Raiffeisenbank nově nabízí službu PlatímPak pro snadné a bezpečné nakupování na e-shopech

Praha 17. října 2022¨- Od 8. září 2022 nabízí Raiffeisenbank prostřednictvím partnerských e-shopů platební metodu PlatímPak, původně produkt Equa bank. Jde o službu odloženého placení o 30 dní bez navýšení o úroky nebo poplatky pro nákupy do výše 25 tisíc korun.

Zákazníci si při online nakupování v partnerských e-shopech mohou zboží po doručení prohlédnout, vyzkoušet a zaplatit až za 30 dní. K využití služby stačí kliknout na PlatímPak při výběru platby v e-shopu a vyplnit krátkou online žádost se základními údaji. Během chvilky tak mají zákazníci nákup zaplacený od Raiffeisenbank – obdobně jako při platbě platební kartou.

PlatímPak mohou využívat všichni zákazníci, založení účtu u Raiffeisenbank není podmínkou. V případě, že má zákazník účet u banky, může mít i více nesplacených odložených plateb najednou, automatické splacení k datumu splatnosti inkasem z bankovního účtu a další výhody.

Raiffeisenbank pokračuje v předchozím partnerství s platebními branami ComGate a ThePay, dále nabízí PlatímPak prostřednictvím platforem Shoptet a opensource nebo přímým napojením API. Platební metoda je tak dostupná na více než 10 tisících e-shopech od nábytku a elektroniky po módu, oblečení, šperky, knihy, drogerii nebo sportovní vybavení.

„V roce 2022 zaznamenáváme zvýšený zájem lidí o PlatímPak. Počet žádostí meziročně vzrostl o 58 % a očekáváme další růst během předvánoční sezóny. Zákazníci na platební metodě PlatímPak nejvíc oceňují její jednoduchost, snadnost sjednání a nulové navýšení odložené částky,“ říká Ondřej Hák, ředitel retailových úvěrů Raiffeisenbank.

Více informací na www.platimpak.cz nebo ve videu https://youtu.be/rJ61li6tJmM

Základní informace o Raiffeisenbank a.s.

Raiffeisenbank poskytuje široké spektrum bankovních služeb soukromé i firemní klientele již od roku 1993. Klienty obsluhuje po celé České republice. Podle celkových aktiv je Raiffeisenbank pátou největší bankou na českém trhu. Majoritním akcionářem banky je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International AG (RBI).