Eurowag uzavřel strategické partnerství se skupinou JITpay™ Group

Spolupráce urychlí rozvoj digitální platformy společnosti Eurowag, která nově nabídne diskontování faktur, digitalizovanou fakturaci a správu pohledávek.

Praha 13. října 2022 – Společnost Eurowag, přední celoevropský poskytovatel integrovaných řešení v oblasti komerční silniční dopravy, uzavřela strategické partnerství se skupinou JITpay™ Group. JITpay je německý poskytovatel platebních služeb, který se specializuje na oblast logistiky. Eurowag díky partnerství rozšíří svoji nabídku služeb o řešení pro diskontování faktur, digitalizovanou fakturaci a správu pohledávek. V rámci strategického partnerství získal Eurowag v JITpay menšinový podíl s možností jeho případného navýšení, pokud to regulační orgány schválí.

Zákazníci Eurowagu tak nově získají přístup k oblíbeným a osvědčeným produktům společnosti JITpay, k nimž patří zejména diskontování a správa faktur. Řešení JITPay tak rozšíří klíčové služby platformy pro platby a mobilitu, kterou Eurowag nabízí, a pomůže firmám v oblasti komerční silniční dopravy dále zvyšovat svoji efektivitu. Strategické partnerství navíc posílí přítomnost Eurowagu na největším trhu nákladní dopravy v Evropě, jímž je právě Německo.

„Ze strategického partnerství se společností JITpay máme velkou radost. Jednak nám umožní poskytovat našim zákazníkům přínosná řešení pro financování, která jsou v dnešní době kriticky důležitá, jednak tím dále posilujeme naši pozici na – pro nás klíčovém – trhu v Německu. Na spolupráci se těšíme a věříme, že spojení platebních služeb a nástrojů JITpay s naší pokročilou platformou bude úspěšné a posune nás zase o kus dál,“ říká Martin Vohánka, zakladatel a CEO společnosti Eurowag.

„Každý krok činíme s ohledem na naše zákazníky. Jsme proto velmi rádi, že jim díky partnerství s Eurowagem můžeme nabídnout bezkonkurenční rozsah integrovaných řešení této společnosti, která pokrývají nejen komplexní správu plateb, ale také další služby v oblasti komerční silniční dopravy. Spojení sil s tak zavedeným a známým hráčem na trhu je bezesporu milníkem. Společně budeme i nadále podporovat digitalizaci a zvyšovat efektivitu v celém odvětví,“ dodává Daniel Steinke, generální ředitel společnosti JITpay.

O společnosti EUROWAG

Společnost Eurowag už více než 25 let poskytuje integrované služby mobility a plateb pro mezinárodní dopravní firmy. Ve svém oboru patří k nejrychleji rostoucím společnostem v Evropě. Jejím posláním je zajistit, aby byl provoz milionů nákladních vozidel křižujících Evropu čistší, férový a efektivní. Za tímto účelem nabízí Eurowag svým zákazníkům produkty a služby založené na moderních digitálních technologiích, od plateb za klasické a alternativní palivo, dobíjení elektrických vozidel a platbu mýta přes vracení daní, telematiku a navigace až po paletu finančních služeb či poradenství v oblasti čisté mobility.

Eurowag podporuje inovace i v oblasti filantropie. V rámci projektu Philanthropy and You, jehož se pravidelně účastní ¾ zaměstnanců společnosti, dostává každý ze zaměstnanců Eurowagu individuální rozpočet na dobročinnost a také naprostou důvěru v tom, jak s penězi naloží. Projekt už inspiroval několik dalších velkých IT korporací k podobné aktivitě. Pro více informací navštivte https://www.eurowag.com/cz.

O společnosti JITpay

JITpay™ je rychle rostoucí poskytovatel platebních služeb, který se specializuje na oblast logistiky. Společnost vznikla v Německu v roce 2016. Klíčovým produktem a motorem příjmů je vlastní plně digitální faktoringová společnost regulovaná Spolkovým ústavem pro dohled nad finančními službami (BaFin). Společně s partnery nabízí JITpay™ v rámci svého ekosystému kromě faktoringu také další doplňkové služby. Cílovými zákazníky jsou malé a střední dopravní společnosti na evropském trhu. K srpnu 2022 měl JITpay™ přibližně 100 zaměstnanců a na jeho služby se spoléhalo více než 1 800 zákazníků po celé Evropě. Více informací: www.jitpay.eu