Skupina Moore Czech Republic opět skokově roste – vstoupila do společností Bene Factum, HZConsult a Audikon

Poradenská, auditorská a technologická skupina Moore Czech Republic vstoupila do společností Bene Factum, HZConsult a Audikon. Díky akvizici dochází k významnému posílení zejména divize Moore Audit CZ, která se tímto krokem dostává mezi top 10 auditních společností v České republice. Akvizice společnosti Bene Factum současně otvírá úplně novou oblast působení skupiny Moore Czech Republic – znaleckou činnost.

Akvizicí dalších českých firem posiluje skupina Moore Czech Republic své služby v oblasti statutárních auditů i v poskytování dalších auditních služeb, včetně auditů grantových schémat, projektů a programů financovaných z prostředků státního rozpočtu, EU a světové banky nebo auditů forenzních. Díky ovládnutí společnosti Audikon současně podpoří svou divizi outsourcingu účetnictví Moore Accounting CZ.

 „Naše auditní divize roste mnohem rychlejším tempem, než jsme původně plánovali. Rok 2022 je pro nás v této oblasti zlomový, neboť pronikneme mezi tuzemskou „velkou desítku“ auditních firem, přičemž naši strategii růstu naplňujeme organickým rozšiřováním zákaznické báze a současně také akvizicí kvalitních auditorských společností. Společnosti Bene Factum a HZConsult působí na auditním trhu dlouhodobě a mají stabilní a zároveň i velmi prestižní zákaznickou strukturu,“ uvádí řídící partner skupiny Moore Czech Republic Petr Kymlička.

„Zcela zásadní pro naši skupinu je pak rozšíření naších aktivit o znalecké služby v oboru ekonomika. Zaplňujeme tak poslední prázdné místo v portfoliu odborných činností a získáváme možnost nabídnout zákazníkům nové služby např. v oblasti oceňování podniků, cenných papírů, hmotného a nehmotného majetku či obchodních podílů,“ dodává Petr Kymlička k novému oboru působnosti skupiny Moore Czech Republic.

Rozšíření auditní divize a daňového poradenství

Společnosti přecházející pod Moore Czech Republic disponují zkušenými auditními odborníky, daňovými poradci, specialisty v oblasti účetnictví a experty znaleckého ústavu. Mezi stávající klienty patří významné tuzemské i zahraniční obchodní společnosti, ale také města, obce a neziskové či příspěvkové organizace.

 „Poslední rok nám ukázal, že správnou cestou rozvoje a plnění strategických cílů je důraz na vysokou kvalitu auditních služeb, založených na zkušeném týmu a profesionální metodice. To nám umožnilo otevřít diskusi s možnými partnery, kteří chtějí patřit pod silnou značku naší celosvětové skupiny Moore Global, a proto dnes mezi námi rádi vítáme kolegy z Bene Factum a HZConsult,“ říká partner Moore Audit CZ Erik Ďurkáň s tím, že jde ve vzájemné spolupráci o první krok.

„Společnosti Bene Factum a HZConsult dosáhly za dobu své existence respektovaného postavení na trhu auditních služeb. Dnes jsme hrdí, že vysoké standardy námi poskytovaných služeb nám otevřely novou cestu pro fungování v mezinárodní síti Moore Global. Znalecký ústav působící v rámci společnosti Bene Factum považujeme za skvělý příspěvek k poskytování služeb v oblasti fúzí a akvizic. Stáváme se součástí sítě, která vytváří mimořádné synergie,“ uzavírá Miloš Havránek, který zůstává ve společnostech Bene Factum a HZConsult jako minoritní akcionář a jednatel.

Společnosti Bene Factum, HZConsult a Audikon rozšiřují skupinu Moore Czech Republic o cca 30 zaměstnanců a zvyšují její výnosy o téměř 40 milionů korun ročně. Moore Audit CZ má v současné době zhruba 40 auditních odborníků a regionální zastoupení v Praze, Brně, Příbrami, Pardubicích a nově Českých Budějovicích. 

O skupině MOORE Czech Republic

Poradensko-auditní a technologická skupina MOORE Czech Republic poskytuje svým klientům široké portfolio aktivit v 6 divizích – MOORE Advisory, MOORE Accounting, MOORE Audit, MOORE Academy, MOORE Technology a MOORE Legal. MOORE Czech Republic působí na trhu od roku 2011 a od roku 2020 je součástí nadnárodní sítě MOORE Global. MOORE Czech Republic zaměstnává téměř 280 specialistů a působí v 7 místech České republiky a na Slovensku.

Předností skupiny MOORE Czech Republic je schopnost propojovat oblast odborného poradenství s přímou realizací činností a projektů v praxi, čímž přilákala do svého portfolia nejen korporátní klienty, ale také kombinaci středně velkých společností a aktuálně se rychle rozvíjejících start-upů.

Více informací o skupině MOORE Czech Republic naleznete na www.moore-czech.cz

O MOORE GlobalMOORE Global je jedna z největších mezinárodních sítí auditorských a poradenských společností s více než 30 000 pracovníky ve více než 260 nezávislých firmách a 114 zemích. Renomovaná síť odborně zaměřených firem se jménem MOORE ve svém názvu vznikla již v roce 1907. Více podrobných informací je možné nalézt na internetové adrese www.moore-global.com.