Společnost Kiwi.com spojila síly s VisitUkraine

Společně nabídnou možnost přímého vyhledávání a rezervace letenek

Praha/Brno, 1. srpna 2022 – Travel-tech společnost Kiwi.com spojila síly s unikátním informačním portálem VisitUkraine. Díky tomuto partnerství mají Ukrajinci žijící aktuálně v zahraničí přístup k široké škále cestovatelských možností. Implementací widgetu společnosti Kiwi.com může nyní VisitUkraine nabídnout šesti milionům Ukrajincům, kteří byli nuceni uprchnout ze země, cenově dostupné letenky po celém světě. 

Platforma VisitUkraine je jediný ukrajinský webový portál, který poskytuje Ukrajincům i cizincům nejaktuálnější informace o cestovních požadavcích, omezeních, pojištění a také informuje o událostech probíhající války na Ukrajině. Díky virtuálně propojeným itinerářům Kiwi.com mohou nyní návštěvníci portálu VisitUkraine vyhledávat ta nejlepší spojení z libovolného botu A do bodu B, a to za nejvýhodnější dostupné ceny. Nákupem letenek prostřednictvím portálu VisitUkraine cestující současně podporují unikátní ukrajinský projekt. 

„V důsledku války byly miliony Ukrajinců nuceny opustit své domovy, řada z nich hledala pomoc u svých příbuzných v zahraničí, kteří jim pomohli uprchnout ze země do bezpečí. Služba, která umožňuje Ukrajincům rezervovat si letenky přímo na našich stránkách a kterou nám pomohla zprostředkovat společnost Kiwi.com, jim teď poskytne všechny potřebné informace o dostupné pomoci v zahraničí, vyžadovaných dokumentech a umožní jim také vyhledávat a následně rezervovat letenky do požadovaných destinací, a to přímo přes Kiwi.com,“ říká Anton Taranenko, výkonný ředitel VisitUkraine. 

Golan Shaked, komerční ředitel Kiwi.com dodává: „V Kiwi.com jsme se zamýšleli nad tím, jak bychom mohli Ukrajincům, kteří prchají před válkou pomoci ještě o něco více. Doposud jsme podporovali vybrané charitativní organizace a v brněnské pobočce otevřeli centrum pro děti z Ukrajiny, nyní jsme však dostali šanci naše snahy ještě prohloubit a zapojit se v tom, co umíme nejlépe, a to díky společnému partnerství s VisitUkraine. Do této organizace jsme vložili naši expertízu a poskytli produkt na vyhledávání leteckých spojení a tras. Z této spolupráce máme velkou radost a věříme, že bude prospěšná.“

Služba je dostupná od července 2022 na webu visitukraine.today

O Kiwi.com

Kiwi.com je přední travel-tech společností se sídlem v České republice, která celosvětově zaměstnává více než 1500 lidí. Její unikátní algoritmus – virtuální propojování – umožňuje uživatelům kombinovat lety tradičních aerolinek a nízkonákladových leteckých společností v rámci jednoho itineráře. Společnost Kiwi.com každý den uskuteční přes 2 miliard kontrol cen, a pokryje tak 95 procent globální letové nabídky. Zákazníci mají díky Kiwi.com přístup k lepším cenám i trasám, které jiné vyhledávače nemohou nabídnout. Na Kiwi.com se denně odehraje přes 100 milionů vyhledávání a prodá se přes 50 tisíc jízdenek.

O VisitUkraine

VisitUkraine.Today je informační portál určený turistům, kteří cestují na Ukrajinu a Ukrajincům, kteří plánují cestu do zahraničí. Portál vznikl v rámci iniciativy ukrajinské organizace Visit Ukraine za podpory Státní agentury pro rozvoj cestovního ruchu, Pohraniční služby Ukrajiny a zástupců ministerstva infrastruktury, Ministerstva zdravotnictví a Ministerstva zahraničních věcí Ukrajiny. 

Cílem VisitUkraine je propagace a popularizace ukrajinského cestovního ruchu na domácím i zahraničním trhu, a to prostřednictvím moderních a výkonných nástrojů informační podpory. Současně se zaměřuje na udržitelný rozvoj odvětví a zvyšování počtu návštěvníků země. Kromě povzbuzení cestovního ruchu VisitUkraine poskytuje aktuální informace a pravidla pro bezpečný a pohodlný vstup do země včetně následného pobytu. Tato iniciativa spolupracuje se všemi složkami zákonodárné a výkonné moci, její zástupci jsou členy odborných skupin a poradních orgánů.