Atos pomáhá NATO s modernizací kybernetického zabezpečení

Praha, Paříž, Francie a Brašov, Rumunsko – 18. července 2022 – Společnost Atos získala zakázku v hodnotě 1,2 milionu eur od Agentury pro komunikaci a informace NATO (NCI) na instalaci a konfiguraci klíčových schopností a systémů kybernetické bezpečnosti na 22 pracovištích NATO. 

Společnost Atos, nejvýznamnější světový poskytovatel externě spravovaných bezpečnostních služeb, který se zaměřuje na odolnost a ochranu kriticky důležitých prostředků, má rozsáhlé zkušenosti mimo jiné s podporou klientů v sektoru obrany. Nyní poskytne své odborné znalosti a zkušenosti alianci NATO, aby si udržela schopnost bránit a chránit svou kritickou infrastrukturu. 

Atos má bohaté zkušenosti se spoluprací s agenturou NATO NCI. Té v rámci řady projektů poskytla profesionální technické služby při návrhu, zavádění a konfiguraci kyberneticky zabezpečené kritické infrastruktury na různých mezinárodních pracovištích NATO. 

Nová zakázka zahrnuje modernizaci dvou klíčových systémů kybernetické bezpečnosti, které jsou součástí strategie odolnosti NATO: systému detekce a ochrany proti průniku do sítě (NIPS) a systému plného zachytávání paketů (FPC). V rámci projektu společnost Atos nahradí systémy NIPS a FPC v širším okruhu pracovišť NATO. 

Tyto dva systémy spolupracují a umožňují Centru kybernetické bezpečnosti NATO, které je součástí agentury NCI, monitorovat sítě NATO z hlediska hrozeb a upozorňovat na závažné problémy. Systém NIPS funguje na principu rozpoznávání vzorců a upozorňuje na neobvyklý provoz v sítích NATO, zatímco FPC nepřetržitě zaznamenává veškerou síťovou aktivitu a slouží jako primární zdroj informací pro reakci na bezpečnostní incidenty. 

„Bezpečnostní prostředí se neustále zhoršuje s přibýváním nesmírného množství nových digitálních hrozeb. Společnost Atos s potěšením podporuje NATO při modernizaci technologií kybernetické bezpečnosti s cílem zajistit nejúčinnější obranu a chránit tak zájmy této mezinárodní vojenské aliance,“ říká Cyril Dujardin, viceprezident, ředitel pro digitální bezpečnost a náměstek ředitele pro velká data a bezpečnost společnosti Atos. 

„Tato modernizace představuje významný krok k udržení naší schopnosti bránit a chránit sítě NATO. Experti zahájí zavádění nových technologií na Nejvyšším velitelství spojeneckých sil v Evropě v září a poté se rozdělí do tří paralelních týmů, které ve velmi krátkém časovém horizontu provedou další implementace v průběhu října,“ uvedl Miles Knight, hlavní projektový manažer agentury NCI.

Cílem projektu je dokončit implementaci nejpozději v prvním čtvrtletí roku 2023.

****

O Atos

Atos je globálním lídrem v digitální transformaci se 111 000 zaměstnanci a s ročním obratem ve výši více než 11 miliard EUR. Skupina, která je evropskou jedničkou v oblasti kybernetické bezpečnosti, poskytování cloudových služeb a výpočetní techniky s vysokým výkonem, poskytuje end-to-end řešení na míru pro všechna průmyslová odvětví v 71 zemích. Společnost Atos, průkopník v oblasti dekarbonizačních služeb a produktů, se zavázala poskytovat svým zákazníkům bezpečná a dekarbonizovaná digitální řešení. Atos je SE (Societas Europaea), kótovaná na Euronext Paris a zahrnutá v akciových indexech CAC 40 ESG a Next 20 v Paříži.

Cílem společnosti Atos je napomáhat ve vytváření budoucnosti informačních technologií. Svými odbornými znalostmi a službami podporuje rozvoj vědomostí, vzdělávání a výzkumu multikulturním přístupem a přispívá k rozvoji vědeckotechnické excelence. Atos na celém světě umožňuje svým zákazníkům a zaměstnancům, jakož i členům společností, aby žili, pracovali a rozvíjeli se udržitelně v bezpečném informačním prostoru.

O Atos Česká republika

Atos působí na českém trhu od 1. září 2011 v návaznosti na provedenou akvizici společnosti Siemens IT Solutions and Services, s.r.o. Má více než 300 zaměstnanců ve čtyřech pobočkách napříč republikou a v roce 2020 vygeneroval tržby v objemu 63 milionů EUR.