Samsung představuje zážitkové virtuální hřiště Space Tycoon na platformě Roblox

Virtuální prostor v metaverzu umožňuje uživatelům vyzkoušet si nový interaktivní způsob prezentace produktů značky Samsung 

Praha 27. července 2022 – Společnost Samsung Electronics představila virtuální hřiště Samsung Space Tycoon, součást globální platformy Roblox. Space Tycoon je virtuální prostor, kde uživatelé můžou tvořit a hrát hry a sdílet zážitky s využitím produktů značky Samsung společně s obyvateli jiných vesmírných civilizací. Prostředím i funkcemi připomíná nové hřiště oblíbené „podnikatelské simulátory“, pro něž se vžilo označení Tycoon (magnát). 

Samsung službu vytvořil na míru zákazníkům z generace Z – budou mít k dispozici integrovanou platformu v metaverzu, na níž budou moct vytvářet a využívat nejrůznější produkty spojené se značkou Samsung. Cílem projektu je, aby si uživatelé z generace Z mohli značkové produkty po libosti vyzkoušet a vzájemně spolu při tom komunikovat.

Není to však poprvé, kdy se Samsung objevuje v Robloxu. Jako první značka na území České republiky a Slovenska využil platformu k propagaci svých mobilních telefonů řady Galaxy S22. Celosvětově má Roblox přes 160 miliónů uživatelů, v Česku je to pak přes 400 tisíc. Z pohledu reklamních formátů je Roblox zajímavý jednak tím, že jde o inovaci, ale také tím, že zaujme unikátní cílovou skupinu mladých lidí, které běžná on-line ani televizní reklama nezasáhne. Navíc, značky se v Robloxu objevují ojediněle, a reklama tak má vyšší šanci zaujmout.

„Space Tycoon koncipujeme jako virtuální hřiště, kde se může setkávat velké množství zákazníků a užívat si neomezených možností virtuálního prostoru,“ popisuje Jinsoo Kim, výkonný viceprezident designového centra Samsung Electronics. „Chceme dát našim zákazníkům z generace Z příležitost zažít produkty značky Samsung dosud nevídaným způsobem.“ 

V prostředí Space Tycoon můžou uživatelé pomocí vytěžených surovin sami vytvářet až 20 různých produktů značky Samsung od chytrých telefonů Galaxy po televizory a domácí spotřebiče. Zároveň můžou nakupovat nebo vylepšovat herní prvky různých typů. Můžou začít s reálnými produkty a měnit jejich design, aby se daly využít pro herní účely. Příklad: ze skládacího telefonu Galaxy Z Flip lze udělat batoh nebo koloběžku, vysavač Jet Bot se zase v rukou kreativních uživatelů může změnit ve vznášedlo a lifestylový televizor Sero v helikoptéru pro jednočlennou posádku.

Space Tycoon bude mít při spuštění 14 jazykových verzí, mezi něž patří korejština, angličtina, čínština a španělština. V budoucnu přibudou další interaktivní funkce, díky nimž spolu budou uživatelé moct komunikovat, sdílet své výtvory nebo se účastnit exkluzivních virtuálních večírků. Kromě toho hodlá Samsung pořádat speciální online akce na webu Samsung.com s hashtagem #YouMake campaign, zaměřené na vytváření nových barevných variant produktů Samsung.

Další informace: design.saumsung.com nebo smsng.co/YouMake_JUL_Space_YT.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení, digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Samsung je podle žebříčku Interbrands z roku 2021 pátou nejhodnotnější značkou světa s hodnotou 74,6 miliardy dolarů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.