Canon rozšiřuje řadu tiskáren MAXIFY o nové modely se systémem inkoustů MegaTank

Modely MAXIFY GX3040 a MAXIFY GX4040 jsou díky nízkým celkovým nákladům
na vlastnictví ideálním řešením pro domácí kanceláře a malé podniky.

Praha, 18. listopadu 2022 – Společnost Canon dnes oznámila rozšíření své řady tiskáren MAXIFY o modely MAXIFY GX3040 a MAXIFY GX4040 určené především pro ty, kdo pracují doma, a pro malé firmy. Tato řada je koncipována s ohledem na spolupráci, efektivitu a produktivitu a je ideální pro řešení širokého spektra tiskových potřeb v různých pracovních prostředích – od hybridní práce z domova po provoz malé firmy.

Úspora místa a nákladová efektivita 

Oba modely jsou vybavené technologií doplňovatelných inkoustových nádrží MegaTank a vyznačují se nízkými celkovými náklady na vlastnictví i na vytištěnou stránku. Jsou jednoduché na ovládání i údržbu – šetří čas, který je možné věnovat důležitějším pracovním záležitostem. Prostoje jsou totiž omezené na minimum díky velkoobjemovému tisku až 14 000 stran z jedné sady nádob s barevnými inkousty – nebo až 21 000 stran v ekonomickém režimu tisku. Přispívá k tomu i velká vstupní kapacita papíru – až 350 listů (zásobník na 250 listů a 100 listů v zadním podavači). Uživatelsky vyměnitelná údržbová kazeta navíc omezuje nutnost zasílat tiskárnu do servisu.

Tiskárny MAXIFY GX3040 a MAXIFY GX4040 vychází vstříc potřebám malých firem a těch, kdo pracují z domova. Nabízejí rychlé kopírování a skenování a tisk v profesionální kvalitě se systémem doplňovatelných nádržek pigmentových inkoustů čtyř barev. Oba modely v kompaktním stolním provedení zabírají minimum místa na pracovním stole a snadno se vejdou do stísněných prostor domácí kanceláře. 

Vysoká produktivita a spolupráce

Vysokorychlostní tisk znamená při hybridní práci mezi domovem a kanceláří nebo ve sdíleném prostředí malé firmy, že uživatelé nemusí na tisk dokumentů čekat. Oba modely dosahují vysoké rychlosti tisku 18,0 obr./min při černobílém tisku a 13,0 obr./min barevně. 

Díky čtyřbarevnému pigmentovému inkoustu jsou oba modely ideální pro vysoce kvalitní firemní tisk na různé typy papírů. Společnost Canon exkluzivně vyvinula pigmentové inkousty pro tisk ostrého a snadno čitelného černého textu a pro výrazný barevný text a grafiku. Současně došlo k vylepšení kontrastu v podání barev oproti předchozím modelům MAXIFY GX. U plně pigmentových inkoustů nedochází k rozpíjení a rozmazávání, takže v dokumentech lze zvýrazňovat a šířit je s jistotou, že budou vypadat čistě a profesionálně.

Velkokapacitní zásobník vybavený kontrolním okénkem pojme 250 listů běžného papíru a k dispozici je také zadní podavač na 100 listů, takže není nutné papír neustále doplňovat. Tiskárny jsou vybaveny také plochým zadním podavačem, který podporuje různé typy a velikosti médií včetně kartonu. Díky tomu dokáže jediné zařízení pokrýt široké spektrum tiskových potřeb firmy. 

Nové modely tiskáren MAXIFY GX navíc podporují počítače typu Chromebook – včetně přímého tisku a skenování z OS Chrome. Tiskárny spolupracují i s širokou škálou dalších operačních systémů, včetně Mac, Windows, iOS a Android.  

Snadná údržba 

Oba modely, MAXIFY GX3040 a MAXIFY GX4040, jsou jednoduché na obsluhu a údržbu díky vylepšenému designu hardwaru, dotykovým displejům (pouze MAXIFY GX4040) a uhlazenému uživatelskému rozhraní. Doplňování inkoustu je snazší než dříve – pomocí barevně rozlišených uzávěrů s pružinou může uživatel doplnit nádržku jemným pohybem prstu, zcela bez rozlití inkoustu. Uživatelsky vyměnitelná údržbová kazeta je navíc nyní umístěna vpředu, takže je snadno dostupná a lehce se s ní manipuluje.  

