VMware pomáhá platformním týmům chytře využívat cloud díky novým možnostem modernizace cloud-native aplikací a cloudové správy

Studie společnosti VMware State of Kubernetes  (2) zjistila, že více než 40 % respondentů využívá hybridní cloudové modely a 52 % volí vícero poskytovatelů veřejného cloudu. To ukazuje, s jakým cloudovým chaosem se dnes řada podniků snaží pracovat. Soubor nástrojů VMware Tanzu for Kubernetes Operations pomáhá poskytovat správné prostředí Kubernetes kdekoli a zároveň standardizovat a zjednodušovat správu a zabezpečení těchto aplikací a prostředí. 

Společnost VMware na konferenci VMware Explore Europe oznámila aktualizace klíčových komponent Tanzu for Kubernetes Operations – včetně VMware Tanzu® Kubernetes Grid ™, VMware Tanzu® Mission Control ™ a VMware Tanzu® Service Mesh ™ Advanced edition. Cílem aktualizací je optimalizace provozu všech odnoží Kubernetes v jakémkoli cloudu nebo edge prostředí a v důsledku urychlení vývojových cyklů aplikačních prostředí, na kterých závisí podnikání zákazníků. Nová vylepšení VMware Tanzu optimalizují Kubernetes pro edge prostředí, poskytují konzistentní správu Kubernetes v lokálním prostředí izolovaném od vnějšího světa a umožňují provoz Kubernetes v širším okruhu veřejných cloudů

Společnost VMware oznámila Tanzu Kubernetes Grid 2.1, který kromě stávající podpory pro AWS, Azure a vSphere zavádí podporu pro Oracle Cloud Infrastructure, což zákazníkům poskytuje ještě větší flexibilitu a konzistentnost při rozvoji multicloudových prostředí. Další novou iniciativou společnosti VMware je návrh a nabídka samostatně spravované, privátní implementace VMware Tanzu MissionControl, která zákazníkům poskytuje automatizovanou, pravidly řízenou správu a podporu zabezpečení při škálování klastrů Kubernetes. Zákazníci, kteří jsou omezeni na lokální a zcela izolovaná prostředí, tím získají plnou kontrolu nad všemi svými klastry a konektivitou síťové infrastruktury. Vedle těchto aktualizací bude Tanzu Service Mesh Advanced obsahovat další funkce, které operátorům umožní automaticky zjišťovat klastry Kubernetes, umožní začlenění a bezpečné připojení těchto klastrů a využití nové podpory GitOps k dalšímu sjednocení provozu s klastry Kubernetes. 

VMware zdokonaluje správu multicloudu pomocí řešení VMware Aria Hub™ a VMware Aria Graph™

Zatímco IT týmy urychlují vývoj aplikací a využívají multicloudové prostředí, platformní týmy musí stále více spoléhat na údaje o nákladech, výkonu, zabezpečení a konfiguraci – mnohdy rozptýlená v různých nástrojích – aby plně porozuměly charakteristikám aplikace, kterou budují. Nová vylepšení portfolia VMware Tanzu doplňují nové a rozšířené schopnosti nástrojů VMware Aria pro cloud-native aplikace a správu multicloudu. 

Nástroj VMware Aria Graph, představený na konferenci VMware Explore US v San Franciscu, je technologie pro ukládání dat založená na grafech, která poskytuje mapu aplikací a cloudů téměř v reálném čase, včetně souhrnných informací pro správu ze stávajících řešení VMware Aria i z řešení jiných výrobců. VMware Aria Graph je k dispozici jako součást centra VMware Aria Hub – nové platformy, která poskytuje centralizované přehledy a ovládací prvky pro správu celého multicloudového prostředí. Portfolio VMware Aria, včetně VMware Aria Hub a VMware Aria Graph, společně umožňuje správu veřejných a hybridních cloudů zohledňující aplikace a pomáhá zákazníkům řešit problémy v oblasti disciplíny, nástrojů a týmů. 

