Vinograf poprvé míří mimo Prahu. V Ostravě otevírá vinný bar

Praha, 18.7.2022 – Skupina vinných barů Vinograf expanduje do Ostravy, kde dnes otevřela svou čtvrtou pobočku. Ostravský bar bude plnohodnotný vinný bar s bohatou selekcí vín. Po úspěšném zkušebním provozu tapas baru počítá Vinograf s rozšířením nabídky, a to i o produkty teplé kuchyně. Vinograf bude prostřednictvím exkluzivní nabídky vína zároveň součástí populárního ostravského food marketu Černý kůň, který se nachází v těsném sousedství nové pobočky. Ostravští se po otevření  mohou těšit na standardní Vinografí kvalitu nabídky vín, servisu vína a studených pokrmů.

Vinograf se v loňském roce rozrostl o vinný bar se sklepem pro eventy ve vinohradské Korunní ulici a o kamennou prodejnu Vinoshop. Nyní se rozhodl potěšit milovníky kvalitního vína i mimo Prahu. Jako první budou moci Vinografí pohostinnosti využít návštěvníci v Ostravě. Čeká je příjemné večerní posezení v baru s typickou nabídkou vín na skleničku a studeného občerstvení v podobě kvalitních uzenin, sýrů a dalších delikates vhodných k vínu, ale budou si také moci užít organizované společenské akce a degustace.

Ostravský bar se nachází v sousedství  food marketu Černý kůň, kde bude Vinograf v jednom z prodejních kontejnerů také nabízet návštěvníkům vybranou selekci vín.

“Ostrava nás láká svou osobitostí. Zatím jsme se setkali s velkou srdečností a zdá se, že Ostraváci se na nás těší stejně jako my na ně. Věříme, že jim dokážeme nabídnout náš standard a do ostravského gastro světa přispět svým dílem. Těšíme se velmi i na vzájemnou podporu a spolupráci s místními podnikateli, s nimiž se již nyní domlouváme na různých eventech a aktivitách mj. ve veřejném prostoru,” nechává se slyšet Jan Horešovský, spolumajitel skupiny Vinograf.

Vinný bar bude zatím otevřen vždy od úterý do neděle od 10 hodin dopoledne do večerních 10. Vinograf v Ostravě najdete na adrese Nádražní 1553.

O Vinografu

Vinograf je gastronomický koncept práce s vínem založený na zážitku. Jsme profesionálové, a to v našem pojetí znamená dobrou službu jakémukoli zákazníkovi, ať už je to odborník, nadšený amatér nebo naopak víno nezná. Ke každému zákazníkovi přistupujeme s pokorou a respektem, víno nás baví a rádi jeho svět otevíráme ostatním. Vinograf, to jsou jsou vinné bary, restaurace, sklep, obchod s vínem a delikatesami, vinný e-shop a aktivity s vínem jako např. festivaly vína a hudby, degustační programy, dále služby osobního sommeliera, vinného asistenta a další. Vinograf také nabízí zážitky teplé wine friendly kuchyně založené na snoubení vína a jídla.

Vinograf nabízí na tisíc vín z celého světa, z nichž kterékoli můžete ochutnat na skleničku, k němu skvělou nabídku sýrů a uzenin podávanou příjemným erudovaným personálem v přátelské atmosféře. My ve Vinografu neustále hledáme, ochutnáváme, zkoumáme a sledujeme, co se ve světě vína děje, abyste jej Vy mohli objevovat.