COMvergence vyhodnotila KNOWLIMITS jako jedničku na českém mediálním trhu

Praha, 30.června 2022 – Agentura KNOWLIMITS dle žebříčku Czech Republic Media Agency Billings & Market Shares 2021 obsadila první příčku na trhu mediálních agentur. Tržby za mediální služby, které v roce 2021 agentura utržila byly v hodnotě $173 mil. 

Společnost COMvergence pravidelně vydává žebříček Media Agency Billings Rankings & Market shares, který odráží velikost agentur z pohledu obratu klientského portfolia. Report je zaměřen na celkové údaje o tržbách, agenturní podíly na trhu, prognózy pro aktuální rok a míru meziročního růstu. Na základě těchto faktorů se agentura KNOWLIMITS dostala na první místo žebříčku. „Jsme nadšení, že se potvrdila naše pozice číslo 1 dalším nezávislým hodnocením COMvergence. Velký nárůst obratu nás utvrzuje v tom, že se nám jako 100% nezávislé a lokální agentuře podařilo dorovnat úroveň služeb velkých nadnárodních agentur. Zároveň si držíme příjemnou rodinnou pracovní atmosféru, i když už máme skoro 200 lidí v týmech,“ komentují umístění Markéta Dyllong a Petr Bažant, managing partneři KNOWLIMITS.

Celkové tržby za mediální služby v žebříčku Media Agency Billings Rankings & Market shares jsou počítány dle počtu klientů, jejichž výdaje jsou větší než $0,1 mil a byly zkontrolovány a potvrzeny hodnotícími agenturami. 

Společnost COMvergence byla založena v roce 2016 a ve svých reportech využívá hmatatelné metriky měření k poskytování vysoce kvalitních referenčních údajů, poradenství a podpory v oblasti MarCom napříč všemi tituly a obory. 

Top 5 Agencies
RankAgencyTotal Billings M$ 2021
1KNOWLIMITS173 M$
2OMD120 M$
3Medea112 M$
4PHD101 M$
5Mindshare84 M$

source: COMvergence, June 25, 2022