Vyjádření Z. Hřiba k volbě do Rady ČT

Piráti na plénu navrhnou veřejnou volbu do Rady ČT. Reagují tím na debatu, která se rozpoutala po hlasování mediálního výboru.

“Všichni se najednou předhání v tom, kdo všechno Stanislava Berkovce nebo Pavla Matochu nevolil. Jenže ty hlasy pak nevychází. S takovou tu důvěru voličů v opozici neobnovíme. Chceme s Piráty veřejné hlasování. Naše poslankyně na výboru ani pro jednoho nehlasovala. A ruku pro ně nezvedne ani na plénu nikdo z Pirátů. Tak ať je tedy zcela jasné, čí hlasy dostanou a kdo koho do Rady ČT volí,” okomentoval předseda Pirátů Zdeněk Hřib.