy,“ vysvětluje Jakub Kaláb.

Databy nadále zajistí rozvoj marketingových reportů pro klienty PROFICIA a vývoj automatizační a datové platformy, která poslouží jako podpora pro jeho stávající marketingový tým. 

O skupině PROFICIO:

PROFICIO vzniklo v roce 2013, jeho zakladatelem a CEO je Petr Halík. Tato marketingová a poradenská společnost patří mezi prémiové partnery Googlu. V roce 2020 se navíc rozrostlo o webové studio Porta Design a stalo se tak specifickým svou komplexní nabídkou služeb. Na základě tohoto propojení PROFICIO pro klienty zajišťuje full service v rámci marketingové komunikace napříč všemi mediatypy, a to včetně kreativní produkce. Dceřiná společnost Porta Design zase poskytuje služby v oblasti tvorby webů a UX. Nově vzniklé Databy se mimo jiné postará o Business Intelligence – pokročilou vizualizaci dat, jež je spojená s řízením zdrojů. Mezi klienty konzultační společnosti se řadí například Bezrealitky, Bauhaus, Deichmann, Velux, Student Agency, SANITINO, Direct pojišťovna, Ytong, Pneuboss a další.

Více informací na www.proficio.cz a www.databy.io.