Samsung představuje pračku a sušičku Bespoke AI, inteligentní a udržitelné řešení pro každodenní praní

Pračka a sušička Bespoke AI s výjimečnou kapacitou a vysokým výkonem usnadní i „velké prádlo“ 

Praha 29. července 2022 – Společnost Samsung Electronics představila řadu Bespoke AI, tedy nejchytřejší, nejekologičtější a nejúčinnější pračku a sušičku této značky v historii. Oba spotřebiče se vyznačují výjimečně velkou kapacitou a zároveň prostorově úsporným provedením. Nabízejí vysoký výkon a spolehlivý provoz, a zároveň úsporu energie, prostředků i celkových nákladů. Podobně jako jiná bílá technika řady Bespoke se i nová pračka a sušička vyznačují elegantním designem a vysokou funkčností. 

Pračky jsou k dispozici ve variantách černá pračka s černým panelem, bílá pračka s černým panelem, bílá pračka se stříbrným panelem, bílá pračka se světlemodrým panelem a bílá pračka s bílým panelem. Doporučená maloobchodní cena začíná u modelu WW11BGA046AELE na 14 990 Kč a končí u modelu WW11BB944DGHS7 na 24 990 Kč. Doporučená maloobchodní cena sušiček se pohybuje od 19 990 Kč u modelu DV90BBA245AELE po 28 990 Kč u modelu DV90BB9445GHS7. Na českém trhu budou tyto spotřebiče dostupné od září.

S každým praním šetříte energii, vodu i prací prostředky

Oba modely, pračka i sušička Samsung Bespoke s předním plněním a umělou inteligencí, se vyznačují pohodlným ovládáním a vysokou účinností, takže zákazníci šetři vodou, energií i pracími prostředky. 

Pračka Bespoke AI je vybavena technologií AI Ecobubble, která dělá z pracího prostředku bubliny pronikající rychle a hluboko do prádla. Pomocí této technologie se snižuje využití energie až o 70 %, přičemž účinnost praní zůstává stejná dokonce i při nižší teplotě vody. Kromě toho tato technologie vylepšuje odstraňování nečistot o 24 % a také o 45,5 % zlepšuje péči o prádlo. Každá várka je tedy čistší než dřív a pokaždé se prádlu dostane lepší péče. 

K úspoře energie pomáhá i chytrá funkce AI Wash Cycle, která při praní pomáhá šetřit vodou i pracími prostředky, a přitom neubírá na důkladnosti. Pračka díky ní automaticky zjistí hmotnost a měkkost prádla v každé várce a podle toho nastaví intenzitu proudění vody. Zároveň po celou dobu praní monitoruje stav znečištění prádla. Pomocí funkce Auto Dispense přesně nastaví množství vody i pracího prostředku a průběžně upravuje dobu namáčení, máchání i ždímání. Výsledkem je optimální čas i intenzita praní podle skutečných podmínek. 

Zmíněná funkce Auto Dispense se hodí především k přesnému odvážení pracího prostředku i změkčovadla pro danou várku, takže už ho při praní nemusíte odhadovat. Zásobník můžete navíc naplnit pracími prostředky až na měsíc dopředu, takže pro ně nepotřebujete sahat při každé várce zvlášť. 

I při sušení se s modelem Bespoke AI lze těšit na úsporu energie. Technologie s tepelným čerpadlem šetří energii i náklady, i samotné sušení probíhá způsobem šetrným k oblečení. Sušička patří do energetické třídy A+++, na čemž má zásluhu především ekologický motor s technologií Digital Inverter Compressor – ten sušení maximálně urychluje a dodává mu na účinnosti. Technologie AI Dry neustále monitoruje teplotu a vlhkost uvnitř sušičky a nastavuje jednotlivé parametry sušení tak, aby prádlo bylo usušené optimálně a žádná energie nepřišla nazmar. Využíváním recyklovaného horkého vzduchu se snižují i náklady na provoz sušičky a její uhlíková stopa. 

Oba nové modely řady Bespoke jsou navíc podobně jako další spotřebiče této řady součástí ekosystému SmartThings, takže jejich majitelé můžou prostřednictvím systému SmartThings Energy ovlivňovat jejich spotřebu i sami. Systém umožňuje nejen sledovat a spravovat využití energie, ale také doporučuje způsoby, jak dosáhnout vyšší účinnosti, takže se každý může podílet na udržitelnějším provozu domácnosti. Technologie SmartThings Clothing Care zase umožňuje optimalizovat praní a sušení podle typu prádla a životního stylu uživatelů. Pračka a sušička díky ní berou v úvahu materiál, z nichž je oblečení vyrobené, typické způsoby využití a také aktuální roční období. Podle toho pak systém doporučí optimální prací a sušicí cykly, ale také umožňuje plánování praní předem, nabízí možnost objednávky pracích prostředků v internetových obchodech apod. 

Spotřebiče pro každý životní styl

Koupelna či prádelna v domě může působit funkčně a stylově zároveň. Pračka i sušička Bespoke AI v tomto ohledu nezapřou příslušnost k oblíbené řadě Bespoke, k níž patří elegantní design a zároveň prostorově úsporné provedení.

Velkou zásluhu na tom má technologie SpaceMax, která maximalizuje vnitřní prostor – díky šikovnému uspořádání dokázali výrobci zvětšit bubny obou zařízení, aniž by se měnily jejich vnější rozměry. Kapacita pračky tak dosáhla skvělých 11 kg – žádné jiné zařízení ve velikostní kategorii 600 mm tolik nenabízí. Oba spotřebiče se navíc vyznačují moderním designem s plochou přední stěnou, takže výborně zapadnou do každého interiéru. Stylově působí i kulatá dvířka krytá temperovaným sklem, zároveň je ovšem na první pohled jasné, že něco vydrží. Jednoduché a esteticky čisté provedení pračky i sušičky Bespoke AI™ se zkrátka výborně hodí do každé domácnosti. 

Obě zařízení patří do designové řady Bespoke Flat Design, což rozšiřuje možnosti při jejich instalaci. Vypadají dobře, ať už je postavíme na sebe nebo vedle sebe. K dispozici jsou navíc v několika barevných variantách – stříbrné, černé a modré, takže si vybere každý, ať má koupelnu či prádelnu zařízenou jakkoli. 

Výkon, jemuž můžete věřit 

Zakoupení pračky či sušičky představuje nepochybně značnou investici a tím pádem od daného spotřebiče chceme, aby nějakou dobu vydržel bez problémů. A Samsung v tomto ohledu jde zákazníkům vstříc několika způsoby. Na rozdíl od tradičních motorů využívá technologie Digital Inverter Motor v pračce i sušičce Bespoke AI silné magnety kvůli výkonnějšímu a tiššímu provozu při současné úspoře energie. Nové motory jsou mimořádně trvanlivé a odolné, na čemž má zásluhu i využití vysoce kvalitních komponentů bez kartáčů, které se časem opotřebují. Díky tomu může Samsung nabídnout na motor typu Digital Inverter u praček a sušiček prodávaných v Evropě a ve Spojených státech dvacetiletou záruku. Udržitelnost je zkrátka jedním z našich hlavních cílů.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení, digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Samsung je podle žebříčku Interbrands z roku 2021 pátou nejhodnotnější značkou světa s hodnotou 74,6 miliardy dolarů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.