Platforma Stěhuju.cz digitalizuje stěhování. Do konce roku plánuje tržby ve vyšších milionech korun.

Nová platforma Stěhuju.cz inovuje tradiční stěhování. Vše, co je třeba přestěhovat si zákazník jednoduše navolí ve webové aplikaci. Díky online aplikaci také ihned dopředu ví, kolik zaplatí. Objednání stěhování je stejně snadné jako objednávka jídla domů, nebo taxíku.

Dle dat statistického úřadu se ročně přestěhuje přibližně 230 tisíc lidí. „Často se lidé stěhují, ne proto, že chtějí, ale protože musí a samotný výběr stěhovací služby, domluvení termínu či zabalení věcí je jen další stresovou záležitostí. S kolegou a kamarádem Honzou jsme se rozhodli celý obor stěhování inovovat a ušetřit lidem trable s výběrem kvalitních a dostupných služeb.“ popisuje vznik nápadu Viktor Guth, zakladatel společnosti Stěhuju.cz. Webový kalkulátor funguje na propočtu vzdálenosti stěhování, vybraných položkách a dalších aspektů jako je výtah v místě stěhování, či potřeba zabalení a následného vybalení a složení věcí. 

Stěhování nikdy nebylo jednodušší 

Pro zákazníky se díky webové platformě stává stěhování snadné. Základem je vyplnění alespoň základních informací o lokalitě ze které, a do které se bude stěhovat a doplnění preferovaného termínu stěhování. Poté již stačí označit, zda bude stěhování probíhat z domu či bytu, z jakého a do jakého patra bude probíhat, či zda je k dispozici výtah. Mezi posledními kroky zákazník označí, které položky se budou stěhovat a zda je třeba je zabalit, posléze odbalit či smontovat. Poté je práce na algoritmu, který propočítá cenu stěhování, která se zákazníkovi zobrazí na závěrečné stránce. „Objednávku pak zákazník potvrdí standardně jako v každém e-shopu a má hotovo,“ doplňuje Guth a dodává „o výběr stěhovací služby se zákazník také nestará, na základě naší spolupráce s desítkami stěhovacích firem po celé republice zajistíme stěhování kdykoliv a odkudkoliv.“