Schneider Electric obdržel cenu Energeticky účinné řešení roku 2022

Praha (22. srpen 2022) – Společnost Schneider Electric získala na Greek Energy Mastering Awards ocenění Energeticky účinné řešení roku 2022 za úspěšné projekty pro tzv. Smart Cities. V kategorii „Energeticky účinné a úsporné produkty, technologie a služby“ obdržela cenu za rozvaděč bez SF6 s názvem SM AirSeT pro vysoké napětí. Nejnovější řešení SM AirSeT, poháněné čistým vzduchem, umožňuje průmyslu omezit dopad na životní prostředí, a zároveň optimalizovat provoz. Díky dostupnosti a spolehlivému výkonu těchto dlouho očekávaných čistých technologií je nedávno revidované nařízení EU o F-plynech dosažitelnější.

Schneider Electric získal titul Energeticky účinné řešení roku za úspěšné projekty a partnerství, které společnost vyvinula s cílem dosáhnout co nejefektivnějšího hospodaření s energií a zlepšit energetickou účinnost infrastruktury měst (Smart Cities).

V kategorii Energeticky účinné a úsporné produkty, technologie a služby dostala společnost Schneider Electric cenu za rozvaděč bez SF6 SM AirSeT pro vysoké napětí (VN). Ocenění bylo uděleno za přínos ke snížení provozních nákladů spotřebitelů a schopnost podporovat udržitelné životní prostředí. Zelený digitální rozvaděč vysokého napětí pracuje s novou VN technologií, která nově využívá čistého vzduchu a vakua bez použití SF6 – nejsilnějšího skleníkového plynu v rozvodné síti a v elektrických sítích budov.

SM AirSeT je zelené, digitální VN zařízení AIS navržené speciálně pro komerční a průmyslové budovy a kritickou infrastrukturu. Technologie je úspěšně otestována v mnoha energetických společnostech i budovách zákazníky jako jsou například E.ON ve Švédsku, GreenAlp ve Francii, EEC Engie v Nové Kaledonii a Azienda Trasporti Milanesi v Itálii.

SM AirSeT patří do řady VN rozvaděčů Schneider Electric bez SF6, která zahrnuje i RM AirSeT – sekundární plynem izolovanou (GIS) okruhovou hlavní jednotku (RMU) pro provozovatele rozvodných sítí; a GM AirSeT – primární GIS pro náročnější aplikace.

Rozvaděč bez SF6 s názvem SM AirSeT

Úspěch Schneider Electric v soutěži Greek Energy Mastering Awards jasně ukazuje, že díky dostupnosti a vysokému výkonu těchto čistých technologií je úsilí EU o revizi politiky týkající se F-plynů dosažitelné. Pokud by byla v budoucnu přijata revidovaná evropská politika omezující používání SF6, stala by se klíčovým bodem k efektivnímu řešení evropských klimatických cílů. Ono pověstné okno +1,5 °C se rychle zavírá. SM AirSeT je však prokazatelně připraven.

Greek Energy Mastering Awards 2022 oceňuje osvědčené postupy v oblasti využívání energie ve snaze o udržitelnou energetickou budoucnost. Vítězové jsou vybíráni podle schopnosti motivovat zákazníky k neustálému zlepšování v oblasti energetické a environmentální. Dalším rozhodujícím faktorem je zvyšování energetické účinnosti a současně snižování provozních nákladů.

O společnosti Schneider Electric

Vizí společnosti Schneider Electric je umožnit každému co nejlépe využívat energii a dostupné zdroje, proto přinášíme pokrok a udržitelnost do všech oblastí života. Žijeme v souladu s heslem Life Is On. Naším posláním je být vám digitálním partnerem ve sférách udržitelnosti a energetické účinnosti. Řídíme digitální transformaci prostřednictvím integrace předních světových procesních a energetických technologií, produktů propojujících cloud s koncovými zařízeními, ovládacích prvků, softwaru a služeb napříč životním cyklem. Naše řešení umožňují integrovanou správu firem, domácností, budov, datových center, infrastruktury a průmyslu. Schneider Electric je nejlokálnější z globálních společností. Společnost Schneider prosazuje otevřené standardy a partnerské ekosystémy, které jsou založené na sdíleném smysluplném účelu, podporující integraci a posilující jejich hodnoty.

Novinky o udržitelnosti, elektřině 4.0 a automatizaci příští generace na Schneider Electric Insights.  

Související zdroje:

Hashtagy: #PressRelease #SF6free #InnovationIsInTheAir