Gebrüder Weiss nově zajišťuje klimaticky neutrální přepravu zásilek pro SFS

Praha, 27. 7. 2022 – Logistická společnost Gebrüder Weiss předala další certifikát o kompenzaci emisí CO2 svému klientovi v České republice. „Těší nás, že do našeho programu snižování emisí zero emissions se zapojil náš významný obchodní partner, společnost SFS Group, se kterou dlouhodobě spolupracujeme. Dokazuje to, že hodnoty jako je udržitelnost nebo vztah k naší planetě jsou i v obchodním prostředí důležitým aspektem,“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss.

Podstatou programu zero emissions, který svým českým zákazníkům Gebrüder Weiss představil začátkem roku 2022, je kompenzace těch emisí CO2, které vznikly v důsledku přepravy zásilek participující společnosti. Pro každou jednotlivou zásilku je proveden výpočet objemu emitovaných plynů a tento údaj je společně s náklady na jejich kompenzaci uveden na faktuře za poskytnuté služby. Účastníci programu tak mají přesnou informaci o rozsahu podpory, kterou je potřeba poskytnout některému z certifikovaných projektů na ochranu klimatu na několika různých kontinentech. 

Podporované projekty jsou pečlivě vybrány a monitorovány. Klienti, kteří program společnosti využívají, obdrží certifikát dokládající jejich podporu příslušného projektu. 

Pro SFS Group, předního světového dodavatele přesných součástí a sestav pro kritické aplikace či mechanických upevňovacích systémů a kvalitních nástrojů, je snižování emisí a dopadů vlastní činnosti na životní prostředí jednou z klíčových strategických priorit. „Společně s našimi zákazníky, podle jejich požadavků a specifických potřeb vyvíjíme a dodáváme pro nejrůznější odvětví a trhy taková řešení na míru, která nabízejí trvalou a udržitelnou přidanou hodnotu. Smysl pro ochranu životního prostředí je základní hodnotou naší společnosti,“ doplňuje Guillaume Pasquier, jednatel SFS Group v České republice.

„Máme radost ze spolupráce se stávajícími účastníky programu zero emissions a jsme připraveni pomoci i dalším klientům na cestě k uhlíkové neutralitě,“ dodává Jan Kodada.

Popis: Ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss Jan Kodada (vpravo) předává certifikát zero emissions jednateli společnosti SFS Group panu Guillaume Pasquierovi (vlevo).

O společnosti

Společnost Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu je globálním poskytovatelem komplexních logistických služeb s přibližně 8 000 zaměstnanci a 180 vlastními pobočkami. Naposledy společnost dosáhla ročního obratu 2,5 miliardy eur (2021). Její portfolio zahrnuje dopravní a logistická řešení, digitální služby a řízení dodavatelského řetězce. Kombinace digitálních a fyzických odborných znalostí umožňuje společnosti rychle a pružně reagovat na potřeby zákazníků. Rodinná společnost, jejíž historie v dopravním odvětví sahá více než 500 let do minulosti, je dnes díky široké škále ekologických, ekonomických a sociálních opatření považována za průkopníka i v oblasti udržitelného hospodaření. 

V České republice působí společnost Gebrüder Weiss spol. s r.o. od roku 1992, dnes zaměstnává 378 zaměstnanců v 9 pobočkách. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.