Cisco zásadně vylepšuje Webex: Klíčové inovace a silná partnerství posouvají možnosti hybridní práce

Praha, 26. října 2022 – Společnost Cisco na své pravidelné virtuální konferenci WebexOne 2022 představila několik zásadních inovací ekosystému Webex, které usnadňují hybridní práci. Významné aktualizace se dočkala komunikační sada Webex Suite. Její potenciál byl posílen nejen v oblasti zjednodušení správy, ale také zvýšením bezpečnosti obsahu díky tzv. zvukovým vodoznakům. Vyšší interoperabilitu podporuje partnerství se společností Microsoft a větší integrace zařízení Apple.

Inovace představené společností Cisco ocení menší společnosti i velké korporace. Pomáhají vyřešit problémy, s nimiž se firmy potýkají v souvislosti s „přeléváním“ zaměstnanců mezi fungováním v práci a z domova, usnadňují chod kanceláří a umožňují lidem flexibilně „pracovat po svém“. To vše s důrazem na snadné používání a správu.

„Hybridní práce je jiná a těžší než ta, kterou jsme dělali dříve. Nezáleží, jestli se jedná o pracovníka v první linii, odborného specialistu, IT administrátora nebo operátora kontaktního centra – lidé mají právo na špičkové podmínky bez ohledu na to, kde a jak pracují,“ řekl viceprezident Cisco Jeetu Patel. „To vyžaduje komplexní řešení, které může poskytnout pouze společnost Cisco se svou integrovanou platformou zahrnující kolaborativní software, hardware, sítě a zabezpečení.“

Inovace pro lepší videokonference

Pracovní a obchodní schůzky se virtualizují. Videokonference šetří firmám a jejich lidem čas i peníze. Z letošního průzkumu mezi zákazníky vyplynulo, že 85 % z nich používá více než jednu platformu pro pořádání schůzek. Klíčová je tedy otázka jejich bezproblémového fungování. Odpovědí jsou nová technologická partnerství. 

Společnost Cisco na WebexOne oznámila, že nově umožní využívat Microsoft Teams Rooms na špičkových kolaborativních zařízeních Cisco, ať už se lidé rozhodnou pracovat kdekoli. Zkrátka nepřijdou ani uživatelé iPhonů a iPadů. Nyní mohou sdílet obsah ze zadní nebo přední kamery prostřednictvím aplikace Webex Meetings a pomocí funkce Mobile Camera Share vytvářet poznámky k tomu, co vidí. Například architekt takto může s klienty sdílet postup prací na staveništi v reálném čase, namísto zasílání statických obrázků nebo snímků obrazovky.

Do skutečně velkých zasedacích či konferenčních místnosti míří zařízení Cisco Room Kit EQ. Jedná se o jedno z nejpokročilejších kolaborativních řešení. Srdcem a mozkem systému je jednotka Cisco Codec EQ s prvky umělé inteligence. Výsledkem je skvělá a bezproblémová spolupráce na dálku nejen prostřednictvím videopřenosu, ale i dalších nástrojů, jakými je například novinka Webex Whiteboard. Uživatelům přináší výhody jednoduchého a snadno použitelného psaní na sdílenou virtuální tabuli. Na pracovních tabulích mohou lidé pracovat společně z webového prohlížeče, aplikace Webex nebo zařízení Cisco. Lze je kombinovat s anketami Slido, ukládat je a sdílet přes Webex.

Bezpečnost a správa na špičkové úrovni

Hybridní práce musí jít ruku v ruce s komplexním zabezpečením a snadnou správou. Společnost Cisco do své komunikační sady Webex přidala nové funkce, které ocení nejen specialisté v IT odděleních. 

Ochrana informací je ve světě hybridní práce velkým tématem. Pro virtuální schůzky s citlivým obsahem má nyní Cisco tzv. zvukový vodoznak. Zvukový stream každého účastníka se označuje značkou mimo spektrum slyšitelné lidským uchem. Pokud by došlo k úniku informací prostřednictvím audionahrávky, díky vodoznaku lze záznam dohledat zpět k dané osobě bez ohledu na to, jakým způsobem byl nahrán a sdílen.

Jednodušší správu a nastavení pracovního prostředí přináší integrace nástroje Webex Control Hub do služby Cisco Spaces. Zaměstnancům poskytuje důležité informace, jako je aktuální obsazenost kanceláří nebo kvalita bezdrátové sítě. Lépe se tak mohou připravit na příchod na pracoviště, resp. si ho naplánovat. Týmům IT a údržby budov pak zjednodušují adaptaci a organizaci pracovních prostor s ohledem na aktuální využití nebo cíle související s trvalou udržitelností.

O Cisco Systems 

Cisco (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti technologií, které zajišťují fungování internetu. Cisco inspiruje a otevírá nové možnosti tím, že mění váš pohled na aplikace, zabezpečuje vaše data, transformuje vaši infrastrukturu a pomáhá vašim týmům k úspěchu v globální a inkluzivní budoucnosti. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.