BAUHAUS vybral v letošní sportovní výzvě 116 985 Kč. Peníze pomohou s realizací dětského hospice v Brně

Praha, 17. 10. 2022 – Síť odborných center BAUHAUS uspořádala II. ročník evropské sportovní výzvy BAUHAUS Corporate Challenge Europe. Do události s charitativním účelem se napříč Evropou zapojilo 2 634 účastníků, z nichž 94 zastupovalo Českou republiku. Původní cíl 100 000 kilometrů byl překonán o 15 741 kilometrů. „Druhý ročník sportovní výzvy hodnotíme jako velmi úspěšný. Nejenom, že jsme zaznamenali vysokou účast, obdivuhodné byly také výkony. Účastníkům v České republice se podařilo k celkovému výsledku přispět úctyhodnými 7 799 kilometry. Za každý absolvovaný kilometr nyní věnujeme 15 Kč na dobročinné účely, v ČR tedy celkem 116 985 Kč,“ říká Jindřich Hovorka ze společnosti BAUHAUS.

Do výzvy se zapojili zaměstnanci ze 17 evropských zemí, ve kterých BAUHAUS působí. Trasu si zvolil každý sám a absolvoval ji během, chůzí nebo jízdou na kole. Absolutním vítězem celoevropské výzvy s 1068 kilometry se stal účastník z České republiky, konkrétně z plzeňského odborného centra. Bodovaly ale také české ženy. Hned dvě z nich se v celkovém celoevropském žebříčku umístily mezi 10 nejlepšími a s výkony přes 600 km obsadily 6. a 8. místo. V průměrném počtu kilometrů na sportovce obsadila Česká republika druhé místo za Estonskem. Český účastník překonal v průměru 83 kilometrů. 

Za absolvované kilometry věnuje BAUHAUS finanční obnos na dobročinné účely. V České republice přispěje na stavbu dětského hospice v Brně. „Dům pro Julii, který je nyní ve výstavbě, bude po dokončení sloužit rodinám s dětmi s vážným onemocněním nebo v terminálním stadiu nemoci. Dostane se jim nejlepší možné péče v prostředí, které bude speciálně přizpůsobeno všem jejich potřebám. Věříme, že vybraná částka pomůže při realizaci tolik potřebného projektu,“ uzavírá Jindřich Hovorka ze společnosti BAUHAUS.

„Velmi si vážíme dárců, kteří umožňují založit dětský lůžkový hospic. Bez nich se neobejdeme, veřejné rozpočty s těmito službami bohužel příliš nepočítají,“ doplňuje Radka Vernerová, ředitelka neziskové organizace Dům pro Julii.

O společnosti

První odborné centrum BAUHAUS bylo otevřeno na jaře roku 1960 v německém Mannheimu. Od té doby se stal BAUHAUS tradičním místem pro nákup všeho potřebného pro dílnu, dům i zahradu. Miliony zákazníků najdou pod jednou střechou 15 oddělení a díky tomu šetří nejen čas, ale i peníze a starosti spojené se sháněním všech nezbytností. 

V České republice je BAUHAUS otevřen zákazníkům již od roku 1993 a aktuálně najdete jeho prodejny v 5 městech po celé České republice.  Společnost se mimo jiné angažuje v mnohých CSR aktivitách, dlouhodobě svou pomoc směřuje k dětským domovům a nadačním fondům pro děti a hendikepované, ale i nemocnicím. BAUHAUS stále více dbá na životní prostředí, a proto spolupracuje na vývoji udržitelných alternativ nabízených produktů.