Na konferenci VMware Explore Europe společnost VMware oznámila také dostupnost nové bezplatné nabídky VMware Aria Hub založené na VMware Aria Graph. Tato nová bezplatná nabídka umožní zákazníkům inventarizovat, mapovat, filtrovat a vyhledávat prostředky ve dvou svých účtech v nativních veřejných cloudech Amazon Web Services nebo Microsoft Azure. Nabídka typu „freemium“, tedy s bezplatnými základními funkcemi, umožní uživatelům porozumět vztahům jejich prostředků k jiným zdrojům, zásadám a dalším klíčovým komponentám cloudových prostředí. Mezi další bezplatné funkce bude patřit zobrazení údajů o porušení bezpečnostních standardů CIS, které dodává nástroj VMware Aria Automation™ for Secure Clouds, a také výpočet nákladů na cloudové prostředky z katalogových cen, které poskytne nástroj VMware Aria Cost™ využívající CloudHealth®. Na základní bezplatné úrovni budou zákazníci moci ručně uspořádávat své podnikové aplikace a lépe porozumět jejich závislostem a vztahům. Dostupnost této nabídky se základními funkcemi zdarma se očekává ve 4. čtvrtletí fiskálního roku 2023 společnosti VMware. VMware také oznamuje dostupnost beta verze služby VMware Aria Migration™. Ta byla již dříve na konferenci VMware Explore v San Franciscu představena ve fázi technologického preview.  jedná se o novou komplexní službu, která může využít VMware Aria Hub a VMware Aria Graph k urychlení a zjednodušení přechodu na multicloud pomocí automatizace vyhodnocení, plánování a realizace.

Služby VMware Cross-Cloud™ pomáhají zákazníkům orientovat se v multicloudovém světě   

Na konferenci VMware Explore 2022 Europe představuje společnost VMware nové a vylepšené nabídky služeb VMware Cross-Cloud, které zákazníkům pomohou uspět v éře multicloudu díky svobodě, flexibilitě a bezpečnosti. VMware Cross-Cloud je portfolio cloudových služeb, které poskytují jednotný a zjednodušený způsob, jak vytvářet, provozovat, zpřístupňovat a lépe zabezpečovat jakékoli aplikace v libovolném cloudu z libovolného zařízení. Mezi pilíře služeb VMware Cross-Cloud patří 1) aplikační platforma, 2) cloudová správa, 3) cloudová a edge infrastruktura, 4) zabezpečení a síť, 5) pracovní prostředí Anywhere Workspace. Nejnovější zprávy a další informace o tom, jak společnost VMware poskytuje digitálním podnikům rychlejší a chytřejší cestu ke cloudu, naleznete v tiskových materiálech konference VMware Explore 2022 Europe.

O konferenci VMware Explore 

VMware Explore navazuje na tradici konferencí VMworld, které představovaly pomyslnou výkladní skříň společnosti VMware. VMware Explore má ambice stát se nejvýznamnější odbornou akcí zaměřenou na veškeré aspekty problematiky multicloudu. V letošním roce nabídne produktové a technické prezentace, rozsáhlý ekosystém 90 % nejvýznamnějších cloudových partnerů, prosperující tržiště nezávislých výrobců softwaru pro multicloud a několik společenských akcí. Další informace o konferenci VMware Explore naleznete na stránkách: www.vmware.com/explore.html.

O společnosti VMware  

VMware je přední poskytovatel multicloudových služeb pro veškeré aplikace, který podnikům usnadňuje zavádět digitální inovace při zachování kontroly nad IT. Software společnosti VMware slouží jako důvěryhodný základ pro urychlení inovací a poskytuje podnikům flexibilitu a možnosti volby, které potřebují k dalšímu rozvoji. Společnost VMware sídlí v Palo Alto v Kalifornii a jejím dlouhodobým cílem je budovat lepší budoucnost na základě své Agendy 2030. Další informace naleznete na stránkách www.vmware.com/company.  

1-VMware The State of the Software Supply Chain: Open Source Edition 2022, říjen 2022

2- VMWare State of Kubernetes Report 2022, duben 2022