Ransomwarové útoky rostou. Avast přidává funkci pro další ochranu firemních dat

Avast zaznamenal celosvětový nárůst ransomwarových útoků, jejichž počet ve 2. čtvrtletí 2022 oproti předchozímu čtvrtletí celosvětově vzrostl o 24 %

Praha, 24. srpna 2022 – Avast (LSE:AVST), globální lídr v oblasti digitální bezpečnosti a ochrany soukromí, představil novou funkci Ransomware Shield, která nabízí malým firmám další vrstvu ochrany před vyděračskými útoky ransomwarem. Firmy tak budou moci zabezpečit své nejdůležitější soubory, a především data svých zákazníků pomocí proaktivní ochrany zabraňující neoprávněnému přístupu. 

Přestože Avast ve 4. čtvrtletí 2021 a 1. čtvrtletí 2022 zaznamenal celosvětově pokles ransomwarových útoků, jejich počet globálně opět roste. Ve 2. čtvrtletí 2022 dokonce o 24 % oproti prvnímu kvartálu tohoto roku.

„Malé firmy čelí rostoucí hrozbě ransomwaru, protože kyberzločinci se stále častěji zaměřují na menší organizace, jimž zašifrují klíčová firemní data a naruší tak jejich provoz. Následky mohou být i likvidační právě pro malé podniky, které nemají dostatek finančních a technických prostředků, aby se z takových útoků dokázaly vzpamatovat,“ říká viceprezident divize Avast Business Filip Hlinka. „Antivirus od Avastu vždy nabízel spotřebitelům i firemním uživatelům účinnou ochranu před kybernetickými hrozbami včetně ransomwaru. Funkce Ransomware Shield přidává další vrstvu ochrany, která pomáhá zabezpečit důležité firemní soubory před těmito vysoce škodlivými útoky.“

Uživatelé Avastu jsou před ransomwarem chráněni díky stávajícím funkcím Avast Web Shield, File Shield a Behavior Shield. Nový Ransomware Shield je funkčně doplňuje a poskytuje vrstvenou ochranu, která firmám zajišťuje nepřetržitý přístup k jejich systémům a datům. Ransomware Shield funguje tak, že chrání soubory a složky před změnou, odstraněním nebo zašifrováním neznámými aplikacemi. Uživatelé mohou určit, které aplikace mají mít oprávnění k přístupu k jejich souborům, což poskytuje další vrstvu ochrany nejvíce důvěrným a nejdůležitějším datům firmy. Nová funkce je ve výchozím nastavení automaticky povolena a uživatelé si mohou seznam chráněných souborů a složek přizpůsobit v nastavení zásad v rámci Avast Business Hub.

Ransomware Shield je nyní k dispozici všem uživatelům řešení Avastu pro kybernetické zabezpečení malých firem

O Avast Business:

Avast Business je součástí společnosti Avast (LSE: AVST, člen indexu FTSE 100), která je globálním lídrem v oblasti digitálního zabezpečení a ochrany soukromí s více než 435 miliony uživatelů. Poskytuje podniková řešení pro ochranu koncových bodů a zabezpečení sítě malých a středních podniků a poskytovatelů IT služeb. Avast Business přináší výkonná integrovaná řešení zabezpečení a ochrany osobních údajů, která podnikům snadno a dostupně zajistí ochranu komplexních vrstev síťových zabezpečení. Pro ochranu v reálném čase využívá Avast Business obrovskou detekční síť hrozeb Avastu, která patří mezi největší a nejpokročilejší na světě a která využívá technologie strojového učení i umělé inteligence.

Zůstaňte s námi v kontaktu: