Digitální rámeček NETGEAR Meural podporuje další krypto peněženku. Tentokrát Phantom

Praha, 1. srpna 2022 – Společnost NETGEAR, přední poskytovatel inovativních síťových produktů, oznamuje nové vylepšení svého digitálního plátna Meural. Rámeček od srpna 2022 začne podporovat kryptoměnovou peněženku Phantom. Sběratelé nezaměnitelných tokenů (NFT) tak budou moct svou peněženku jednoduše s rámečkem propojit a zobrazit si na něm svá digitální díla.

Umění na digitálním plátně

Platforma Meural zahrnuje osobité digitální plátno připojené přes Wi-Fi, největší streamovací knihovnu umění a fotografií Meural Art Library, aplikaci pro chytré telefony a webový portál. Platforma byla navržena tak, aby zapojila nové publikum do digitálního umění a poskytla nadšencům a sběratelům způsob, jak světu ukázat díla, která je inspirují. 

Majitelům digitálních pláten Meural se nově rozšíří paleta možností souvisejících s nezaměnitelnými tokeny, což jsou ověřené certifikáty vlastnictví digitálních položek. Dosud si mohli k online platformě připojit krypto peněženky MetaMask a Coinbase a nově mohou použít i peněženku Phantom, která operuje na blockchainu Solana. Krypto peněženky slouží k shromažďování, zobrazování a zabezpečení sbírek NFT.

„NFT transformují digitální sféru – podporují kreativitu, komunitu a spolupráci a zároveň rozšiřují přístup k vizuální kultuře. Proto jsme udělali další krok k zajištění, aby sběratelé NFT a majitelé Meural mohli vystavit své sbírky tím nejlepším možným způsobem, přímo z pohodlí svého domova,“ říká Poppy Simpson, produktová a obsahová manažerka pro řadu Meural ve společnosti NETGEAR. „Solana je jedním z nejzajímavějších blockchainů. Jsme nadšení, že můžeme pracovat po boku lidí, kteří jsou stejně jako my odhodlaní podporovat ekosystém NFT, sběratele a tvůrce,“ dodává.

Solana, Phantom & Meural

S blockchainem Solana, který v roce 2017 vytvořil Anatoly Yakovenko, se pojí nejrychleji rostoucí ekosystém kryptoměn na světě. Na Solaně se staví tisíce projektů zahrnujících decentralizované finance (DeFi), NFT, Web3 a další. Tento veřejný, open-source blockchain podporuje chytré kontrakty, včetně NFT a různých decentralizovaných aplikací (dApps). Díky integraci Phantomu, nejrychleji rostoucí krypto peněženky v historii, bude Meural schopný nabídnout svým uživatelům prémiový zážitek z procházení ekosystému Solany.  

Uživatelé peněženky Phantom se k ní tedy nyní budou moct velmi snadno připojit přes webovou platformu Meural, vybrat si NFT, které chtějí na svém rámečku vidět, a díla budou nahrána na platformu spolu s ověřitelným QR kódem a souvisejícími metadaty.

„Phantom používají pro své sbírky NFT miliony uživatelů Solany. Jsme nadšení, že můžeme tuto zkušenost přenést do skutečného světa a poskytnout sběratelům poutavější způsob, jak předvést své sbírky prostřednictvím digitálních pláten Meural,“ říká Brandon Millman, CEO Phantomu.

Výstava NFT v Solana Spaces

Od konce července jsou navíc digitální plátna NETGEAR Meural vystavena v Solana Spaces, prvním fyzickém maloobchodním, vzdělávacím a komunitním prostoru na světě věnovanému Web3, který se nachází v Hudson Yards v New Yorku. Návštěvníci Solana Spaces se zde dozví vše o NFT, DeFi, blockchainu a různých projektech Webu3. Na displejích Meural se přitom bude zobrazovat NFT umění a rámečky zde bude možné i zakoupit.

Digitální rámečky Meural: místo pro umění i rodinné fotografie

Meural je součástí portfolia NETGEAR Smart Home od roku 2018. Prémiové digitální plátno se dá ovládat pomocí gest, na počítači, přes mobilní aplikaci nebo hlasem (s Amazon Alexa). Zařízení umožňuje uživatelům denně interagovat s uměním prostřednictvím knihovny s více než 30 tisíci licencovanými uměleckými díly. Platforma Meural osvobozuje sbírky NFT z omezení digitálních peněženek a umožňuje uživatelům užívat si zakoupené kousky stejně jako by to bylo jakékoliv fyzické dílo.

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání. Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 45 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 39 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Dalšíinformace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgearcz.cz. Sledujte společnost NETGEAR na www.facebook.com/netgearczask a www.linkedin.com/company/netgear-cesko.