Chalupářská sezóna končí, nezapomeňte svůj druhý domov dobře zabezpečit!

Konec chalupářské sezóny neznamená, že se z blízkosti chat a chalup zcela vytratil život. Jakmile přestaneme na své rekreační objekty pravidelně jezdit a pokud nám s dohledem nepomohou ani sousedé, není od věci se zamyslet, jak svůj druhý domov dobře zabezpečit, abychom se začátkem nové chalupářské sezóny nemuseli řešit nepříjemné překvapení, které nám v době naší nepřítomnosti přichystali všeteční zloději. 

Kvalitní bezpečnostní dveře jsou základ

Vzhledem k tomu, že většina lidí své chalupy nevyužívá celoročně, jsou domy značnou část roku neobývané a bez dozoru, což samozřejmě zvyšuje riziko jejich vykradení. Určitě je tedy vhodné myslet na jejich zabezpečení, aby pak začátek nové chalupářské sezóny nepřinesl místo očekávaného odpočinku nepříjemnosti a starosti. Kvalitní bezpečnostní vchodové dveře (minimálně bezpečnostní třída 3) jsou prvním a zároveň nejdůležitějším krokem. 

Bezpečnostní dveře jako replika historických dveří

Na kvalitní bezpečností dveře není potřeba rezignovat ani v případě, že je chalupa historickým stavením a její majitelé si přejí zachovat původní vzhled domu. „Bezpečnostní dveře NEXT se vyrábí na míru, a tudíž mohou vypadat tak, jak zákazník potřebuje. NEXTy dokážeme vyrobit v přesné replice původních dveří při zachování všech bezpečnostních parametrů. Pokud výměna dveří není z nějakého důvodu možná, máme k dispozici přídavné bezpečnostní dveře SD3 nebo SD23 (pro dvoukřídlé dveře). Jedná se v podstatě o bezpečnostní dveře, které se namontují ze strany interiéru na ty původní. Vnější strana dveří tedy zůstane zachována v původní podobě, a nedojde tak k narušení celkového vzhledu stavení, zatímco vnitřní stranu dveří lze sladit s interiérem,“ říká Jaroslav Pecka, ředitel společnosti NEXT a.s.

Aktuálně je na trhu poměrně velké množství typů bezpečnostních dveří od různých výrobců. Jak tedy postupovat při výběru? Důležitým parametrem při výběru firmy je certifikace produktu, která nám poskytuje jistotu, že si kupujeme kvalitní produkt splňující zákonné normy a také kontrola výroby ze strany certifikačního úřadu, která potvrzuje, že firma vyrobila a dodala výrobek, který je na daném certifikátu. Určitě je také vhodné zajímat se o to, z čeho jsou dané bezpečnostní dveře vyrobeny. Někteří výrobci totiž pro bezpečnostní dveře nepoužívají tuhou ocelovou kostru, která je pro tyto účely ideální. Důležitou vlastností u bezpečnostních vchodových dveří do domu je také tepelná izolace, protože tyto dveře často vedou přímo do obytného prostoru nebo do chodby bez topení, a tudíž je potřeba, aby izolovaly jak teplo, tak chlad.

„Všechny naše dveře jsou certifikované v českých zkušebnách podle norem EU a mají tuhou ocelovou kostru, poskytují tedy opravdu kvalitní ochranu majetku. Skvělou volbou pro zabezpečení chalupy jsou naše bezpečnostní dveře SD 102, nejmasivnější bezpečnostní dveře ve 3. bezpečnostní třídě na našem trhu. Dveře se instalují do speciální dvoudílné bezpečnostní zárubně NEXT SF 2A a vyrábíme je v široké škále povrchů, včetně dřeva, laku nebo nerezu, a nabízíme je i ve dvoukřídlém nebo proskleném provedení,“ popisuje Jaroslav Pecka.


Další bezpečnostní prvky

Bezpečnostní vchodové dveře je vhodné doplnit dalšími zabezpečovacími prvky, jako jsou mříže k zabezpečení oken, které poskytují maximální bezpečí při minimálních nákladech, alarmy, které spojují celou řadu prvků (pohybové čidlo, magnetický kontakt, detektor tříštění skla, detektor požáru či úniku plynu) do jednoho funkčního celku, a kamerové systémy, které jsou spolu s připojením na pult centrální ochrany jedním z nejrychleji se rozšiřujících způsobů zabezpečení.

„Určitě se vyplatí investovat do kvalitního zabezpečení chalupy a chránit tak svůj majetek, aby hned na začátku nové chalupářské sezóny nebylo nutné řešit nepříjemnosti spojené s vloupáním a krádeží. Kvalitní zabezpečení pak zohlední i pojišťovna ve výpočtu pojistného,“ uzavírá J. Pecka, ředitel společnosti NEXT a.s. 

Společnost NEXT a.s., největší český výrobce bezpečnostních dveří, vznikla v roce 1991 a patří k průkopníkům ve výrobě vchodových bezpečnostních dveří na našem trhu. Jedinečná ocelová konstrukce zajišťuje dveřím NEXT prvotřídní kvalitu. Každý kus dveří je originál a vyrábí se na míru dle individuálních požadavků konkrétního zákazníka. Ve výrobním závodě v Budyni nad Ohří se každý rok vyrobí přes 4 000 vchodových bezpečnostních dveří. Společnost s více než třicetiletou tradicí nabízí také profesionální poradenství a servis, včetně montáže. 

Bezpečnostní dveře značky NEXT je možné objednat u 22 autorizovaných, proškolených a profesionálních prodejců po celé České republice i na Slovensku. V hlavním prodejním showroomu v Praze je možné si prohlédnout jednotlivé typy bezpečnostních dveří a poradit se s profesionály. Díky neustálému technologickému vývoji, vlastní truhlárně i dýhárně nabízí firma širokou škálu povrchových úprav, různá designová řešení, včetně replik historických dveří. Všechny produkty značky NEXT jsou certifikované v českých zkušebnách podle norem EU.