Bezproblémová konektivita na pracovišti

Díky inteligentní konektivitě mohou uživatelé tiskáren MAXIFY tisknout, skenovat, kopírovat a připojovat se ke cloudu prostřednictvím aplikace Canon PRINT a využívat výhody kompatibility se stávajícími softwarovými a technologickými platformami včetně AirPrint a Mopria®. Po připojení k Wi-Fi zjistí tiskárna sílu signálu a úroveň zabezpečení. Nachází-li se v dosahu více přístupových bodů, automaticky se připojí k tomu, který má nejlepší zabezpečení a vykazuje nejvyšší kvalitu datového přenosu, což zajišťuje spolehlivé připojení za všech okolností. Díky různým bezpečnostním opatřením – včetně WPA3-SAE, WPA3-EAP(AES) a šifrování TLS 1.3 – jsou tiskárny MAXIFY GX3040 / MAXIFY GX4040 bezpečnější, s nižším rizikem neoprávněného přístupu a úniku dat.​

Podpora potisku různých médií 

Plakáty, upoutávky do provozoven a jiné výtisky na karton, jejichž výroba se běžně zadává externě, lze nyní vyrábět pomocí tiskáren MAXIFY GX3040 a MAXIFY GX4040, což malým firmám snižuje celkové náklady na propagační materiály. Pro potřeby firemního tisku jsou obě zařízení kompatibilní s různými aplikacemi, včetně možnosti tisku na karton z nového plochého zadního podavače. PosterArtist Web lze použít k tvorbě atraktivních plakátů bez potřeby profesionálních grafických dovedností – šablony, automatický design a bezplatná fotobanka pomáhají tvořit materiály, které zaujmou. Aplikace je k dispozici online prostřednictvím webového prohlížeče, takže lze úpravy provádět kdykoli a kdekoli. 

Společnost Canon dnes vedle tiskáren MAXIFY GX3040 a MAXIFY GX4040 oznámila rozšíření řady tiskáren s technologií doplňování inkoustu MegaTank o další čtyři nové vysoce kvalitní a vysokorychlostní modely, ideální pro rodiny, které chtějí ušetřit na domácím tisku.

Další informace o tiskárnách MAXIFY GX3040 a MAXIFY GX4040 naleznete na stránkách: 

https://www.canon.cz/printers/maxify-gx3040/

https://www.canon.cz/printers/maxify-gx4040/

Hlavní funkce a vlastnosti společné oběma modelům: 

 • 18,0 obr./min / 13,0 obr./min – vysokorychlostní tisk
 • Vysoká výtěžnost inkoustu: 6 000 výtisků černým inkoustem nebo až 14 000 výtisků sadou barevných inkoustů1
 • Úsporný režim zvyšuje výtěžnost až o 50 % 2
 • Čtyřbarevný pigmentový inkoust 
 • Zadní podavač s kapacitou 100 listů 
 • Zásobník na 250 listů
 • Plochý zadní podavač

MAXIFY GX3040 – hlavní funkce a vlastnosti

 • Tiskárna 3 v 1 – tisk, kopírování a skenování
 • 1,35″ monochromatický čtvercový LCD displej
 • Wi-Fi

MAXIFY GX4040 – hlavní funkce a vlastnosti 

 • Tiskárna 4 v 1 – tisk, kopírování, skenování a faxování
 • Automatický podavač dokumentů na 35 listů
 • 2,7″ barevný dotykový displej 
 • Wi-Fi a Ethernet

-KONEC-

O společnosti Canon Europe

Canon Europe je strategická centrála pro region EMEA společnosti Canon Inc., předního světového dodavatele technologií a služeb pro digitální zpracování obrazu. Canon Europe působí přibližně ve 120 zemích, zaměstnává okolo 13 500 lidí a přispívá zhruba čtvrtinou ke globálním ročním výnosům společnosti Canon.  Společnost Canon byla založena v roce 1937 a po celou dobu své osmdesátileté existence přináší zákazníkům špičkovou obrazovou techniku. Neustále investuje do správných oblastí a využívá příležitosti k růstu, od fotoaparátů po komerční tiskárny a od podnikového poradenství po lékařskou techniku. Firemní filozofie společnosti Canon je Kyosei, což znamená „žít a pracovat společně pro obecné blaho“. V regionu EMEA společnost Canon Europe usiluje o trvale udržitelný obchodní růst a zaměřuje se na snižování svého dopadu na životní prostředí a pomáhá jej snižovat i svým zákazníkům pomocí svých produktů, řešení a služeb. Je průkopníkem, který neustále mění svět obrazové techniky pro vyšší dobro. Svými technologiemi a inovativním duchem posouváme hranice možného, abychom mohli vidět svět z nových pohledů. Pomáháme vnášet do života kreativitu, snímek za snímkem. Protože můžeme-li náš svět vidět, dokážeme jej měnit k lepšímu.Další informace o společnosti Canon Europe naleznete na stránkách www.canon-europe.com.