Continental WinterContact TS 870 sbírá prvenství v testech zimních pneumatik

  • V testu zimních pneumatik automobilových klubů ADAC, ÖAMTC a TCS pro rok 2022 se pneumatika Continental WinterContact TS 870 umístila na prvním místě
  • Nejlepší hodnocení získala i od prestižních motoristických magazínů Auto Express a Auto Zeitung
  • Autoři u WinterContact TS 870, která se vyrábí v Púchově, vyzdvihli vyváženost, účinnost a opotřebení
  • Celoroční pneumatika AllSeasonContact zase zabodovala v testech magazínu Gute Fahrt

Praha, 18. října 2022 – Pneumatika Continental WinterContact TS 870 se umístila na prvním místě v několika renomovaných testech. Dominanci v testech dalším prvenstvím potvrdila též celoroční pneumatika AllSeason Contact.

Pneumatika Continental WinterContact TS 870 se umístila na prvním místě ve všech testovaných rozměrech v testech zimních pneumatik, které zveřejnily hlavní automobilové kluby v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Švýcarský Touring Club (TCS) ji v obou rozměrech hodnotil jako „velmi doporučenou“, německý ADAC a rakouský Automobilový, motocyklový a turistický klub (ÖAMTC) jí udělily hodnocení 2,1 (215/60 R16) a 2,2 (185/65 R15).

TCS si pochvaloval zejména vyváženost. Pneumatika WinterContact TS 870 byla přesvědčivá na suché i na mokré vozovce, své přednosti však ukázala také na sněhu a ledu, navíc s dobrou energetickou účinností a nízkým opotřebením. ADAC a ÖAMTC dospěly ke srovnatelným výsledkům a zdůraznily bezpečnost v zimních podmínkách a vyváženost na všech površích.

Pomocník při výběru zimních pneumatik

Každoroční testy renomovaných automobilových klubů se berou jako měřítko pro aktuální nabídku zimních pneumatik. Data z průzkumu společnosti Continental Barum s.r.o. ukazují, že téměř 70 % českých řidičů tyto testy sleduje a hledá jejich výsledky na internetu nebo v médiích. Tři kluby tento rok testovaly celkem 33 modelů pneumatik o rozměru 185/65 R15, tedy oblíbený rozměr pro malá vozidla, a 215/60 R16 pro kompaktní třídu (SUV).

„Continental znamená bezpečnost v létě stejně jako v zimě. Vítězství v testech hlavních automobilových klubů dokazuje naše prémiové nároky a přímo oceňuje úsilí našeho vývojového týmu,“ říká Andreas Schlenke, konstruktér pneumatik společnosti Continental.

Odborníci společnosti Continental pneumatiku WinterContact TS 870 od základu přepracovali. Za tímto účelem byl vyvinut nový dezén běhounu, nová konstrukce a nová směs. V porovnání se svým předchůdcem nabízí WinterContact TS 870 o tři procenta kratší brzdnou dráhu na ledu a o pět procent lepší ovladatelnost na sněhu. Zároveň se o 10 % zvýšil kilometrový proběh a zlepšila se přilnavost na sněhu.

WinterContact TS 870 je nejlepší rovněž podle Auto Express a Auto Zeitung

Pneumatika WinterContact TS 870 zvítězila také v testu zimních pneumatik britského časopisu Auto Express a zároveň získala nejlepší hodnocení ze všech testovaných pneumatik i v testu zimních pneumatik německého časopisu Auto Zeitung.

WinterContact TS 870, která se vyrábí ve slovenském Púchově, získala nejlepší celkové hodnocení na sněhu a mokré vozovce, dále bodovala nejkratší brzdnou dráhou na sněhu, nejlepším bočním vedením, nejlepším hodnocením aquaplaningu, krátkou brzdnou dráhou na suchu i na mokru a nejlepší přilnavostí v rychlých zatáčkách na mokru.

AllSeasonContact na prvním místě v testu celoročních pneumatik magazínu Gute Fahrt

Celoroční pneumatika AllSeasonContact představuje milník v historii moderních celoročních pneumatik. Až do jejího uvedení na trh se dostupné technologie celoročních pneumatik zaměřovaly buď na letní, nebo na zimní období. Společnost Continental zvolila u modelu AllSeasonContact nový přístup. Díky inovativní kombinaci dezénu, směsi, tvaru a konstrukce pneumatiky představuje vynikající překonání předchozích nedostatků celoročních pneumatik v zimě a na mokré vozovce.

„Jistá přilnavost k vozovce a dynamická ovladatelnost na mokrém i suchém povrchu, pohodlná, tichá, s dobrým valivým odporem a dobrým všestranným dezénem při kontaktu se sněhem. Celkově tato pneumatika Continental zůstává jednoznačně největším favoritem mezi pneumatikami AllSeason a zaslouží si ocenění GF.“ Tak zní verdikt testovacích expertů redakce Gute Fahrt pro pneumatiku AllSeasonContact ve dvou předchozích vydáních časopisu. V rozměru 235/55 R 18 testovali sedm celoročních pneumatik. Testovaným vozidlem byl VW Tiguan.

Kromě pneumatiky AllSeasonContact se pouze jedna další pneumatika ukázala jako skutečně univerzální a získala nejvyšší hodnocení „velmi dobrá“. Známka „dobrá“ byla udělena dvakrát. Žádná z ostatních konkurenčních pneumatik nedosáhla vyššího hodnocení než „uspokojivá“.

Pneumatika AllSeasonContact nyní opět potvrzuje loňské vítězství v různých testech celoročních pneumatik 205/55 R 16 H/V (AutoZeitung 19/21) a 225/50 R 17 V/W (AutoBild 40/21).

Continental AG

Continental vyvíjí pokrokové technologie a nabízí služby pro udržitelnou a provázanou mobilitu lidí a jejich majetků. Technologická společnost, založená roku 1871, nabízí bezpečná, účinná, inteligentní a cenově dostupná řešení pro vozidla, stroje, dopravu a přepravu. V roce 2021 dosáhla společnost Continental obratu 33,8 miliardy eur a v současné době zaměstnává více než 190 000 zaměstnanců v 58 zemích světa. 8. října 2021 společnost oslavila 150. výročí svého založení.

Divize pneumatik má v současnosti 24 výrobních a vývojových míst po celém světě. Jako jeden z předních světových výrobců pneumatik, který zaměstnává kolem 57 000 zaměstnanců, generovala v roce 2021 tržby ve výši 11,8 miliardy eur. Continental se v oblasti výroby pneumatik řadí mezi technologické leadery a nabízí širokou řadu produktů pro osobní i nákladní vozy a pro jednostopá vozidla. Prostřednictvím neustálých investic do výzkumu a vývoje zásadním způsobem přispívá k zajištění nákladově efektivní a ekologické mobility zákazníků. Portfolio divize pneumatik obsahuje také služby, zaměřené na obchod s pneumatikami a na jejich použití ve flotilách, stejně jako digitální systémy řízení pro pneumatiky nákladních vozidel.

Continental AG je v České republice zastoupen výrobními a prodejními jednotkami v Adršpachu, Brandýse nad Labem, Jičíně, Otrokovicích, Ostravě a Horšovském Týně. Slovenskou republiku zastupují výrobní závody Púchov, Zvolen a Dolné Vestenice. Koncern Continental AG zaměstnává v České a Slovenské republice  na 17 200 zaměstnanců. Do portfolia společnosti patří pneumatiky značek Continental, Barum, Semperit, Matador a General Tire.

Odkazy

www.continental.cz
www.continental-corporation.com