Společnost Colliers poskytla poradenství fondu WOOD & Company při akvizici významné kancelářské budovy třídy A v Praze 5 na Andělu

Fond WOOD & Company Office Sub-Fund, zastoupený společností Colliers, oznámil úspěšnou akvizici Green Point, významné kancelářské budovy třídy A o rozloze 7 500 m2 od Ronaldsay B.V.

PRAHA, 4. SRPNA, 2022 –  Společnost WOOD & Company Office Sub-Fund, jeden z předních českých realitních fondů, úspěšně dokončila akvizici Green Point, kancelářské budovy třídy A s plochou 7 500 metrů čtverečních. Areál se nachází v Praze 5 na Andělu (Smíchov) a disponuje ekologickým certifikátem BREAM s hodnocením Excellent. Poradcem WOOD & Company při transakci byly společnosti Colliers, Glatzova & Co, TPA a OM Consulting. Colliers, přední společnost poskytující diverzifikované profesionální služby a správu investic v oblasti komerčních nemovitostí, bude po akvizici spravovat pronájem prostor.

Kancelářská budova Green Point představuje významnou nemovitost, která těží z dobré viditelnosti a zároveň poskytuje překvapivě tiché a klidné pracovní prostředí díky designu budovy, použitým technologiím a materiálům. Nemovitost se nachází v pěší vzdálenosti od zastávek metra a tramvaje Anděl, což zajišťuje výbornou dopravní dostupnost, a navíc nabízí občanskou vybavenost, jako je nákupní centrum Nový Smíchov a různé kavárny a restaurace.  Mezi současné nájemce prostor patří přední světová kontejnerová přepravní společnost MSC, Grip Digital, vývojář videoher poskytující komplexní služby předním celosvětovým herním společnostem, a Agriwell, výrobce a prodejce produktů ekologického zemědělství.

Společnost Colliers International je od dubna 2020 výhradním zprostředkovatelem pronájmu budovy a prostřednictvím svého týmu Design and Build úspěšně dokončila většinu prací na vybavení budovy. V současné době Colliers pokračuje v leasingových aktivitách pod novým vlastníkem.

WOOD & Company Office Sub-Fund je jedním z předních místních fondů kvalifikovaných investorů zaměřených na komerční kancelářské nemovitosti v České republice, Polsku a na Slovensku. Aktuálně spravuje pronájem prostor o ploše více než více než 200 000 m2

„Jsme potěšeni, že jsme mohli poskytovat poradenství společnosti WOOD & Company při identifikaci a úspěšném dokončení akvizice Green Point. Tato transakce dokazuje, že i při omezené dostupnosti kancelářských budov v Praze mohou investoři, kteří jsou schopni přizpůsobit svou strategii a přijmout alternativní řešení, dále naplňovat svá investiční kritéria a dosahovat stanovených investičních cílů,“ komentuje Konstantin Cordery, Senior Associate ve společnosti Colliers.

O WOOD & Company

WOOD & Company je přední investiční bankou působící na středoevropském trhu. Skupina byla založena v roce 1991 a má pobočky v sedmi evropských městech (Praha, Bratislava, Varšava, Milán, Bukurešť, Dublin a Londýn). Společnost se zaměřuje na poskytování služeb v oblasti podnikových financí a kapitálových trhů, obchodování s cennými papíry a správy aktiv.

O skupině Colliers 

Colliers (NASDAQ, TSX: CIGI) je přední diverzifikovaná společnost poskytující profesionální služby a správu investic. Naše společnost působí v 62 zemích a 17 000 podnikavých profesionálů spolupracuje na poskytování odborného realitního a investičního poradenství klientům. Již více než 27 let přináší naše zkušené vedení s významným vnitřním podílem akcionářů složené roční investiční výnosy ve výši 20 %. S ročními příjmy ve výši 4,1 miliardy dolarů a více než 50 miliardami dolarů spravovaných aktiv společnost Colliers maximalizuje potenciál nemovitostí a reálných aktiv, aby urychlila úspěch našich klientů, našich investorů a našich lidí. Více informací se dozvíte na stránkách corporate.colliers.com, Twitter @Colliers nebo LinkedIn a lokálně na @Colliers_EMEA, LinkedIn a Colliers.cz.