Digitalizace výroby s ABRA Gen podpořila společnost ELKO EP v získání Ceny za průmysl 4.0.

Praha 4. října 2022 – Společnost ELKO EP se stala vítězem Ceny za Průmysl 4.0, kterou již potřetí udělil Svaz průmyslu. Za vítězstvím stojí inovativní vedení firmy, práce interních týmů a také informační systém ABRA Gen, který poskytl platformu pro plnou digitalizaci výrobního procesu. 

Nasazení systému ABRA Gen totiž umožnilo společnosti ELKO EP digitální transformaci výroby a s tím možnosti sledovat a kontrolovat materiál a komponenty na skladě, výrobu a kompletní identifikaci výrobků až k zákazníkovi. „Jsme moc rádi, že implementace našeho systému pomohla ELKO EP nejen k vítězství, ale hlavně k tomu, aby firma lépe fungovala. To je totiž hlavním smyslem našeho produktu. Pomáhat firmám být efektivnější a dosahovat tak lepších výsledků,“ řekl Petr Vojta, obchodní ředitel ABRA Software. „Digitalizace do oblasti průmyslu proniká postupně. Je ovšem jasné, že nasazení informačních systémů a technologií bude pro úspěch výrobních firem nezbytné. A náš systém je zde právě k tomu, aby jim v této transformaci pomohl,“ dodává Vojta. 

Výkonný informační systém ABRA Gen, určený pro velké a střední firmy umožňuje efektivně spravovat a řídit chod firmy, od organizace obchodní činnosti přes řízení zásob, výrobu, poskytování služeb až po vedení účetnictví, reporting a podporu rozhodování. ABRA Gen umožňuje spravování všech klíčových oblastí řízení firmy v rámci jednoho systému. Přináší také úspory ve smyslu automatizace ruční práce a uvolnění lidské síly pro činnosti s vyšší přidanou hodnotou. Díky využití ABRA Gen ve výrobě je také možné dosáhnout energetických a materiálových úspor, protože systém dokáže jejich využití optimalizovat.  

O společnosti ABRA Software a.s.:
ABRA vyvíjí špičkové moderní informační systémy pro firmy všech velikostí a zaměření. Mezi významné zákazníky patří například Prusa Research, ESET, Hama, Liftago, KB-Blok, Petrof, Dobrý Anděl, Yves Rocher, Gutta, Saint Gobain, Knihy Dobrovský, Twisto a další. Má zastoupení v Česku, na Slovensku a ve Švýcarsku. Více informací naleznete na www.abra.eu