Přicházejí první PC sestavy s certifikací NVIDIA Studio od předních českých prodejců

Společnosti Alza.cz a CZC.cz zařazují do nabídky svých PC sestav také první modely s certifikací NVIDIA GeForce RTX Studio určené pro tvorbu grafiky, technologických návrhů nebo např. práci s videem, fotografiemi a dalším obsahem. Platforma NVIDIA Studio využívá výhod GPU NVIDIA z rodiny RTX k akceleraci renderingu, vykreslování efektů nebo funkcí využívajících umělou inteligenci.

V nabídce obou společností je možné najít konfigurace vybavené GPU počínaje GeForce RTX 3060, respektive GeForce RTX 3070 Ti, až po GeForce RTX 3090 Ti s 24 GB VRAM, kterou najdeme ve výbavě vlajkových modelů obou prodejců. Poslední jmenovaná je aktuálně nejvýkonnější GPU dostupná běžným spotřebitelům a je určena ke zpracovávání náročných grafických úloh. 

Z nabídky si tak vyberou jak začínající grafici a tvůrci, tak profesionálové s bohatou praxí v oboru pracující na náročných projektech. V rámci certifikace byly sestavy testovány v řadě populárních kreativních aplikací, zaručen je tedy jejich optimální běh a spolehlivost potřebná pro profesionální využití.

GeForce RTX urychluje práci barvoslepého umělce

Tento týden se v rámci seriálu „In the NVIDIA Studio“ o své tvůrčí postupy podělí 3D grafik s přezdívkou FESQ. Dovolí nám nahlédnout pod pokličku tvorby krátkého videa Double/Sided. FESQ je autorem řady působivých cyberpunkových vizuálů, v nichž dominují fialová, červená a modrá barva. Jeho díla jsou o to působivější, že jde o barvoslepého výtvarníka.

FESQ při tvorbě Double/Sided ušetřil drahocenný čas použitím rendereru NVIDIA Iray akcelerovaného jeho GeForce RTX 3080 Ti. Díky tomu se může více zaměřit na barevné podání při práci v Adobe Substance 3D, kde aplikuje barevné textury přímo na 3D model. I zde se uplatní akcelerace pomocí GPU, konkrétně ray tracovaný baking poháněný NVIDIA RTX a NVIDIA Iray ve viewportu. A z možností grafické karty těžil i proces korekce barev pomocí panelu Lumetri Color a funkce Glow.  „V podstatě celý můj pracovní postup závisí na akceleraci GPU,“ říká FESQ.

Společnost NVIDIA také nedávno zveřejnila průvodce výběrem notebooku pro studenty technických oborů či oborů zaměřených na kreativní tvorbu.

 I

O NVIDIA Studio

Platforma NVIDIA Studio pomáhá tvůrcům realizovat jedinečné vize. Skládá se z výkonných GPU NVIDIA, které urychlují tvorbu obsahu, specializovaných ovladačů Studio pro bezproblémovou kompatibilitu a výkon v kreativních aplikacích, notebooků RTX Studio od předních světových výrobců hardwaru a sad nástrojů Studio SDK, které mohou vývojáři použít pro přidání nových funkcí a využívat výhod umělé inteligence.